Může nám stát vyvlastnit dům?

5.2.16 14:54

Může nám stát vyvlastnit dům?

Ahoj holky. Mám na Vás takový dotaz. Již několik let se plánuje u nás stavba dálnice D3. Teď se to opět začalo hýbat a starosta nám říkal, že několik domů v okolí stojí dálnici v cestě. Přitom by stačilo dálnici šoupnout trochu nahoru k lesu a tam nebrání vůbec nic. Starosta nám řekl, že pokud jim domy neprodáme sami (jde o náš, další je mojí mamky s taťkou a další je ve kterém bydlí babička, s dědou, tetou a strejdou) pak stojí ještě 2 chaty v cestě a dům jedné staré sousedky. Všichni zde bydlíme od narození, my máme novostavbu 2 roky starou, prý se do 4 let začne stavět. Pokud neprodáme, vyvlastní nám to. Chtěla jsem se zeptat, jak se můžeme bránit? To je pro ně tak těžký šoupnout tu dálnici trochu nahoru, aby se to našich domů netýkalo? Je mi z toho do breku. Ty stavby mají historickou a citovou hodnotu pro nás. Co radíte dělat? Máme zde hospodářství a nedokážu si představit stěhovat se jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13755
5.2.16 14:59
@anonymka227 píše:
Ahoj holky. Mám na Vás takový dotaz. Již několik let se plánuje u nás stavba dálnice D3. Teď se to opět začalo hýbat a starosta nám říkal, že několik domů v okolí stojí dálnici v cestě. Přitom by stačilo dálnici šoupnout trochu nahoru k lesu a tam nebrání vůbec nic. Starosta nám řekl, že pokud jim domy neprodáme sami (jde o náš, další je mojí mamky s taťkou a další je ve kterém bydlí babička, s dědou, tetou a strejdou) pak stojí ještě 2 chaty v cestě a dům jedné staré sousedky. Všichni zde bydlíme od narození, my máme novostavbu 2 roky starou, prý se do 4 let začne stavět. Pokud neprodáme, vyvlastní nám to. Chtěla jsem se zeptat, jak se můžeme bránit? To je pro ně tak těžký šoupnout tu dálnici trochu nahoru, aby se to našich domů netýkalo? Je mi z toho do breku. Ty stavby mají historickou a citovou hodnotu pro nás. Co radíte dělat? Máme zde hospodářství a nedokážu si představit stěhovat se jinam.

holt někdy je zájem celku přednější než zájem jednotlivce a s dálnicí rozhodně nejde zacházet, že se jako šoupne trochu nahoru, dálnice má nějaký technický parametry a každá taková odchylka může způsobit i miliardový náklady nebo vůbec nejde províst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
5.2.16 15:01

Třeba budete jak ta statkářka, co se nedala vysoudila snad 400 milionů

najměte si právníka, ne, to je první co bych udělala, pokud možno nějakýho, který s tím má zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.16 15:02

@pohledzdruhestrany A to je normální vzít několika lidem domov? To si máme vzít celé hospodářství do města? Přitom ta možnost porazit kus lesa je jednodušší než porazit 7 baráků? Můžeme se nějak bránit nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
5.2.16 15:03

No a nepredstavujete si to trochujako Hurvinek valku- „soupnout dalnici nahoru“? To neni stavebnice, ale stavba obriho rozsahu, ktera je jiste podminena nejakymi parametry. Co chodit na nejake schuze zastupitelstva, informovat se, zjistit si mapy, uzemni plany, otravovat kataastr, obvolavat..? Ne jen pracovats informaci „jedna pani povidala“.Tak bch zacala ja..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
5.2.16 15:05
@anonymka227 píše:
@pohledzdruhestrany A to je normální vzít několika lidem domov? To si máme vzít celé hospodářství do města? Přitom ta možnost porazit kus lesa je jednodušší než porazit 7 baráků? Můžeme se nějak bránit nebo ne?

Ježis tak zaplaceny dostanete, postavíte si za to nový někde vedle. Deset milionu lidí bude rádo, že se staví v čr dálnice, deset jedinců bude vysírat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Papuchalka
5.2.16 15:06

Najdi si pravnika, ktery to uz resil a ptej se jeho. Tady asi nebude mit moc lidi s necim takovym zkusenosti. Ale chapu te, kdyby to byl jen jeden dum tak dobry, ale 3 domy jedne rodine je docela sila :/ Kazdopadne bych co nejrychleji volila pravnika, protoze tam budou nejake terminy do kterych se to bude muset resit.

• Nahlásit
  • Citovat
13755
5.2.16 15:08
@Conulka píše:
Třeba budete jak ta statkářka, co se nedala vysoudila snad 400 milionůnajměte si právníka, ne, to je první co bych udělala, pokud možno nějakýho, který s tím má zkušenosti

statkářku mohli vyvlastnit, ale neudělali to jen z toho důvodu, že ty samý pole jí sebrali komouši

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13755
5.2.16 15:10
@anonymka227 píše:
@pohledzdruhestrany A to je normální vzít několika lidem domov? To si máme vzít celé hospodářství do města? Přitom ta možnost porazit kus lesa je jednodušší než porazit 7 baráků? Můžeme se nějak bránit nebo ne?

ano je to normální, protože dalnice zachrání životy tisíce lidem, to má přednost, a úprava trasy opravdu neznamená porazit pár stromů, ale měli byste dostat jako náhradu minimálně tržní cenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
5.2.16 15:12

@pohledzdruhestrany Ze zachrani zivoty tisicu lidi? No zas bych to nedramatizovala. Kazdopadne doufam, ze se stat poradne prohne a ne ze jim zacpe pusu trzni cenou.

Příspěvek upraven 05.02.16 v 15:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
5.2.16 15:12
@anonymka227 píše:
Ahoj holky. Mám na Vás takový dotaz. Již několik let se plánuje u nás stavba dálnice D3. Teď se to opět začalo hýbat a starosta nám říkal, že několik domů v okolí stojí dálnici v cestě. Přitom by stačilo dálnici šoupnout trochu nahoru k lesu a tam nebrání vůbec nic. Starosta nám řekl, že pokud jim domy neprodáme sami (jde o náš, další je mojí mamky s taťkou a další je ve kterém bydlí babička, s dědou, tetou a strejdou) pak stojí ještě 2 chaty v cestě a dům jedné staré sousedky. Všichni zde bydlíme od narození, my máme novostavbu 2 roky starou, prý se do 4 let začne stavět. Pokud neprodáme, vyvlastní nám to. Chtěla jsem se zeptat, jak se můžeme bránit? To je pro ně tak těžký šoupnout tu dálnici trochu nahoru, aby se to našich domů netýkalo? Je mi z toho do breku. Ty stavby mají historickou a citovou hodnotu pro nás. Co radíte dělat? Máme zde hospodářství a nedokážu si představit stěhovat se jinam.
@anonymka227 píše:

To je hrozne. Nechapu vubec, je mozne, ze vam schvalili novostavbu v miste, kde se leta planuje dalnice. Na toto bych se mimo jine take odvolavala a na minimalne na stavebni urad podala stiznost. Existuje uzemni planovani, ktere musi brat v potaz pri schvalovani projektu. A souhlasim s im, ze tady to bez pravnika nepujde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Papuchalka
5.2.16 15:13
@pohledzdruhestrany píše:
ano je to normální, protože dalnice zachrání životy tisíce lidem, to má přednost, a úprava trasy opravdu neznamená porazit pár stromů, ale měli byste dostat jako náhradu minimálně tržní cenu

A jak to vlastne probiha? Jak dlouho dopredu se to vykupuje a clovek dostava penize? Protoze tady se bude stehovat cela rodina, to uz je krucipisek komplikaci :)

• Nahlásit
  • Citovat
13755
5.2.16 15:15
@Banshee píše:
@pohledzdruhestrany Ze zachrani zivoty tisicu lidi? No zas bych to nedramatizovala. Kazdopadne doufam, ze se stat poradne prohne a ne ze jim zacpe pusu trzni cenou.Příspěvek upraven 05.02.16 v 15:13

já bych to klidně dramatizoval, srovnej statistiky dopravních nehod na spádový trase D3 za třeba 20 let versus standardní nehodovost na dálnici (tedy nejnižší ze všech pozemních komunikací)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
5.2.16 15:17

@pohledzdruhestrany Jasne, ze stejnyho duvodu by se mely vykacet stromy podel vsech silnic, ze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.16 15:18

@Plano ne nepředstavuju si to jako hurvínek, ale když se plánovalo, tak ty baráky tu stojí už 100 let, jsou ještě po prababičce a pradědovi, takže při plánování na to mohl někdo třeba myslet.
@Aact Někde vedle neni kde, je to malá vesnice, přes kus povede dálnice a v okolí lesy a pozemky, které nikdo prostě neprodá. A děda s babičkou si v 70 letech budou stavět nový barák? Nebo je máme šoupnout do domova důchodců? Ono je něco jinýho u nás mladých, ale mamka s taťkou asi v 50 letech stavět nebudou a celý život žijí na vesnici, takže nahnat je do města asi nepůjde.
@Aact Chtěla bych vidět kdyby šlo o tvůj barák, jestli by si byla šťastná, že se staví

Jinak věděli jsme, že dálnice půjde nad námi asi tak 100 metrů, tak to všichni říkali. Teď najednou změna, že to vadí a budem se muset vystěhovat.

@Papuchalka :hug: děkuji aspoň jeden, který nereje, že se nechci jen tak vzdát.

Půjdeme pod most a bude to :) dokud nám nedají peníze nemáme za co stavět, jednu hypo už máme a tu splácíme a nevim jak dál a k rodičům se mezitím člověk nenastěhuje, protože sami nebudou mít kam jít a to samé babička a děda a teta a strejda a ta 90ti letá sousedka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama