Střídavá péče 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 09:04
Střídavá péče 2018

Ahoj holky, zdravím…

je tu prosím někdo, kdo v blízké minulosti řešil rozvod a partner měl zájem o střídavou péči?..
Jde mi o to, že mám syna, 5 let, s partnerem si dlouhodobě nerozumíme a pokaždé když dojdeme k tématu rozvod, začne mě tímto vydírat. Se synem vztah víceméně nemá, upřednostňuje hlavně sebe a své zájmy.. Já mám vlastní nemovitost, dlouhodobě pracuji u jedné firmy, syn má školku v místě bydliště, kamarády.. partner nemá nic - ani bydlení, práci má cca půl roku, kuchaře, takže dost nepravidelně..
Zajímalo by mne, jaký je názor soudu dnes na střídavou péči.

Děkuji za rady a omlouvám se za anonym.. jeden nikdy neví :think: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21437 příspěvků 01.11.18 09:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zdravím…

je tu prosím někdo, kdo v blízké minulosti řešil rozvod a partner měl zájem o střídavou péči?..
Jde mi o to, že mám syna, 5 let, s partnerem si dlouhodobě nerozumíme a pokaždé když dojdeme k tématu rozvod, začne mě tímto vydírat. Se synem vztah víceméně nemá, upřednostňuje hlavně sebe a své zájmy.. Já mám vlastní nemovitost, dlouhodobě pracuji u jedné firmy, syn má školku v místě bydliště, kamarády.. partner nemá nic - ani bydlení, práci má cca půl roku, kuchaře, takže dost nepravidelně..

Děkuji za rady a omlouvám se za anonym.. jeden nikdy neví :think: :nevim:

Tak pokud by skutečně zájem měl, tak by SP získat mohl.
Ale proč by to dělal? Pokud ho dítě nezajímá, tak tě jen straší.
To by mu hodně změnilo život, kdyby se o něj musel starat.

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 01.11.18 09:38

Bohužel, je velká pravděpodobnost, že jí získa. Teď je to obrovský trend, i když to není v zájmu dítěte.
Chce jí jen proto, že nechce platit alimenty, i když SP je dražší. A další důvod je, aby tě potrestal za to, že si ho opustila. A další důvod vidím v pomstě přes dítě.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19939 příspěvků 01.11.18 09:45

A myslí to vážně? Může ji získat,ale musí mít na to podmínky,tj bydlení, ideálně v blízkosti tvého,a práci tak,aby byl schopný se pravidelně o dítě starat se vším všudy. My máme takovou jako střídavku ( ale v rámci společné péče), od 3 a 5 let dětí. Bydlíme blízko,takže školka i prostředí stejné. Otec pracoval klasicky na jednu směnu,s možností určité flexibility a já napřed RD,potom práce na dvě směny. Kdybys viděla jak se ne/ staral před rozchodem,tak bys nevěřila že se fakt postupem času dokázal postarat. Já jsem nakonec ráda,že je nemám ve výhradní péči,když má otec zájem,tak proč taky?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19939 příspěvků 01.11.18 09:47

Jo a pokud jsou rozdílné příjmy,tak alimenty se platí. Plus se rodiče musí dohodnout na různých nákladech ( školka, škola, družina, stravné, tábory, léky, dražší věci které není potřeba mít 2×..) jak se budou hradit.

Bábrdl
Generální žvanilka 21437 příspěvků 01.11.18 13:01
@Obeli píše:Chce jí jen proto, že nechce platit alimenty, i když SP je dražší.

To nedává smysl :jazyk:

Miasofi
Kecalka 285 příspěvků 01.11.18 13:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zdravím…

Děkuji za rady a omlouvám se za anonym.. jeden nikdy neví :think: :nevim:

Ten můj mě tím taky strašil, vlastně celé manželství. Že kdybych ho chtěla opustit, tak mi vezme děti. A když už jsem jeho pití dál odmítla snášet a s malou dušičkou podala žádost o rozvod, u soudu o péči o děti neřekl ani popel a mám je v péči já. On na ně neplatí a žije si svůj život jako kdyby mu bylo osmnáct.. :nevim:

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 01.11.18 14:21

@Bábrdl v čem? Jeden z rodičů pošle alimenty a už neřeší oblečení, obuv, výdaje na škoku (jídelna, kroužky, výlety, kina, divadla, školu v přírodě, lyžák) a dopravu do školy, neřeší, že musí koupit školní pomůcky (aktovka, pera, pastelky, vodovky, učebnice, SRPŠ). Když je dítě nemocné, nemusí řešit léky, ozdravovnu, OČR. Neřeší kroužky mimo školu a vybavení na ně. Různá soustředění, zápasy, dopsravu na zápasy. A to nemluvím o jídle doma, bydlení…
Doporučuji si udělat tabulku, do které se zapisuje vše, opravdu vše, i položku za 5,– Kč a to potom člověk jen hledí, kolik za děti vydal financí.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19939 příspěvků 01.11.18 14:26

@Obeli ale na placení toho všechno se musí rodiče domluvit. Já mám jak alimenty na běžné věci ( kvůli velkému rozdílu příjmů) tak máme vyřešeny ty věci co píšeš.

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 01.11.18 14:27

@Bábrdl a u SP se jede napůl a pokud májí rozdílné příjmy, tak se platí alimenty.

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 01.11.18 14:28

@andelka83 to jste se domluvili, není to pravidlo. Jsou rodiče, co se tak domouví a stejně zaplatí jen alimenty a dál neřeší.

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 01.11.18 14:30

@andelka83 a gratuluji, mate rozumného ex, já bohužel manipulatora a sobce, který myslí jen na sebe…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19939 příspěvků 01.11.18 14:33

@Obeli jo, domluvili. Naštěstí ex není úplný magor. V rozsudku ty další náklady nemáme,ale kdybych tušila že to bude problém,dala bych to tam. A pokud by nefungovalo,tak zvýšit alimenty. Jako zas tak snadno SP nedostane,a bez této domluvy bych na SP dohodou nepřistoupila. Člověk tak chrání hlavně dítě,ať má co potřebuje. A vztahy s ex jsou hnedle lepší,když v tom nejsou finanční křivdy a problémy.

Bábrdl
Generální žvanilka 21437 příspěvků 01.11.18 14:33

@Obeli No právě. Pokud by někdo chtěl SP, aby neplatil alimenty, tak by neušetřil. Právě naopak. Proto to nedává smysl.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19939 příspěvků 01.11.18 14:35
@Obeli píše:
@andelka83 a gratuluji, mate rozumného ex, já bohužel manipulatora a sobce, který myslí jen na sebe…

No zpočátku moc rozumný nebyl. Ale naučila jsem ho. On by SP těžko Dostálek,byla jsem na RD,děti majetek, ospod navrhoval výhradní. Kdyby nesouhlasil tak bych mu to nepodepsala. A to víš že ty alimenty mám pro jistotu,v rozsudku. Kdyby nebyly,kdoví jak bych to z něj tahala.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >