Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Mrkev, rýže, ovesná kaše, banán, to vše tuží, řešila jsem to minulý týden, řekli mi ještě u doktorky dávat černý čaj.
My jsme dávali černý čaj trochu slazený, borůvkový kompot, rohlík, suchary, odvar z mrkve, mlíko jsem šidila odvarem z rýže, banán.
Já měla teď střevní chřipku (kojící) a v lékárně mi doporučily Probiotika Laktobacily „5“ s L.Casei a enterickým povlakem - kapsle. Je to od 1 měsíce, můžou to i děti, je to na průjmy. Stojí 30tobolek asi kolem 180kč, ale zabralo to do hodiny. V lékárně mi tvrdily, že do 2 hodin by to mohlo zabrat, nevěřila jsem, ale bylo mi opravdu dost zle, horečka, průjem, zvracení…a do hodiny tuhá stolice, horečka pryč..Mohu jen doporučit. ![]()
Tohle všechno můžeš dát ale jen pod podmínkou že už tři hodiny nezvracel. Jinak to neudrží a bude zase zvracet. V tom případě dávej ledově vychlazený třeba fenyklový čaj nebo i ten černej čaj po lžičkách. Pak až nebude zvracet tak v nemocnici dali kamarádky klukovi co tam ležel s průjmem a zvracením /asi rotaviry/ na kapačkách, tak mu dávali přesnídávku, jsem se taky divila, ale prý se má dávat takový jídlo jakou konzistenci má stolice. Takže pokud to z něj teče tak i řídké jídlo.
Na průjem ze začátku nic sladkého, jinak cukr opět podráždí střeva a je to začarovaný kruh. Čaj raděj studenější, zvlášť pokud zvracel. Nejdřív dát suché pečivo, suché vařené brambory, vařenou mrkev, k pití mrkvový odvar, rýžový odvar, pak už můžeš dát banán a škrábaná jablíčka. Po té nemastnou stravu a pak přejít na normální.
v lékárně prodávají speciální drink nějak od 6.měsůcu a do toho rozmíchávám jeden sáček Smekta je to volně prodejné, našemu to i chutnalo..
Zdravím, moc se omlouvám, že zakládám nové téma, určitě tu je něco ohledně průjmu, ale nemám čas to hledat.
Malý zvracel večer a ráno měl průjem. Teď odpoledne mu teplota stoupla na 38,3°C. Co může dítě jíst při průjmu a jak mu můžu pomoct od průjmu? Mám doma čaj od průjmu a co víc mu můžu dát? Doktorka tam už dneska není zítra k ní určitě zajdu, ale chtěla bych malému pomoct už teď. Prosím o jaké koliv rady. Děkuji.