Ukončení smlouvy a vymáhání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 01.03.18 09:05
Ukončení smlouvy a vymáhání

Ahoj, potřebuji pomoct. Před tím, než mě můj přítel poznal, žil trochu divočejším způsobem. Od několika firem (jako je Ferratum bank, Via SMS - takže od samých šmejdů) si vzal takové ty minipůjčky, půjčil si od nich třeba kolem 2000. Nedokázal to zaplatit vše, no a teď ho dohání jeho minulost. Za pomoci jeho rodiny se to snaží vše splatit i s vysokými úroky, protože většina těchto dluhů se již dostala k vymáhacím firmám. Chci se zeptat, zda u takovýchto pohledávek je stále platná smlouva mezi dlužníkem a firmou, které dluží, nebo se vymáháním smlouva ruší? Nerada bych, aby nám za pár měsíců přišel opět nějaký email od vymáhací firmy, že má zaplatit ještě to a to. Čekáme totiž rodinu a už teď je to pro nás dost těžké ???? Děkuji.

Reklama

Reakce:

lasička1
Echt Kelišová 8011 příspěvků 01.03.18 09:23

Má přítel i ty přesný přehled co kde dluží? Nebo se může stát, že ještě vykoukne další půjčka a další splácení? Už chybí jen málo na splacení dluhů?
Pokud přítel nezvládá splácet sám a musí mu pomáhat rodina, tak do toho bych si nepořizovala miminko. Ještě bych bývala počkala, až bude vše splacené. Už nyní je to pro vás těžké, natož až budeš na rodičovské dovolené, nebudeš mít plat, klesnete ještě víc s příjmem. Ale už jste se pro miminko rozhodli, tak přeji pevné nervy a aby se vše brzy splatilo.

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 01.03.18 09:42

@lasička1 Ano, přehled má, tedy ví od kolika firem si půjčil, jelikož se jedná o firmy, které sjednávají půjčky přes mobil, s doklady je to trochu složitější. Chybí nám splatit jedna pohledávka. Tu by měl zvládnout sám, vydělává v zahraničí. Rodina pomáhá, protože dluhy potřeboval splatit hned, jelikož už to bylo na vymáhání, téměř před soudem. A s naší situací je to trochu složitější. Otěhotněla jsem neplánovaně a dluhy se objevili až teď, když to nejméně potřebujeme, ale tak to bývá, nepřestávám být optimistická, i když je to občas těžké. Pořád věřím, že to o zvládneme, nechci přítele opouštět kvůli chybám z minulosti, mám ho moc ráda. Potřebovala bych ale vědět zda se smlouvy s firmami, které mu půjčili, vymáháním ruší. :)

honeybunn
Kecalka 314 příspěvků 01.03.18 09:55

Idealne vemte vsechny dokumenty a zajdete se poradit s pravnikem :roll:

Vymahanim se smlouva samozrejme „nerusi“… nevim, co myslis „vymahaci firmou“, pravdepodobne puvodni veritel nekomu postoupil pohledavku? Tim padem se ten, komu byla postoupena, stava novym veritelem a je opravnen domahat se zaplaceni pohledavky (to byste meli zjistit z nejakych treba dopisu, kdy mu bylo oznamovano, ze pohledavka se postupuje tomu a tomu subjektu…)
Hlavne bych se pokusila dat dohromady veskere podklady a zjistit, komu teda dluzi a kolik jeste, aby se nestalo, ze neco zustane nezaplaceno, pripadne ze zaplati vice, nez by mel..

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 01.03.18 10:05

@honeybunn ano, to myslím vymahaci firmou ;) děkuji za info :kytka:

honeybunn
Kecalka 314 příspěvků 01.03.18 10:15

@Tynasil klidne kdybys mela jeste nejaky dotaz, napis zpravu..

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 01.03.18 10:21

@honeybunn Dobre, děkuji moc :*

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.18 18:41
Dluh společnosti nevymahaji?

Prosím o radu: je to už cca 2 roky co jsem si vzala par půjček: tzv.do výplaty, protože jsem už dal nemohla existovat: velmi malá mzda, velké výdaje na bydlení. Nakonec se to úplně zvrtlo a ono u těchto půjček asi jde. Vezmete si tisíc do výplaty ale už je dost těžké zaplatit 1700 po výplatě a tak hledáte další společnost a tam si vezmete půjčku má tu prvni atd.
Půjčky šly do vymáhání, předali je různým společnostem. Původní věřitele se mnou nechtějí komunikovat, ze dluh je ve správě te a te inkasni spol.
Mám zájem zaplatit původní dluh: třeba z 5000 třeba 8000,ale ne 15000 a dal to roste.
U jedné je z 15 tis už 40 tis.
Jak přimět společnosti aby na me podaly žalobu a ja se mohla bránit pro nemravny úrok?
Proč a na co ty společnosti čekají?
Podala jen jedna a tam jsem hned podala odpor a vyhrála.
Proč ty společnosti nemají zájem se domluvit, dohodnout na splacení určitě částky.
Navíc všechny ty společnosti vi, ze jsem trvale mimo EU, s ukončeným trvalým pobytem v ČR, takže kdybych nechtěla vyrovnat ty dluhy, tak si stejne na me nikdy nic nevezmou, takže nevím co a jak.
Jak je dokopat k dohodě a nebo k podání žaloby.
 Dekuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama