Sedmá nemoc- ruce, nohy, ústa ?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivet90
Povídálka 15 příspěvků 13.08.18 10:25
Sedmá nemoc-ruce,nohy,usta ?

Ahoj holky, v sobotu mela dcera zvysenou teplotu a byla hodne plactiva, vecer jsem si vsimla, ze se osypala, v noci uz mela teplotu 38°C, rano jsen si vsimla, ze ma osypany cely hrudnicek, zada, nozicky, plosky nohou, ruce a dlane. Kolem pusinky, ani uvnitr nic nema. Byla jsem na pohotovosti a tam mi rekli, ze je to syndrom ruce, noha, usta. Dnes jsem volala nasi doktorce, popisovala jsem ji to a te se to nezda, rikala, ze si spis mysli, ze je to 6.nemoc. prikladam foto, snad mate nekdo zkusenosti. Mala ma je 6 tydnu ????

Reakce:

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 13.08.18 10:42

To vypadá spíš jako šestá, ale zjistíš to podle toho, jak rychle vyrážka zmizí. Šestá za tři dny, sedmá se bude držet dýl. Ale ono je to vcelku jedno, jsou to prakticky stejné nemoci a léčí se stejně, klidem na lůžku.

ivet90
Povídálka 15 příspěvků 13.08.18 10:48

@Janli Me to taky prijde jako 6.nemoc. kdyz jsem koukala jak vypada ta 7. tak to jsou vetsinou puchyrky a ty ona nema.

blumen
Hvězda diskuse 41933 příspěvků 13.08.18 10:52

U 6. nemoci by mela ale horecky 3 dny po sobe a vyrazka se objevi, kdyz horecka pak zmizi. Ale jako ruka noha mi to taky neprijde

Uživatel je onlineMakito
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 13.08.18 11:13

U nás 7. začala afty v ústech, tam to měli oba dost intenzivní a syn nemohl jíst. Štípalo ho to.

berusa.m
Závislačka 2747 příspěvků 13.08.18 11:20

Naše malá právě prodělala 7. nemoc. Měla vyrážku na dlaních, chodidlech i mezi stehny a na zadečku + aftík v puse. Na některých místech pupínky. Začalo to horečkama přes 39 a bolestí v krku. Natírali jsme Pityolem a vyrážka a pupínky se rychle zahojily.
Jako perlička - náš pediatr to diagnostikoval jako opruzeniny z horka! Vůbec jí nebyly divné ty horečky. :zed:

ivet90
Povídálka 15 příspěvků 13.08.18 11:44

@berusa.m Vypadala ta vyrazka stejnale jako ta nase? A potom se teprve udelaly pupinky?

ivet90
Povídálka 15 příspěvků 13.08.18 11:46

@berusa.m Vypadala ta vyrazka stejnale jako ta nase? A potom se teprve udelaly pupinky?

berusa.m
Závislačka 2747 příspěvků 13.08.18 11:48

@ivet90 Nevypadala. Začalo to právě pupínkama. Původně jsem myslela, že to jsou neštovice. Potom se objevily takové červené flíčky sem tam na chodidlech. Zkusím dceru vyfotit. Za půl hoďky budu doma.

blumen
Hvězda diskuse 41933 příspěvků 13.08.18 11:58

@ivet90 no a kolik dni mela ty horecky teda?

ivet90
Povídálka 15 příspěvků 13.08.18 12:04

@blumen sobota cely den a vecer uz mela vyrazku.

blumen
Hvězda diskuse 41933 příspěvků 13.08.18 12:09

@ivet90 tak to neni stopro sesta nemoc. Treba se jeste puchyrky vytvori. Ono to ma vice podob a je mala, taky se muzete nakazit a uvidite. Moje dcera mela jen par pupinku/puchyrku na rukach a nohou, radilo to tehdy ve skolce.

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 13.08.18 12:23

u 6 nemoci se udělá vyrážka větsinou až po horečkách třeba 6-9 den..... a že by se osypala z nějakého jídla nějaká alergie? ale zas nasvědčuje ta horečka, můžeto být jedno s druhým… každopádne pokud je to 6 nebo sedmá nemoc tak musí přejít nijak se nedá léčit ani nic jen hlídat a srážet horečku…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >