Může to být spála?

3259
22.9.10 13:30

Může to být spála?

Zdravím a jdu si pro radu.

Malej se mi včera zničehonic osypal, ale fakt hrozně,má souvislou červenou vyrážku po celém těle. Zašla jsem dnes za mudrou a ta že to vypadá na spálu, ale neví jistě..vzala stěry a výsledky budou AŽ ve středu(bo je svátek a v pondělí má volno). Nasadila Ospan a mám být s ním radši doma…nicméně dcerka prý může dál chodit do školky, že to chytnout nemusí…tak nějak jsem z toho na rozpacích.

Přikládám foto třeba někdo pozná zda to ta spála opravdu je nebo ne.Nechci být v nevědomosti celý týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3259
22.9.10 13:30

foto :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
22.9.10 13:31

a ještě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
22.9.10 14:01

A jaký má jazyk? Při spále by měl být sytě červený, jakoby malinový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
22.9.10 14:27

Podobně se osypal synovec, když snědl kiwi. Nesnědl něco podobně agresivního?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15510
22.9.10 15:02

V počátečních stádiích je možné si spálu splést s angínou. Náhle se objeví vysoká horečka doprovázená zimnicí. Společně s ní se objevuje bolest v krku způsobená zánětem mandlí, na kterých se tvoří hnisavé čepy. Nemocnému se špatně polyká, je celkově unavený a schvácený.

Tolik odborná literatura… a ten červený, až malinový jazyk k tomu taky patří.

Pokud nemá syn jiné potíže než takovouto vyrážku, tipla bych si, že to spála není.

Ale ještě jedna věc - spála je infekční onemocnění, které se šíří kapénkovou infekcí a nejčastěji mezi dětmi předškolního věku… Takže hláška o tom, že dcerka to nemůže chytit, mne od lékařky hoooodně zaráží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
22.9.10 15:13

Dcera měla spálu i spálovou angínu.....měla vysoké horečky 2-3dny,osypání jen mírné v oblasti boků a v podbřišku a na vnitřní straně stehen,jazyk v prvních dvou dnech bílý povlak který se třetí den proměnil do malinova a na něm takové vyditelné pupínky (jako mají jahody :-) ).......spála je vysoce infekční a určitě by druhé dítko nemělo školku navštěvovat,to teda ta vaše doktorka bude náká divná :lol: ......nám bylo doporučeno po dobrání ATB min. měsíc bez námahy a v době spály vše omýt (hračky) savem a častěji převlíkat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
22.9.10 17:22

Díky za reakce.Ono to u té spály není vždy podle tabulek, jazyk taky nemusí být červený,vyrážka taky ne. To jsem teda vygooglila.
Jinak malému začíná červenat i ten obličej…tak to k tomu ukazuje.Uvidím jak ráno a nejspíš dcerku doma radši nechám.
Jo ještě nic agresivního nejedl.
Teploty měl před týdnem,kdy oba dva byli doma s nachlazením, ale teď těžko říct zda to bylo nachlazení nebo nějaká lehčí forma angíny.
Už se v tom moc babrám :wink: nebudu číst net a uvidím zítra :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
29.10.10 16:34

SPÁLA???

Mohla bych se zeptat, jak to dopadlo s touto vyrážkou - dcera se mi osypala úplně stejně … svědilo to? Jak dlouho měl syn horečku? Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dana Keprtová
24.11.11 21:59

spála

Čistě náhodou jsem sem zabrousila, jelikož máme zrovna spálu, ale my se teda vymykáme všem tabulkám a příznakům - Máme spálu po2. a pokaždé 1, max. 2 dny teplota + bolest krku, červený krk a druhý den čepy na mandlích, štípání jazyka, malé červené tečky vzadu na patře a ke konci 2. dne vyrážka - po1. červené tečky (místy krupička) od krku dolů a teď jen zlehka na ploskách nohou a na zápěstí (nahoře na ruce-nad prsty- ošklivé červené pupínky) a v puse. Nikdy jsme neměli malinový jazyk, jen lehká vyrážka stejně jako na těle(člověk by si jí ani málem nevšiml).
Každé dítě je individuál a to platí i při příznacích. Např na mě se pokaždé dívají jak na blázna, když tvrdím, že má holka angínu, ale teploty ne. Pokaždé skončíme s čepama a s Ospenem :)
Přeji zdravou zimu!

• Nahlásit
  • Citovat
petastruzova
17.1.12 18:11

prosím poradte?

Dobrý den před chvíly jsem zjistila u své dcerky 6 Týdení, ze na zádickach hrudníku, ramínkách je rudá jakby spálená a ma na tom malinkate puchýřky nebo krupičku, teploty nema nepláče. Nekojíme tak s mateřského mléka to nebude. můžete mi nějak poradit? :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
41882
3.11.12 18:10

:mavam:
Může být vyrážka ke spále i ve vláskách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
3.11.12 18:17

Má dítě horečku? Jaký má jazyk? Pokud má vyrážku a do dvou dnů teplota opadne, je to spíš šestá nemoc. U spály jsou vysoké horečky dlouhodobé a špatně srazitelné, vyrážka/fleky jsou hlavně na chodidlech a dlaních (popř. břiše), jazyk je malinový, tedy výrazně červený. Ke spále bývá dost často i zvracení, nechutenství (špatně se jim polyká), oteklý krk a uzliny na něm, bolest v krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
3.11.12 18:20

@Marjanka Ve středu ráno jsme byli u doktorky, horečky dva dny 39,5 stupně, diagnostikovala angíu, máme ATB a upozorňovala mě na to, že je možné, že se malej od třísel nahoru osype. Teď jsem si všimla červebých pupínků ve vláskách a potom i na bříšku a zádech. Jinak ale nezvrací, na jazyk mě nenechá se podívat, ony mu totiž rostou ještě zoubky, takže tam si nenechá sáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
4.11.12 18:31

Ta vyrážka může být taky od atb. Máte ospen? Ta horečka opadla kdy? Byla jen dva dny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama