Můžu vyměnit zedníka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ritterca
Kecalka 125 příspěvků 21.08.18 09:06
Můžu vyměnit zedníka?

Zdravím, zajímal by mě váš názor.

Rekonstruuji záchod a koupelnu, instalatéra už jsem měla domluveného, ale bohužel neměl volného zedníka, takže jsem ho musela hledat sama. Našla jsem ho na začátku srpna přes portál nejremeslnici a měl dobré hodnocení. Řekla jsem mu, že bych to chtěla ještě v srpnu a čím dřív tím líp. Řekl, že není problém, že teď má dovolenou, ale od půlky srpna má na mě čas. Toto jsem tedy řekla svému instalatérovi, abych měla jistotu, že i on bude mít čas.

Pak teda uběhlo několik dní a instalatér se chtěl ještě domluvit na schůzce se zedníkem, aby si řekli co a jak. Takže jsem volala zedníkovi, tomu to jako přišlo divné, že proč se scházet, že třeba jeho vodař všechno ví a ví co se má dělat a v jakém pořadí a tak (tak jasně bo se znají, ale když mají dělat dva cizí lidé, tak je ta schůzka nejspíš na místě),
ale že teda dobře, že se sejdou, že v pondělí 20. už u mě nastupuje (to jsme si volali ve středu - já kdybych mu ten den snad nevolala, tak ani nevím, že má v pondělí přijít). No ale byl teda problém dohodnout vhodný čas během těch pár dní bo zedník byl momentálně na jiné stavbě a navíc se to řešilo přese mě, takže jsem dala svému instalatérovi na zedníka číslo, ať se sami dohodnou. Dohodli se tak, že instalatér ke mně přijde v sobotu udělá odpad a navede nové trubky pro vodu, aby to už zedník měl na pondělí nachystané, a že teda v tu sobotu se zastaví podívat se (taky byl na nějaké stavbě). V sobotu nepřijel ani nedal nijak vědět, takže mu instalatér volal, že teda všechno má připravené a tak, a ptal se ho jestli chce se mnou mluvit, zedník řekl, že ne, že mi odpoledne sám zavolá.

Je neděle večer a nic. Takže mu píšu jestli jako s ním mám v to pondělí počítat. Odepsal mi, že ano, a že si ráno ještě zavoláme. Takže jsem v pondělí už od sedmi čekala kdy jako bude volat (byla jsem nervózní bo jsem měla o půl desáté odcházet z domu. Měla jsem nějaké vyřizování, takže jsem taťkovi předem řekla, aby si vzal na ten den dovolenou, že já nebudu k dispozici. A navíc taťka ráno šel taky něco vyřizovat, ale do 10 pak byl stejně doma). No to je jedno, zedník se prostě neozval, tak mu před desátou volám sama. Nezvedá to, ale za 10 minut volal zpátky. A říká, že ještě pořád dělá na nějaké stavbě, a že oni jsou jakoby v pořadí přede mnou, takže mají přednost. To samozřejmě chápu, pak ale teda nechápu proč mi tvrdil, že od půlky srpna není problém rekonstruovat moji koupelnu. No a že teda ale odpoledne mi znova zavolá, a že se přijde zatím jenom podívat, co tam instalatér udělal, že se somluvíme a až pak se začne. Takže já celé odpoledne trčím doma a nic. Zavolal mi až po šesté večer, kdy já se už opět chystala ven. Řekla jsem mu, že jako pardon, že jsem celé odpoledne čekala a on nic, a že už nejsem doma, takže dneska z toho nic nebude. Na to on odpověděl, že dobře, že se ozve dneska odpoledne (z toho mi vyplývá, že stále pracuje na nějaké stavbě, a že by stále stejně na mě neměl čas).

A já teď právě uvažuji, že se mu ozvu s tím, že to padá a budu si hledat někoho nového.

Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 68445 příspěvků 21.08.18 09:12

No, obdivuju tě, já už bych ho poslala kamsi a hledala někoho jiného. Nechci se prosím nikoho dotknout, ale na zedníka chodili takoví lidé, co prostě nebyli z nejbystřejších, byl to takový učňák jako poslední v řadě. Od toho se potom odvíjí ta komunikace s nimi. Neříkám, že se všemi, ale moje zkušenosti by taky vydali na knihu. A vzhledem k tomu, že dneska se na střední školy hlásí děti se čtyřkama ze základky a v pohodě se dostanou, protože středních je převis, začíná být zedník nedostatkový, proto si myslí, že jsou páni a dovolí si takové chováni k zákazníkovi.

Beckyttine5
Kecalka 315 příspěvků 21.08.18 09:14

Vyměnit ho můžeš, ale otázkou je, zda tak rychle seženeš někoho jiného..

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 21.08.18 09:16

Platila jsi zálohu tomu zedníkovi?

Určitě bych zvolila pořadí - nejprve si najdu někoho nového a až pak toho původního vyhodím.

Jestli můžu radit - nikdy nebuď prostředník, vždy dej řemeslníkům kontakty jeden na druhého a ať si to řeší mezi sebou. Nakonec z toho vyjdeš, že jsi blb ty. Vlastní zkušenost. :)

Hodně pevné nervy.

ritterca
Kecalka 125 příspěvků 21.08.18 09:22

@tininas Žádnou zálohu jsem neplatila. Já naštěstí jako blb nevyjdu. Ani instalatér není tím zedníkem nadšený jak jsem z jeho vyjadřování pochopila. Včera večer jsem mu psala, že jestli jako to není blbé, ale jestli by se nemohl zeptat svého zedníka, jestli by tu rekonstrukci nepřevzal (v době kdy se rekonstrukce domlouvala, jeho zedník neměl čas a já na to celkem spěchala, teď jsem už ochotná počkat). Dneska mi volal, že mu to sice jeho zedník nebere, ale že ho zkusí nějak zajistit, že bych se fakt měla na toho „svého“ zedníka vykašlat, že by s ním jen byly další problémy.
Jinak taťka má v práci známého, který právě na začátku sprna měl taky hodně práce, ale zkusí se ho zeptat, jak to vypadá teď.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >