Mykóza poprvé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikol111
Nováček 2 příspěvky 02.08.18 12:33
Mykóza poprvé

Ahoj holky, už dva dny trpím na kvasinkovou infekci a vůbec nevím, z čeho jsem ji mohla chytit :(. Na gynekologické problémy naštěstí vůbec netrpím a toto je poprvé, co se mi něco takového stalo :roll:. Nevím o žádné příčině, z čeho by to mohlo být. Antibiotika jsem neměla už snad 6 let, málo laktobacilů si myslím, že taky ne. Jím každý den nějaké bifi jogurty a zákysy… sladkého se nepřejídám, dělám hodně fitness, takže mám spíše základní stravu pro sportovce. Ze sladkého jím prakticky jen ovoce(ke svačině), pečivo nejím, občas ochucený jogurt. Na koupaliště nechodím, zapaření nehrozí, zvlášť teď v létě, když nosím hodně sukně. Mýdlo používám speciální na intimní hygienu a to jen na vnější partie, takže do pochvy se mi ani nic nemůže dostat. Nějaký větší stres taky nemám. Tak já vůbec nechápu, co se mi to najednou objevilo :oops:. Četla jsem, že se mykoza vyskytuje často v těhotenství. Stalo se to některé z vás? Že jste dostaly mykozu a pak zjistily, že jste těhu? :) Nebo z čeho se u vás poprvé vyskytla mykóza? Na gyndě jsem s tím ještě nebyla, koupila jsem si v lékárně mastičku a uvidím jestli to pomůže.

Mockrát děkuji :srdce:

Reakce:

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 02.08.18 12:45

Předně. Pokud máš jen mastičku na vnější partie, tak ta ti nepomůže. Je potřeba to přeléčit i zevnitř, takže pokud nemáš, tak si pořiď i něco na zavádění. Úplně první mykózu jsem dostala po návštěvě termálů v Laa, když mi bylo asi 20 let. Od té doby ji mívám pravidelně jednou do roka. Mám u sebe vysledováno, že jak začnu jíst více sladkého, např. sladké snídaně, tak to začne. A pak těhotenství. Děti mám tři, měla jsem je v těhotenství pokaždé, u posledního jsem měla navíc cukrovku a to měly žně. Jednou jsem se přeléčila a do dvou týdnu byly zpět. Ale že by byla myk=oza podmíněna těhotenstvím, to opravdu ne. V těhotenství bývá častější, protože se mění hladiny hormonů. Tím jak stoupá estrogen, tak se tvoří více polysacharidů a sliznice se tím pádem stávají senzitivnějšími. Ale mykózu můžeš mít jako netěhotná naprosto běžně.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 02.08.18 12:58

Můžeš to mit klidně z těch veder. Já jsem sice těhotná,taky mě pred par dny zacalo svědění,byla jsem s tim na gyndě a pry je to v těhle vedrech naprosto normální. Mě jediné co mi pomáhá je cannesten krem.

ZuzankaZoey
Povídálka 28 příspěvků 02.08.18 13:16

Mně to vždy začalo po návštěvě nějakého koupaliště. Ale mastičky mi nikdy nepomohly. Vždy mi pomohly akorát vaginální čípky- Clotrimazol,Can­dibenne :palec:

TMana
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 02.08.18 13:19

Mykózy souvisí s cukrem - a ten je víceméně všude.

Petule030
Kelišová 5752 příspěvků 1 inzerát 02.08.18 14:18

Může to být z vedra a všeho dohromady. Neplatí, že když budeš dodržovat to co jsi vypsala, že na 100% se vyhneš problémům. Určitě si znovu zajdi do lékárny, mastička nestačí. Ty bývají na vnějšek, ale je nutné přeléčit i vnitřek. Určitě ti doporučí nejaké tablety nebo globule. Já třeba nedám dopustit na Clotrimazol 7 tablet, vychází nějak do stovky.

Nikol111
Nováček 2 příspěvky 02.08.18 22:02

Holky moc děkuju za rady :kytka: . Nakonec jsem si dnes skočila ještě do lékárny pro ty Clotrimazol teblety + jsem si ještě k tomu koupila laktobacily vaginální tablety. Doufám, že to bude brzy pryč :roll:

Petule030
Kelišová 5752 příspěvků 1 inzerát 02.08.18 22:56

@Nikol111 Zítra bude líp :kytka: Ale je fakt potřeba to poctivě dobrat, aby se ti to hned nevrátilo. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 21:57

Ja jsem v šestém mesici tehotenstvi a mykoza me zacla trapit ihned po zanetu Bartholiniho zlazy :/ no porad neco. Kazdopadne jsem si v lekarne koupila 100% aloe vera od zn. Babé puvodne na neco uplne jineho. Jedem vecer jsem se nastvala a namazala si tim … vite co. Nekde jsem totiz slysela, ze na tyhle problemy aloe vera pomaha. Do rana byl klid a uz je to tyden takze tuk tuk tuk. Snad vam to pomohlo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >