Může si vzít manžel OČR?

142
15.9.11 17:46

Může si vzít manžel OČR .. ?

Chtěla bych si zeptat, jestli si může vzít manžel OČR na starší děti při mém těhotenství? Jsem na rodičovské, děti mají 2,5 roku. Kdo mu to napíše, můj gynekolog? Dočetla jsem se, že OČR může trvat jen 9 dní, potom se to řeší jak? Může být doma a nemá to zaplaceno, nebo si musí vzít klasické neplacené volno?
Díky za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70128
15.9.11 17:54

Ano může, píše to tvůj gynekolog. A těch 9 dnů je placených, jinak může být doma zadarmo dokud to je potřeba.Případně se to řeší (i když by to tak správně být nemělo, ale ani sociálka to moc neřeší) tak, že pak jde na nějaký den do práce a napíše se OČR znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15132
15.9.11 17:56

Pokud ze zdravotních důvodů nejsi schopna se starat o děti, může dostat manžel OČR - na Tebe. Stejně jako v době, kdy budeš v porodnici. Napsat by mu to měl Tvůj doktor.

Pokud nebudeš schopná starat se o děti delší dobu, obávám se, že bude potřeba neplacené volno - ale to nevím jistě, snad poradí někdo zkušenější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
15.9.11 20:59

Díky moc za odpovědi. Takže teoreticky je možné si vzít to OČR víckrát za sebou.. musí být mezi tím určitý počet dní v práci než nastoupí znovu? je dané kolik? a kolikrát za sebou je to možné takhle udělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70128
15.9.11 23:06

Tak ono to správně nejde, v zákoně je psáno, že na jeden „důvod“ ošetřování může být OČR jen jedno, ale co vím, tak se to všeobecně nedodržuje… takže není nijak dáno kolik musí být dní mezi ani kolikrát se to dá udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
11.10.11 19:31

Ahoj, ještě mám jeden dotaz k tomu očr. Manžel si ho nakonec vzal, napsal mu ho bez problémů praktický doktor. Pořád nám ale vrtá hlavou to opakování. Doktor nemá problém ho napsat znovu, manžel byl pár dní v práci a teď si ho zase chce vzít. Opravdu si ho může vzít na STEJNÝ DŮVOD ošetřování a bude to mít placené. Má prosím někdo osobní zkušenost? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
11.10.11 19:42

A nebyl by obvoďák vstřícný a nenapsal manželovi neschopenku?I když vím,že tady nabádám k nepravostem,tak na druhou stranu pokud máš veliké zdravotní problémy,že se nemůžeš o děti starat,tak bez peněz také být nemůžete.Neukamenujte mě tu,že tu dávám rady mimo zákon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
11.10.11 19:42

A jaké máš zdravotní potíže?Jsi s nimi v nemocnici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kofola3
11.10.11 19:49

Nám očr ze stejného důvodu na sociálce neuznali

• Nahlásit
  • Citovat
dva
2
11.10.11 19:49

kdyz tu mluvite o Očr chtela bych se zeptat kdyz pracuju a jeste mam vedlejsi pracovni cinnost A vezmu si paragraf na maleho muzu u toho delat vedelejsi cinnost?prosim poradte dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
12.10.11 10:54

Díky za odpovědi. V nemocnici nejsem, ale měla bych mít doma klidový režim. Obvoďák by možná neschopensku i napsal, ale to zas manžel nechce, nemohl by pak ani ven s dětma na procházku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kofola3
12.10.11 11:08

My jsme měli ocč následovně.
Když jsem byla v nemocnici, měl očr na malou.
A jak jsem přišla domu, měl dalších devět dnu a to na moje ošetřování

• Nahlásit
  • Citovat
dva
2
13.10.11 17:44
dva píše:
kdyz tu mluvite o Očr chtela bych se zeptat kdyz pracuju a jeste mam vedlejsi pracovni cinnost A vezmu si paragraf na maleho muzu u toho delat vedelejsi cinnost?prosim poradte dekuju
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
13.10.11 22:09

Dva- S tím bohužel neporadím, ale zkus zavolat na ossz: http://www.okresnispravasocialnihozabezpeceni.cz/…ni-v-Brne_7/ je to podle kraje, ale měli by dát všude stejné informace.

Lokofa- díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
4.1.12 16:10

Píšu jak to dopadlo.. Manžel si vzal 3× po sobě volno, s párdenní přetržkou a vše mu ossz proplatila. Očr bylo psané od praktického dr. na mě (když se osoba pečující o děti o ně nemůže starat, tak nějak je tam ta kolonka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama