Neschválena hypotéka, nemůžu spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 20:34
Neschvalena hypoteka, nemuzu spat.

Tak a je to tady! Mame domek snu. Uz se nasel. Ale misto radosti, me obleva pot ze strachu, ze nam neschvali hypo. Mame fin. Poradce, ktery tvrdi, ze na, 99% ji dostanem, ale co kdyz ne? Rezervacni poplatek je v uschovne a ja se silene bojim. Holky, je tu nekdo komu byla hypo zamitnuta? Jsme v pronajmu a tri mesice predem se musi dat vypoved. Chjo.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Nimie
Generální žvanilka 24662 příspěvků 23.02.18 20:39

A nemáte hotové předschválení? Zjišťovali jste si v bance předem jaké máte možnosti? Stát se může kdykoliv cokoliv, ale vždycky je varianta zkusit jinou banku. Neplaš, to bude v pohodě :)

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 23.02.18 20:42

Jestli máš v kupní smlouvě, že dostaneš zpátky rezervační poplatek, pokud ti neschválí hypo, tak se nemáš čeho bát. Maximálně toho, že nebudeš ve vysněném domku, ale najde se určitě jiný :-)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 23.02.18 20:42
@Nimie píše:
A nemáte hotové předschválení? Zjišťovali jste si v bance předem jaké máte možnosti? Stát se může kdykoliv cokoliv, ale vždycky je varianta zkusit jinou banku. Neplaš, to bude v pohodě :)

Jak je v registru zamitnuti jedne banky, u dalsi jsou sance male

marg
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 23.02.18 20:59

Takze jeste cekate jestli vam ji schvali ne? Tak pokud fin poradce rika, ze by to melo byt ok tak pokud je zkuseny (a normalni), tak by si snad nebyl tak jist. Ja mela taky strach, takze to nespani uplne chapu. Jsem se bala uredniho simla, ze nekde vytahnou, ze jsem se pred sto lety zpozdila o den s platbou za telefon a to nam zablokuje hypo a uplne jsem silela. :mrgreen:

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 23.02.18 21:02
@Anonymní píše:
Tak a je to tady! Mame domek snu. Uz se nasel. Ale misto radosti, me obleva pot ze strachu, ze nam neschvali hypo. Mame fin. Poradce, ktery tvrdi, ze na, 99% ji dostanem, ale co kdyz ne? Rezervacni poplatek je v uschovne a ja se silene bojim. Holky, je tu nekdo komu byla hypo zamitnuta? Jsme v pronajmu a tri mesice predem se musi dat vypoved. Chjo.

Máte už podepsanou žádost o úvěr, nebo v jaké fázi to je? Vy jste dali rezervační zálohu, tak už snad něco víte …

@enyf píše:
Jestli máš v kupní smlouvě, že dostaneš zpátky rezervační poplatek, pokud ti neschválí hypo, tak se nemáš čeho bát. Maximálně toho, že nebudeš ve vysněném domku, ale najde se určitě jiný :-)

Tak těžko můžou mít kupní smlouvu, když nemají peníze na koupi…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.18 21:04

My měli předschválenou hypotéku, ještě než jsme složili rezervaci tak jsem volala fin. poradkyni a ta mi řekla že ok. No a pak nastalo kolečko byrokracie před samotným schválením na jehož konci nám řekli, že v bance udělali chybu při předschválení a hypotéku zamítají.
Nakonec to teda dopadlo dobře, fin. poradkyně to pak nějak uhrála, ale v šestinedělí jsem se docela nervovala.

Nimie
Generální žvanilka 24662 příspěvků 23.02.18 21:09
@Lama Lama píše:
Jak je v registru zamitnuti jedne banky, u dalsi jsou sance male

Znám hned několik případů, kdy to prošlo bez problémů a dokonce schválení v další bance bylo mnohem rychlejší. A co vím od poradců, mnohem větší problém je žádost u několika naráz.

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 23.02.18 21:11

@Ivan PPZ Kupní smlouvu můžou mít. Máme smluvní svobodu, můžeš si uzavřít kupní smlouvu na dům či na něco jiného, s kým chceš, a to i bez peněz. Když jsem třeba kupovala auto, tak jsem taky nejdřív uzavřela smlouvu, složila zálohu a nikdo nekontroloval, jestli na to mám. A nemovitosti se taky kupují tak, že podepíšeš kupní smlouvu a pak si můžeš jít klidně shánět peníze. Běžná praxe.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 23.02.18 21:12

Ne, zamítnutá hypo určitě vede. Žádost = neschválená hypo.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 23.02.18 21:15
@enyf píše:
@Ivan PPZ Kupní smlouvu můžou mít. Máme smluvní svobodu, můžeš si uzavřít kupní smlouvu na dům či na něco jiného, s kým chceš, a to i bez peněz. Když jsem třeba kupovala auto, tak jsem taky nejdřív uzavřela smlouvu, složila zálohu a nikdo nekontroloval, jestli na to mám. A nemovitosti se taky kupují tak, že podepíšeš kupní smlouvu a pak si můžeš jít klidně shánět peníze. Běžná praxe.

Jestli se bavíme o hypotéce a bance, tak bude KS předem. A jestli je tam RK (usuzuji z RZ), tak totéž. Že je něco možné ještě neznamená, že je to pravděpodobné. Udělat KS na nemovitost a nemít tam peněžní toky? To by ten advokát asi neeeechtěl.

konice20
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 23.02.18 21:19

Dobrý poradce dokáže vše. My jsme toho příkladem… A ještě celé vyřizování trvalo ani ne měsíc. Zvládl nám zařídit tolik výjimek že to ani není možné

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 23.02.18 21:22
@Ivan PPZ píše:
Jestli se bavíme o hypotéce a bance, tak bude KS předem. A jestli je tam RK (usuzuji z RZ), tak totéž. Že je něco možné ještě neznamená, že je to pravděpodobné. Udělat KS na nemovitost a nemít tam peněžní toky? To by ten advokát asi neeeechtěl.

OK, nicméně můj původní příspěvek by platil i pro rezervační smlouvu.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 23.02.18 21:23

Souhlasím, že s poradcem je to obecně jednodušší a je i větší šance na úspěch. Nemluvě o šanci na lepší podmínky. Ale zase není to tak, že dostanu výjimku na bonitu, na problémek v registrech, pohne se s LTV a špatným odhadem a ještě bude pořádná slevička na sazbě…

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 23.02.18 21:28

@enyf Smlouva snese kde co. Ta z webu ještě víc. Ale trochu záleží na stranách, na co kdo přistoupí. RS je výrazně jednodušší a té smluvní volnosti se tam dá dostat, kolik jen RK/ majitel snese. Obecně RK ale na vracení RZ z důvodu neobdržení hypotéky moc nepřistupují. Ledaže se hypo dělá přes RK, pak to tam bývá. Ono to ale je pro prodávajícího nevýhodné. U hypo by se dala lhůta tak 2-3 měsíce a majitel to vlastně nemá šanci jakkoli ovlivnit. To při dnešnín trhu a nedostatku nemovitostí není žádná výhra.

Příspěvek upraven 23.02.18 v 21:29

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama