Střídavá péče u malých dětí - jak probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Almich
Povídálka 46 příspěvků 05.11.18 09:39
Střídání dětí - střídavka

Dobrý den všichni, nikdy jsem nevěřil, že budu muset takový problém ale bohužel je tady. Manželka se rozhodla, že chce vztah ukončit a chce odejít, asi by to nebyl problém kdyby jsme spolu neměli dvě malé děti 2,5 roku a 3,5 roku. Svoje děti moc miluji dokonce jsem byl s tím mladším pár měsíců na mateřské, ale teď se mi hroutí svět, když bych měl svoje děti vidět jednou za 14 dní jak je to kolem mne obvyklé, nemáte někdo zkušenost se střídavou péčí u takhle malých dětí, jsou moje a myslím si že mám na ně stejný nárok jako jejich maminka, děkuji Vám za postřehy a rady. Děkuji Pěkný den

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3147 příspěvků 05.11.18 09:48

Osobní zkušenost s tím nemám, ale podle mě jsou děti, co jsou ve střídavce chudáci :-( Četla jsem i jeden rozhovor s nějakým psychologem, že jediný model střídavky, který je pro děti fajn, by byl, pokud by dítě bydlelo ve stabilním prostředí a střídali se u něj rodiče. Ale na to asi žádný dospělák nikdy nepřistoupí. :nevim:
Takže pokud by se mě to mělo někdy týkat, bude dělat všechno proto, abychom se s manželem domluvili jinak a děti nemuseli zažívat každotýdenní pendlování sem a tam :-(
Jinak, abych alespoň částečně odpověděla na rtvůj dotaz - kamarádka ted dostali do střídavé péče 3,5 letého syna jejího přítele. Takže ano i u takhle malých dětí to jde.

Saulus
Kecalka 453 příspěvků 05.11.18 09:50
@Almich píše:
Dobrý den všichni, nikdy jsem nevěřil, že budu muset takový problém ale bohužel je tady. Manželka se rozhodla, že chce vztah ukončit a chce odejít, asi by to nebyl problém kdyby jsme spolu neměli dvě malé děti 2,5 roku a 3,5 roku. Svoje děti moc miluji dokonce jsem byl s tím mladším pár měsíců na mateřské, ale teď se mi hroutí svět, když bych měl svoje děti vidět jednou za 14 dní jak je to kolem mne obvyklé, nemáte někdo zkušenost se střídavou péčí u takhle malých dětí, jsou moje a myslím si že mám na ně stejný nárok jako jejich maminka, děkuji Vám za postřehy a rady. Děkuji Pěkný den

Mam deti ve stridavce, mladšího od 2,5 roku. Co te zajímá?

ricki
Kecalka 337 příspěvků 05.11.18 09:58

Co vím, tak střídavou péči u malých dětí dětští psychologové nedoporučují a ani tak rozvody nekončí, jeden z vás je dostane do péče. Ideální je se s ex dohodnout, zůstat bydlet v blízkosti, aby děti rozvodem netrpěly a starat se o ně co nejčastěji.Chce to překonat své ego a snažit se dohodnout za každou cenu.
Z okolí znám oba případy, jak skvělou dohodu, kdy se o děti starají po rozvodu oba rodiče lépe, než za manželství, tak i odstrašující případ, kdy oba trvali na péči, pak došlo na střídavku a dítě se po 8 letech ve střídavé péči v jiném městě cítí jako návštěva a cestovatel s životem v tašce. Ze začátku to šlo v pohodě, ale časem, když otec i matka založili nové rodiny a dítě najednou místo pokojíčku mělo jen „šuplík“ pod cizí postelí, dobrovolně skončilo u babičky, kde se cítí více doma a má svoji postel a skříň. Postupem času chlapec cítil, že jsou rodiny rády, když je neděle a stěhuje se k druhému rodiči.. Už tam byl navíc. Nyní bydlí na internátě a u prarodičů a s rodiči má chladný vztah..
Takže když manželství skončí, je nutné mít děti na 1. místě, zapomenout na „já“, ale bojovat za to, co je nejdůležitější pro děti. A pořiďte si dobrého právníka.

Hroznej puberťák
Závislačka 4975 příspěvků 05.11.18 10:01
@Popokatepetla píše:
Osobní zkušenost s tím nemám, ale podle mě jsou děti, co jsou ve střídavce chudáci :-( Četla jsem i jeden rozhovor s nějakým psychologem, že jediný model střídavky, který je pro děti fajn, by byl, pokud by dítě bydlelo ve stabilním prostředí a střídali se u něj rodiče. Ale na to asi žádný dospělák nikdy nepřistoupí. :nevim:
Takže pokud by se mě to mělo někdy týkat, bude dělat všechno proto, abychom se s manželem domluvili jinak a děti nemuseli zažívat každotýdenní pendlování sem a tam :-(
Jinak, abych alespoň částečně odpověděla na rtvůj dotaz - kamarádka ted dostali do střídavé péče 3,5 letého syna jejího přítele. Takže ano i u takhle malých dětí to jde.

Co by nepřistoupil? My to tak máme.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49182 příspěvků 05.11.18 10:01
@Almich píše:
Dobrý den všichni, nikdy jsem nevěřil, že budu muset takový problém ale bohužel je tady. Manželka se rozhodla, že chce vztah ukončit a chce odejít, asi by to nebyl problém kdyby jsme spolu neměli dvě malé děti 2,5 roku a 3,5 roku. Svoje děti moc miluji dokonce jsem byl s tím mladším pár měsíců na mateřské, ale teď se mi hroutí svět, když bych měl svoje děti vidět jednou za 14 dní jak je to kolem mne obvyklé, nemáte někdo zkušenost se střídavou péčí u takhle malých dětí, jsou moje a myslím si že mám na ně stejný nárok jako jejich maminka, děkuji Vám za postřehy a rady. Děkuji Pěkný den

Děti máme ve společné péči od 4 let mladší Funguje to bez problémů, střídání provozujeme a měníme dost podle potřeb děti i dospěláků. Doporučuji ideálně dohodu. Co na to žena? Od toho se to dost odvíjí, systém není střídavce malých dětí moc nakoněn.
Obecně mám dobrou zkušenost s častým střídáním, blízkým bydlištěm dětí, flexibilitou systému.
CO pro začátek navrhnout nějakou asimetrickou formu střídavky?
My třeba jedem tak, že ráno ex vozí děti do školy ( dříve do školy), já je denně vyzvedávám, takže denně vidí alespon chvíli oba rodiče. No a po práci si je ex v jeho dny vyzvedne. Střídáme - dva všední dny jeden, dva druhý a víkendy pá-po ráno na střídačku.

Almich
Povídálka 46 příspěvků 05.11.18 10:02

Proč by tady mělo jít o Ego, mě to přijde jako prostě přežitek, je pravda že když si dítě připadá jak na návštěvě tak to dobré není, mám ale rodinný dům a svůj pokoj tam prostě mít budou do smrti stejně tak jako by ho tam měli kdyby jsme byli spolu.

Příspěvek upraven 05.11.18 v 10:04

Lama Lama
Hvězda diskuse 49182 příspěvků 05.11.18 10:02
@ricki píše:
Co vím, tak střídavou péči u malých dětí dětští psychologové nedoporučují a ani tak rozvody nekončí, jeden z vás je dostane do péče. Ideální je se s ex dohodnout, zůstat bydlet v blízkosti, aby děti rozvodem netrpěly a starat se o ně co nejčastěji.Chce to překonat své ego a snažit se dohodnout za každou cenu.
Z okolí znám oba případy, jak skvělou dohodu, kdy se o děti starají po rozvodu oba rodiče lépe, než za manželství, tak i odstrašující případ, kdy oba trvali na péči, pak došlo na střídavku a dítě se po 8 letech ve střídavé péči v jiném městě cítí jako návštěva a cestovatel s životem v tašce. Ze začátku to šlo v pohodě, ale časem, když otec i matka založili nové rodiny a dítě najednou místo pokojíčku mělo jen „šuplík“ pod cizí postelí, dobrovolně skončilo u babičky, kde se cítí více doma a má svoji postel a skříň. Postupem času chlapec cítil, že jsou rodiny rády, když je neděle a stěhuje se k druhému rodiči.. Už tam byl navíc. Nyní bydlí na internátě a u prarodičů a s rodiči má chladný vztah..
Takže když manželství skončí, je nutné mít děti na 1. místě, zapomenout na „já“, ale bojovat za to, co je nejdůležitější pro děti. A pořiďte si dobrého právníka.

v tom případě ne dobrý právník, ale dobrý mediátor.

Almich
Povídálka 46 příspěvků 05.11.18 10:03
@Saulus píše:
Mam deti ve stridavce, mladšího od 2,5 roku. Co te zajímá?

A jak to funguje???

Ivulita
Kecalka 467 příspěvků 05.11.18 10:04

@Hroznej puberťák Konečně nějaký rodič, který skutečně upřednostní zájem dítěte na sebou. Chtělo by to více takových :potlesk:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63370 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 10:05

@ricki A jaký je prosímtě rozdíl, když jsou rodiče blbci ve střídavce nebo při styku?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63370 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 10:06
@Ivulita píše:
@Hroznej puberťák Konečně nějaký rodič, který skutečně upřednostní zájem dítěte na sebou. Chtělo by to více takových :potlesk:

No, možná by spíše chtělo zjistit, zda je tohle fakt zájmem toho dítěte, než tomu bezmyšlenkově tleskat :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49182 příspěvků 05.11.18 10:09
@ricki píše:

Tak to, že dítěti zbyde jen šuplík pod postelí asi není problém střídavky, že?
To jim koneckonců může zbýt jen půl šuplíku u té střídavky v bydlišti dětí taky, ne?
:think:

Venetia
Hvězda diskuse 36766 příspěvků 05.11.18 10:12
@Hroznej puberťák píše:
Co by nepřistoupil? My to tak máme.

jenže kdo si může dovolit tři byty ..jinak je to tak ideální

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 10:20

Ahoj jsem dva mesice od manzela, deti 10 let a 1 rok. Take chceme spolecnou peci. Bydlime 4 km od sebe, takze deti podle potreby. Maleho mam vic ja. Tatinek prijede si pohrat, pak odjede. Zatim jsme casto i spolecne. Zajedeme k doktorovi a na nakup.. Myslis ze to tak muze fungovat? Dekuji @Lama Lama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >