Reklama

Můžu mít u exekutora úrok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kopretinka154
Stálice 52 příspěvků 02.03.18 15:05
Můžu mít u exekutora úrok?

Ahojky všem
Potřebovala bych se zeptat na jeden problém s exekutorem, tak snad mi tu někdo poradí. Jde o to že mám zaplatit 150 000 Kč z toho mi zbývá doplatit už jen 41 000 Kč a byla jsem domluvená na splátkách a že hned jak to bude doplaceno tak mi odblokují účet, jenže exekutor se kterým jsem byla takto domluvená zemřel a přesunulo se to k jinému a ten mi řekl že splátky nejsou možné a že vše musím uhradit do 9.3. příští pátek jinak že přijdu o byt. Peníze jsem schopná sehnat zkrátka doplatím mu těch 41 000 co zbývá a pak už by měl poslat bance příkaz o odblokování účtu hned? Můj další dotaz je jestli je možné že by tam mohli být nějaké úroky i přes to že vše uhradím nekde jsem totiz slysela ze exekutor rekl ze se ma doplatit urcita castka ale o urocích se dotycny dozvedel az pozdeji, chci se zeptat jestli si tohle exekutor muze dovolit jestli je to pravda. chci mit uz klid ale bojim se kvuli tomuto kdyz jsem tam volala tak mi ta jeho asistentka rekla že je to bezurocna castka ale ja se stejne bojim ze to sice doplatim a ze tam budou uroky že to zatají a rekne mi to po tom 9.3. :-(

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 15:42

Ano úrok tam být může, vždycky tam je. Nejlepší to je zaplatit celé bez splátek.

Amalka789
Povídálka 39 příspěvků 02.03.18 15:45

Úrok tam zřejmě bude a chápu to správně že je exekuce na účet?? To by měli odblokovat hned při vyrovnání peněz

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19296 příspěvků 02.03.18 15:49

Byla si na splátkách domluvená písemně? Podle mě exekutor nemůže jen tak svévolně měnit dohodu, jakou jsi ty s původním exekutorem sepsala, pokud splácíš tak jak máš.
Příkaz k odblokování účtu by měl exekutor poslat hned, jak dostane vyplacené všechny peníze, nicméně skutečnost je taková, že to může nějaký ten měsíc trvat :zed: :zed:
Jinak celkovou částku bys měla znát dle exekučního příkazu, ne? Jinak už sem to radila ve vedlejší diskusi, pokud si nejsi jistá, tak jim po uhrazení těch zbylých 41 tis. napiš dopis, kde žádáš o písemné potvrzení o uhrazení celé dlužné částky včetně příslušenství. A budeš to mít černé na bílém…

Kopretinka154
Stálice 52 příspěvků 02.03.18 15:52
@Amalka789 píše: Úrok tam zřejmě bude a chápu to správně že je exekuce na účet?? To by měli odblokovat hned při vyrovnání peněz

Ano a právě že já těch 41000 doplatim to řekl že tam musím doplatit ale mám strach že ikdyž to bude zaplaceno těch 41000 že i přesto tam bude úrok a že mi to ale oznámí až potom

Kopretinka154
Stálice 52 příspěvků 02.03.18 16:07
@Mar__tanka1983 píše:
Byla si na splátkách domluvená písemně? Podle mě exekutor nemůže jen tak svévolně měnit dohodu, jakou jsi ty s původním exekutorem sepsala, pokud splácíš tak jak máš.
Příkaz k odblokování účtu by měl exekutor poslat hned, jak dostane vyplacené všechny peníze, nicméně skutečnost je taková, že to může nějaký ten měsíc trvat :zed: :zed:
Jinak celkovou částku bys měla znát dle exekučního příkazu, ne? Jinak už sem to radila ve vedlejší diskusi, pokud si nejsi jistá, tak jim po uhrazení těch zbylých 41 tis. napiš dopis, kde žádáš o písemné potvrzení o uhrazení celé dlužné částky včetně příslušenství. A budeš to mít černé na bílém…

V emailu od něj to bylo

Evelýna 1
Kecalka 327 příspěvků 6 inzerátů 02.03.18 16:14

@Kopretinka154
Kontaktuj exekutora ať ti vyčíslí zůstatek dluhu, že ho chceš uhradit celý v jedné splátce. Zašle ti částku. Jakmile ji uhradíš, dostaneš od něj papír, že exekuce č. XY byla uhrazena. Zároveň se exekutor postará, že ti odblokují účet

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 02.03.18 20:27

Nech si vycislit dluh přesně ke dni, ve kterém budeš posílat peníze. Určitě ti ho sdělí po telefonu

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama