Může si ho brát, kdy chce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markitkka
Nováček 7 příspěvků 06.11.18 18:49
Může si ho brát kdy chce?

Pěkný večer. Jsemse v počátku rozvodu. Manžel si bere syna nepravidelně. Teď mi oznámil, že jestli mi to takbude nevyhovuje tak mám smůlu a případný soud mu to nenařídí. Já mu řekla, že nu soud určí jednou za dva týdny vikend a on mi jen řekl, jsi si tím jistá? Jak to tedy je? Snažím se mu vysvětlit, že chci být taky někdy o víkendu sama, abych si odpočinula. Říká, že ie v práci a hotovo.. ma ale jinou partnerku. Tak přece se může postarat v dobu jeho nepřítomnosti. Snad jsem to napsala pochopitelně… :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 06.11.18 18:52

Tak když je víkend v praci, proč by ho měla hlídat jeho partnerka jen aby tys měla klid, tak si sama zaplať hlídání, ten čas u něj maji být děti a ním, aby utuzovsli vztahy, ne aby tys měla klid.

Aspera
Generální žvanilka 20753 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 18:54

Pokud pracuje na směny, tak pevně danou dobu nejspíš nedostane. Ale je to soud od soudu. Jeden známý má napevno daný každý druhý víkend a že je v práci je jeho problém, mění si směny. Druhý to nemá přesně daný a má nahlásit do 5. v měsíci které dny si syna vezme. Oba pracují na stejné směny.

alilauter
Kecalka 225 příspěvků 06.11.18 18:55

Ahoj, to je málo informací. Mají se synem dobry vztah? Chce ho syn vidat? Bere si ho po domluvě s tebou během tydne? I na noc? Vyhovuje to synovi? Pracuje skutečně ex o víkendu? Pokud na většinu odpovis ano, tak bych hledala kvůli synovi variantu, která bude pro všechny schůdna. Rozumím, že chceš taky volný vikend, ale pokud ex skutečně nemůže, asi by bylo lepší to překousnout.

terinka4444
Hvězda diskuse 67725 příspěvků 06.11.18 18:56

No, styk je na dohodě, určitě to nefunguje tak, že on poroučí kdy se mu to hodí, kdy chce a ty skáčeš, jak on píská. To jako ani omylem.

Ale má pravdu, že ho nedonutíš, aby si dítě bral, ani když to bude mít od soudu, že má každý lichý víkend třeba, když si ho nevezme, nenaděláš nic.

Aspera
Generální žvanilka 20753 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 18:57

@Markitkka na volný víkend můžeš využít i babičku, dědečka. Ty naše se sami hlásí, kdy jim děti dáme na noc, aby si jich užili.

terinka4444
Hvězda diskuse 67725 příspěvků 06.11.18 18:58
@Delaltctrl píše:
Tak když je víkend v praci, proč by ho měla hlídat jeho partnerka jen aby tys měla klid, tak si sama zaplať hlídání, ten čas u něj maji být děti a ním, aby utuzovsli vztahy, ne aby tys měla klid.

a co jako, jeho problém, je snad otec ne, tak ať si kouká brát dítě minimálně každý druhý víkend a zařídit si to.

Jjanek
Povídálka 27 příspěvků 06.11.18 19:02

Nemůžeš ho donutit aby si vzal dítě kdy chceš ty, ale ani kdy chce on. Je to vždy o domluvě. Já u soudu bojoval abych dceru mohl mít častěji, ale jestli tomu dobře rozumím, tak si pro ni přijet je mé právo, ne povinnost. Naopak ex je povina mi ji v danou dobu předat.

Jjanek
Povídálka 27 příspěvků 06.11.18 19:04

@terinka4444 není páka která by ho donutila..

Kriss Tina
Kelišová 5378 příspěvků 06.11.18 19:05

Je to o domluvě, my máme od soudu v rozsudku že si ho ex bere každý druhý víkend, ale když se to někomu z nás nehodí, tak není problem zvednout telefon a říct tak si ho Vem další víkend. :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 67725 příspěvků 06.11.18 19:05
@Jjanek píše:
@terinka4444 není páka která by ho donutila..

já vím.

Monchichik
Kelišová 5086 příspěvků 06.11.18 19:09

Proč by se měla starat jeho partnerka? Co má s tvým dítětem společného? Případný soud může určit co chce, vy se můžete taky dohodnout, jak si ho bude brát, ale pokud si ho nevezme, tak ho nijak nedonutíš.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 5 inzerátů 06.11.18 19:09

Jak tady vetsina tvrdi,ze je to o domluve,tak ano,ale pouze v pripade,ze se dva opravdu domluvi,pokud ne,tak soud zpravidla narizuje vikend jednou za dva tydny a opravdu soudce nezajima,ze je ex v praci :roll: casto se soud odpichne od toho,co jeden z rodicu navrhne,takze doporucuji z Tve strany udelat tento navrh ;)

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 06.11.18 19:13
@terinka4444 píše:
a co jako, jeho problém, je snad otec ne, tak ať si kouká brát dítě minimálně každý druhý víkend a zařídit si to.

Ono je lepší nemít děti, než řešit tyhle šílený stresující komplikace s odhodlanejma matkama děti… Tak pokud má práci, tak by si mohl vzít třeba v týdnu když ji nemá…

Markitkka
Nováček 7 příspěvků 06.11.18 19:16

Ja mám nového partnera. Naopak je nám všem spolu dobře a chtěla jsem právě, aby byl syn s tátou pravidelně. O mě a mé pohodlí tady nejde ani v nejmenším. Jsem šťastná, když jsme spolu. Syn je šťastný také. Prakticky o tátu ztrácí zájem :think: a já protože to takto nechci, aby to dopadlo snažím se ať jsou spolu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >