Může to být vitiligo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
-Luciš-
Stálice 99 příspěvků 15.08.18 11:38
Může to být vitiligo?

Ahoj holky.

Mám 11 měsíční dceru a té jsem před nedávnem objevila dva malinké bílé (max 5mm) flíčky. Jeden na zadečku a po nějaké době druhý zezadu na paži. Bojím se vitiliga. Bohužel ho máme v rodině. Má ho babička (od 4let) i teta (od 40 let). Na stáří se objevilo i prababičce. Ale všechny měly velmi snědou kůži, má mamka, ani já, ani dcera takovou nemáme a v naší větvi se to zatím ani neobjevilo. Jenže teď po těchto slunečních dnech koukám a Emča skvrnky.. :( Každopádně pokud vím, vitiligo obvykle začíná na kloubech a na obličeji, což se dcery netýká.

Co si o tom prosím myslíte? Jaké jsou vaše zkušenosti? Moc děkuji. Hezký den.

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:
-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 15.08.18 11:43

Není lepší navštívit lékaře?

Syn měl na sobě také dva fleky asi rok, po roce se přidaly další, tak jsem se šla zeptat pediatra. Ten tipoval plíseň, ale kožní stanovil vitiligo.

Lex1
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 1 inzerát 15.08.18 11:47

Může to být i nemusí, poraď se u pediatra. Já mám vitiligo také a dcerka 18m má flicek na stehne z boku. Jinak ano, začíná na kloubech a obličeji, ale nemusí :(

Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 15.08.18 11:49

Ja ho nemám,nikdo ho nemá,jen syn. Jeden flek…

kve-tinka
Závislačka 4451 příspěvků 6 inzerátů 15.08.18 12:03

Může to být jen část kůže z jinou pigmentací, nutně to nemusí být klasické vitiligo. A i kdyby, jsou horší věci.
Já mám taky lehkou formu na vnitřní straně stehna a vůbec to neřeším. ;)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 15.08.18 12:06

Moje věštecká koule říká, že máte navštívit kožního a hned po tom psychiatra.. Nebo psychiatra před a kožní po..? :think:

zudina
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 15.08.18 12:06

Ja mam taky par bilych svrnek a nikdy jsem to neresila, nemusi to byt vitiligo

-Luciš-
Stálice 99 příspěvků 15.08.18 12:25

@Andrea.Tom Proč psychiatra? Vážně musíte být ironická?

iziwolvie
Kecalka 395 příspěvků 15.08.18 12:25

Dcera (4 roky) má zezadu na stehně taky světlejší flíček, je to vidět teď, když se opálila. A o dva roky starší syn má zase, pro změnu, tmavší flíček na boku. Neřeším to.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 15.08.18 12:44

Neřešila bych dva malé flíčky. Takové jsou běžné i u zdravých lidí. Ale pro tvůj klid, si zajdi ke kožnímu, tady ti nikdo nebude schopný odpovědět.

Uživatel je onlinemodravlocka
Kecalka 360 příspěvků 15.08.18 22:33

Muže a nemusí. Na barvě kuze nezáleží, to jen na snedsi pokozce je viditelnější. Dcera ma par flíčků na tvářích, přes zimu, když není opalena, nejsou téměř vidět (aneb když o nich člověk ví a důkladně hledá, najde). Přes léto jsou viditelnejsi, takže holt pravidelne mazu opalovakem, aby to tak nevynikalo.
Jsou horší věci na svete. ;)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 16.08.18 09:16
@-Luciš- píše:
@Andrea.Tom Proč psychiatra? Vážně musíte být ironická?

Musím, protože tady je to asi nějaký závod zakládat dvě až tři diskuze místo jedné ;)

-Luciš-
Stálice 99 příspěvků 25.08.18 14:12

Všem děkuji za reakce.

Peregrinus
Nováček 7 příspěvků 04.09.18 20:36
Facebooková skupina o vitiligu

Dobry den, na Facebooku je nová skupina Vitiligo Česko - Vitiligo Czechia. Je tam živá debata na všechna témata, která se vitiliga týkají.

https://www.facebook.com/…65391199458/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >