Můžu mít PCOS?

Anonymní
17.2.21 09:36

Můžu mít PCOS?

Ahoj holky, je mi teprve 18 let ale od počátku mé první menstruace s ní mám samé problémy. První jsem dostala ve 13 - krásně týden. Pak ale až o rok a půl později v 15 - jeden den a pak se mi to po půl roce nějak rozjelo. Pravidelné to sice nebylo ale 21-35 dní to nějak cca bylo s tím, že třeba jsem třeba v roce 2× vynechala, ale to jsem neřešila. V mých 17 - minulý únor, mi ovšem menstruace chodila čím dál častěji, klidně po 18 dnech a byla velmi silná a dlouhá - až 11 dní. Gynekolžka mi nasadila n půl roku Norethriseron, prý jsem měla vysokou děložní sliznici, v srpnu jsem ho přestala brát, pak jsem to dostala až v listopadu (což beru za normální po dobrani hormonů) - ale od té doby mi to chodí jednou za 38 dní, pak za 19, v lednu za 27(hurá) ale teď zas po 18 dnech. Intenzita krvácení naštěstí v normě. Už od mala mě trápí chkuoatejsi ruky, nad rtem mám taky chloupky co si trham, pak i okolo bradavek a na takové té břišní care taky. Není to rozhodně hustý porost ale chloupky tam mám. Taky mě hodně trápí akné. Pak taky mezi příznaky patří nadváha, ale naštěstí jsem štíhlá. Ultrazvuk vaječníků mi má doktorka nikdy neudělala, vždycky jen dělohy, když jsem přišla s problémem. Prostě jsem z toho docela mimo a bojím se že mám PCOS. Dneska budu volat na gyndu - jinou než chodím do teď a objednám se, ale snad to nebude PCOS. V budoucnu bych ráda měla děti… :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25155
17.2.21 09:43

Změň doktora. Já nejsem úplně příznivcem hormonů, takže bych zkusila třeba bylinkvý čaj. Mě na nepravidelnost pomohl. Pila jsem ho cca půl roku v kuse a pak mi cyklus už vydržel fungovat sám od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
17.2.21 09:55

@lleennttiillkkaa Prosím co to bylo konkrétně za čaj? Od porodu už jsem toho zkusila hafo a nic z toho :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25155
17.2.21 09:59

@Serpentini Grešíkův ženský čaj. Pila jsem 2 hrnky denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
17.2.21 13:16

@lleennttiillkkaa tak dva hrnky denně nevím, jestli zvládnu, ale děkuji, zkusím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat