Mytí hlavy u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mapu
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 30.11.17 14:34
Myti hlavy u batolete

Maminky, poraďte, jak co nejlépe a nejrychleji umýt 2-letému synovi hlavu? Má silné, hodně husté vlasy, dost se potí, takže to prostě potřeba je. Bohužel se mi potom nechce koupat ve vaně. Teď jsme myli hlavu v neděli, od té doby každé koupání s pláčem a to už si tam lehal i sám na bříško. Má to takto od doby co sedí a já už fakt nevím. Nějaká rada, tip jak to změnit? Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 30.11.17 14:40

Myju tak jednou za týden, kluka bych ostříhala co nejvíc, u holky je to horší.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 22 inzerátů 30.11.17 14:44

Je to období, měly to tak obě holky, vydržet, ale potrvá to. Používám velký kelímek od jogurtu na opláchnuti, zaklonit hlavu, zinku na oči… A když nebudete mýt vlásky, tak upozornit, že nebudete, ať se nebojí do vany.

Jareach
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 30.11.17 14:47

Nám se osvědčil gumový navlékací kšilt. Ani voda, ani šampon s ním netečou do očí. A mytí se obešlo bez řevu. :D

Martanka92
Kecalka 301 příspěvků 30.11.17 14:49

@xstrasilka nemáte rádi, jak přesvědčit dcerku, aby hlavu zaklonila? Ona ji naopak předklání :nevim:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 22 inzerátů 30.11.17 15:02
@Martanka92 píše:
@xstrasilka nemáte rádi, jak přesvědčit dcerku, aby hlavu zaklonila? Ona ji naopak předklání :nevim:

No to je trochu problém, oni si na to musí přijít sami. Jeden čas nám holka z vany utíkala, manžel ji musel držet já měla vlasy, nepomáhala ani názorná ukázka starší sestry.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 30.11.17 15:15

Dceři (necelé 3roky) myji vlasy každý den. Každé mytí řev, než objevila potápěcí brýle. Každé mytí nasadí brýle, jen přetáhnu pásku pod vlásky a myji. A je klid :mrgreen:

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 30.11.17 15:17
@Claire00 píše:
Dceři (necelé 3roky) myji vlasy každý den. Každé mytí řev, než objevila potápěcí brýle. Každé mytí nasadí brýle, jen přetáhnu pásku pod vlásky a myji. A je klid :mrgreen:

Proč mýt každý den? 8o

Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 30.11.17 15:21
@pikola píše:
Proč mýt každý den? 8o

Aby je měla čisté a voňavé. :pankac:

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 30.11.17 15:23
@Claire00 píše:
Aby je měla čisté a voňavé. :pankac:

Jak je může mít dítě za den špinavé a smradlavé, že je potřeba je mýt?

Jo já jsem vlastně čuně, naše se ani každý den nekoupe :mrgreen:

Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 30.11.17 15:26
@pikola píše:
Jak je může mít dítě za den špinavé a smradlavé, že je potřeba je mýt?Jo já jsem vlastně čuně, naše se ani každý den nekoupe :mrgreen:

Děláš si srandu? 8o

Martanka92
Kecalka 301 příspěvků 30.11.17 15:28
@Claire00 píše:
Děláš si srandu? 8o

Pamatuju si, že my se taky jako děti koupali každý druhý den. A naše dcerka se také neloupe každý den, jsou dny, kdy to prostě nevyjde ( přijedeme domů pozdě, je moc unavená…)

Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 30.11.17 15:35

@Martanka92 My se jako děti koupaly každý den. Prostě přes to nejel vlak, jít do postele špinavé. Totéž praktikujeme u dcery od narození.

stinga
Závislačka 4425 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 15:38

@Claire00 podle nových poznatků to není zdravé, smýváš přirozenou bariéru kůže, která se nestíhá obnovit a děti pak trpí na ekzémy a alergie, a denně mýt vlasy - to je úplně zničíš

Chulimanga
Kecalka 188 příspěvků 30.11.17 15:41

@Claire00 Tak třeba mně řekli už v porodnici, že nemám dceru koupat každý den. Má hodně suchou pokožku a koupání vysušuje. Dodnes nekoupeme rozhodně každý den, jak to vyjde. A jako čuně si nepřipadám :pankac:… k tématu - vlasy dceři myji jednou týdně, vždy s řevem, tak se tu ráda nechám inspirovat

Příspěvek upraven 30.11.17 v 15:45

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >