Reklama

Myjete maso před vařením a proč?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sněžení
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 08.08.18 12:57
Mytí masa před vařením

Byla jsem včera u známé, která omyla před přípravou kuřecí maso. Když jsem ji vysvětlovala, že jen roznáší mikrobiální rozsah mikrokapénkami cca metr okolo, což lze zničit pouze ethanolem atp. a nikoliv surfktantem typu JAR a navíc stejně nic voda na (hydrofobním, tj. vudou odpuzujícím) tuku neomyje, necháapala.
Tak jsem ji musela najít a pustit dokument BBC o tom, že kvůli nesmyslnému omývání masa zemře jen v UK 20 lidí a cca 1500 skončí ročně v nemocnici, protože se do nich dostanou spóry z těchto mikrobiálních zbytků, začala trochu chápat, že něco dělá špatně. prý to ale podle ní dělají všichni.

Myjete maso a proč?

https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 08.08.18 v 13:02

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Reakce:

histep
Závislačka 3260 příspěvků 08.08.18 13:01

Maso nemyju, ale zajímala by mě vazba mezi touto založenou diskuzí a dnešním článkem na Ona.Dnes 8o

LindaPraha
Extra třída :D 13066 příspěvků 08.08.18 13:01

Ja maso myju, i kureci. A proc - protoze myju vse mozne :) A kolikrat kdyz vidim, ze u reznika vraci drobny, obcas ji mince spadne k masu apod… Ja nevim, myju vse. O kurecim jsem slysela, ze se myt nema, ale delam to.
To je jako kdyz nemuzu chlapovi natlouct do hlavy, ze na maso, cibuli, cesnek a veci, ltere varim, pouzivam jine prkynko nez na chleba a jine nez na krajeni ovoce a syrove zeleniny

Příspěvek upraven 08.08.18 v 13:02

Zwetta
Kecalka 398 příspěvků 6 inzerátů 08.08.18 13:01

Ano myju a nikdo mě nikdy nepoučil o tom, že je to špatně.. :think:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 08.08.18 13:03

Maso jsem nikdy nemyla. Jarem? :D

Bubla_Bučková
Závislačka 3443 příspěvků 08.08.18 13:03

někdy, když je od krve ,ale to je výjimečně.. ale proč taková hysterie, vždyť při krájení taky jistě kde co odletne a umeje se jen jarem a vodou. Já už tady po jedné diskuzi začínám být ale psycho a asi nakoupím tyhle ty sanytoly nebo co… Dělám zatím akorát to, že na plastové prkénko a nůž nechám chvíli téct horkou vodu a pak to umeju :oops:

Z.jev
Závislačka 3176 příspěvků 08.08.18 13:04

@Sněžení Ne, maso neumývám… ale skoro všichni co znám jo. Většinou omývají od krve, někteří si prostě myslí, že maso opláchnutím ve studené vodě očistí

Elishka1
Závislačka 2655 příspěvků 08.08.18 13:05

hale, psali to v receptu, maso omyjte, tak co jsem měla dělat? :nevim: :mrgreen: :lol:

Bubla_Bučková
Závislačka 3443 příspěvků 08.08.18 13:06

jo a taky už se nedivím těm ženám, co psaly, že po dvou dnech letí houbička do koše. Nebo tuhle jsem viděla u reklamě takový ty ubrousky čistící zelený detol? Já to asi koupím :lol:

Russet
Extra třída :D 10922 příspěvků 08.08.18 13:07
@Sněžení píše:
Byla jsem včera u známé, která omyla před přípravou kuřecí maso. Když jsem ji vysvětlovala, že jen roznáší mikrobiální rozsah mikrokapénkami cca metr okolo, což lze zničit pouze ethanolem atp. a nikoliv surfktantem typu JAR a navíc stejně nic voda na (hydrofobním, tj. vudou odpuzujícím) tuku neomyje, necháapala.
Tak jsem ji musela najít a pustit dokument BBC o tom, že kvůli nesmyslnému omývání masa zemře jen v UK 20 lidí a cca 1500 skončí ročně v nemocnici, protože se do nich dostanou spóry z těchto mikrobiálních zbytků, začala trochu chápat, že něco dělá špatně. prý to ale podle ní dělají všichni.

Myjete maso a proč?

https://www.youtube.com/watch?…

Dělám to tak celý svůj vařící život. Mrtvola by ti nenapsala :P

Příspěvek upraven 08.08.18 v 13:07

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 08.08.18 13:07

Ano…maso myji stejně jako ovoce nebo zeleninu

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 08.08.18 13:08

@Sněžení jak někoho může zabít omytí masa vodou? :D Nemyju, ale ani bych nikoho neprudila, že to dělá.

Litta
Extra třída :D 13431 příspěvků 08.08.18 13:08

Nemyju, přesně tohle jsem někde před lety taky slyšela/četla a jsem ráda, že tím šetřím jeden úkon. :mrgreen: A používám spešl prkýnko a spešl nůž. Muž je tedy občas použije na něco jiného s výmluvou, že to prošlo myčkou… :nevim: Jo a nedělám to ze strachu před smrtí kvůli mikrokapénkám, spíš obecně kvůli nákaze a prostě proto, že nechci mít syrové kuře po celé kuchyni.

Příspěvek upraven 08.08.18 v 13:12

Sněžení
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 08.08.18 13:08
@Bubla_Bučková píše:
někdy, když je od krve ,ale to je výjimečně.. ale proč taková hysterie, vždyť při krájení taky jistě kde co odletne a umeje se jen jarem a vodou. Já už tady po jedné diskuzi začínám být ale psycho a asi nakoupím tyhle ty sanytoly nebo co… Dělám zatím akorát to, že na plastové prkénko a nůž nechám chvíli téct horkou vodu a pak to umeju :oops:

Pokud použiješ maso bez omytí, nic ti nehrozí, Tím, že na něj stříkneš vodu, rozmeteš ty organismy široko daleko a tělo je schopné je vdechnout.

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.08.18 13:09

Maso taky nemyju. Důvod - většinou dělám na rychlo na pánvi a prskalo by to ( pokud bych ho teda zcela nehygienicky nevysušila utěrkou). Jinak si myslím, že pokud nás dotěď nezklátila dyzentérie, že jsou asi moje naše hygienické návyky (jar + teplá voda na kuch. linku) postačují :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >