Reklama

Mytí rukou, problém suchých rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára 1
Echt Kelišová 8650 příspěvků 15.01.17 22:07
Mytí rukou

Kolikrát za den si myjete ruce? Mám hodně popraskané ruce a bolí to a bolí to i při mytí. A tak mě napadla tato otázka. Samozřejmě to nemám spočítané, ale mám pocit, že mám ruce pořád namočené ve vodě. Mytí po každé návštěvě WC, po každé návštěvě nočníku mým dítkem, kdy samozřejmě nočník myji, každou chvilku mytí rukou, pusy a dalších částí těla dítěte, mytí nádobí (jen to, co se nevejde do myčky, ale i tak je toho moc, vždy nádobí myji na xkrát, protože aspoň jedno dítko něco potřebuje, takže si otřu ruce a za 2 minuty opět namáčím), vytírání, každou chvilku otírání stolů, podlahy ušpiněných od dětí… Teď mě toho ani moc nenapadá, ale během dne toho je fakt hodně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 15.01.17 22:11

O něco míň než ty. WC, nočník je samozřejmé. Nádobí neodmývám celý den, takže tam to je po obědě, případně po večeři. Děti už si myjou pusu a ruce sami. Stoly řeším tak jednou denně, čisté furt nezvládám.
Mě spíš na ruce vadí prach, křída a tam vím, že čím dřív je umyju tím líp a musím mazat. Ven musím nosit rukavice a pokud umývám nějakým agresivnějším přípravkem než jar, tak taky rukavice.

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 15.01.17 22:12

Tak bud bych vzdy nepouzivala mydlo, krere vysusuje a nebo se hodne natirat..zkus bambucke masl, levanduli bebo hermankovy krem od justu..jsou drahe, ale vydrzi dlouho a mi treba hodne pomohly a uz se nemusim natirat tak často..

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 15.01.17 22:14

Na mýdlo jsem zapomněla. Pokud to není nutné, tak jen vlažná voda.

Sára 1
Echt Kelišová 8650 příspěvků 15.01.17 22:16

@Aspera Mytí nádobí v rukavicích - to je nápad. Kdysi jsem to zkoušela a nevyhovovalo mi to, ale momentálně by to byla možnost. Aspoň chvilku. Venku taky nosím rukavice. A taky nesnáším prach.

Sára 1
Echt Kelišová 8650 příspěvků 15.01.17 22:17

@Aspera @kituska Mýdlo nepoužívám vždy. Kdybych používala, tak nevím, jak by mé ruce vypadaly.

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 15.01.17 22:17

@Sára 1 nádobí je u mě jedno z posledních co ještě zvládám rukama. Ale jinak chráním a mám celkem klid.

dedrichov
Závislačka 2698 příspěvků 15.01.17 22:19

Měla jsem podobné problémy. Začala jsem v domácnosti používat nitrilové rukavice, na mytí poutívám Bioderma atoderm créme lavante, je jemný. Ven rukavice, ruce si mažu krémem eucerin 12% omega, který je na atop. pokožku.
Dá se říct, že vyrážky a svědění zmizely.

Příspěvek upraven 15.01.17 v 22:22

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 22:19
@Sára 1 píše:
Kolikrát za den si myjete ruce? Mám hodně popraskané ruce a bolí to a bolí to i při mytí. A tak mě napadla tato otázka. Samozřejmě to nemám spočítané, ale mám pocit, že mám ruce pořád namočené ve vodě. Mytí po každé návštěvě WC, po každé návštěvě nočníku mým dítkem, kdy samozřejmě nočník myji, každou chvilku mytí rukou, pusy a dalších částí těla dítěte, mytí nádobí (jen to, co se nevejde do myčky, ale i tak je toho moc, vždy nádobí myji na xkrát, protože aspoň jedno dítko něco potřebuje, takže si otřu ruce a za 2 minuty opět namáčím), vytírání, každou chvilku otírání stolů, podlahy ušpiněných od dětí… Teď mě toho ani moc nenapadá, ale během dne toho je fakt hodně.

Jj, mám to stejné, je potřeba ruce mazat po každém umytí, mějte na umyvadle krém, mě se osvědčilo sádlo, ale pokud Vám vadí pach sádla, můžete mazat i olejem. Nebo nějakou indulonou. Taky se snažte zamezit kontaktu kůže s chemií, např se savem a pod… :nevim:

dedrichov
Závislačka 2698 příspěvků 15.01.17 22:20

Jo a při prasklinkách mi pomáhá bepanthen

Helileli
Závislačka 2763 příspěvků 15.01.17 22:31

Myslím, že ti ruce dávají najevo, že to prehanis :nevim: Sama si najdi, kde ubrat. Na mytí nadobi je dobrý kartáč a houbička na nasade, nerachas se pak přímo v té vodě, ale Teda nádobí je doma dost, abychom jeden den vydrželi, aniž by bylootreba cokoli mýt.
Na popraskané ruce bepanthen, na běžnou údržbu stačí modrá Indulona.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 15.01.17 22:43

@Sára 1 No asi takhle, domácí bakterie rodině neublíží, takže když si člověk doma neumyje ruce po WC, tak se zas tak nestane, každé nádobí (snad krom pečícího plechu) se vejde do myčky a 2× za den klidně může běžet, pokud nejsou ruce opatlané, tak taky není nezbytné je každou chvilku mýt…

Sára 1
Echt Kelišová 8650 příspěvků 15.01.17 22:50

@j.a.n.i1 Jít z WC a neomýt si ruce - to prostě neudělám. Asi mám blbou myčku nebo to blbě rovnám a nebo máme víc špinavého nádobí než ostatní.

dedrichov
Závislačka 2698 příspěvků 15.01.17 23:20
@Sára 1 píše:
@Aspera Mytí nádobí v rukavicích

na rukavice jsem si zvykla, teď už bez nich doma ani ránu. Samozřejmě ne ty smradlavý gumový, ale chir. nebo vyšetřovací - snadno se nasazují (na suché ruce)…
Běžné mytí rukou používám isanu červenou (lékařskou) a nebo tu biodermu atoderm lavante…

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 16.01.17 00:06

Mela jsem strašně pooraskane ruce, az do krve a bolelo to jak čert. Mazala jsem a mazala. Nechci dělat reklamu, ale pomohlo mi až mydlo dove. Ted už žádné jiné nepoužívám a na ruce nama ani praklinku a to je macham ve vodě porad stejně :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama