Na angínu antibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 04.12.18 14:12
Na angínu antibiotika)

Takže jsem v šoku. Mám angínu, a tak jsem hledala (kromě toho, že jsem si co nejdřív skočila pro atb) nějaké rady, jak si ulevit od té příšerné bolesti v krku a našla jsem, jak některé matky váhají při angíně s nasazením antibiotické léčby a opět jsou chytřejší, než všichni doktoři. Trochu mě to udivuje, a to z několika důvodů.
Za prvé angína bolí jako sviňa a atb po cca dvou dnech užívání bolest zlikvidují (která matka má to srdce nechat své dítě trpět v bolestech a horečkách, pokud má jinou možnost?)
Za druhé antibiotiky neléčená angína může způsobit vcelku závažné komplikace
Za třetí při užívání antibiotik se člověk během 24 až 48 hodin stane nenakažlivým, přestane tedy svým prskáním ohrožovat druhé (např. pro mě bylo toto naprosto zásadní, abych nenakazila děti, dva dny jsem tedy chodila s náhubkem).
Kdysi jsem se na téma atb bavila s dr. Organismus vyčerpává choroba, nikoli odůvodněně nasazená antibiotika.
Na bolest hlavy používám mokrý hadr a prášky beru v průměru jednou za pět let. Nicméně angínu bych lichořešišnicí a maliníkem opravdu neléčila.

Přečtěte si článek: Antibiotika v těhotenství: Ohrozí miminko?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19432 příspěvků 04.12.18 14:16

Moje dcera měla anginu jednou a kupodivu nám na ní nikdo tady v Německu antibiotika nedal. Ono asi taky záleží, jak silná je.
Hned bych vše neodsuzovala, jinak moc tady ten výkřik do tmy nechápu.

eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 04.12.18 14:19

Vcelku by mě zajímaly názory. O tom, že spoustu matek nechce své děti očkovat jsem slyšela, ale že odmítají i léčit angínu je pro mě novinka.
@pikola Třeba jste měli virovou angínu, na tu atb nezabírají.

farska
Vesmírná mluvilka 30260 příspěvků 04.12.18 14:20

Ahoj.
Taky mám zrovna angínu, od středy jsem ttrpěla jak pes, v krku i bez mandlí výbuch hnisu a 40 st horečka. Dikybohu jsem doma našla jedno skoro celé balení ATB vhodných na anginu a začala s s ním v pátek večer. No a už v sobotu večer razantní zlepšení.
Jsem typ, co teplotu nesnižuje. Ale když mám dojem, že mám bakteriální infekcí a že už prostě nemůžu, ATB jsou pro mne jasnou volbou. Nikdy bych je ale nechtěla nadužívat!!!
Každopádně :THANKS, MR FLEMMING :kytka:
Edit: včera jsem se byla ukázat zdejšímu Dr. Ten volbu ATB pochválil a dopsal krabičku,ať je zachována délka užívání 5 dní.

warita
Echt Kelišová 8452 příspěvků 04.12.18 14:23

Tak ono se to ma takto...... ATB jsou super vec, kdyz je ma clovek jednou za 5 let dejme tomu, tak je to naprosto v poradku. Jenze, clovek se muze lehce dostat do zacarovaneho kruhu vecnych angin a ATB a deti obzvlaste lehce.

Ja jako mala byla tak nemocna, ze jsem plynule prechazela z jednech ATB do dalsich. Vylecili mi anginu, po 3 tydnech lecby jsem byla uznana za uzdravenou, do 3 dnu jsem mela zase 40citky horecky, takze znova ATB, znova 3 tydny lecba, etc etc a takto to slo tak dlouho, az mi uplne zkolabovala imunita a ja uz bez tech ATB nemohla vubec byt. Byla jsem tak nemocna, ze na ceste k lekari jsem oznamila matce, ze jsem unavena, lehla si na chodnik a bleskove jsem usnula. Matka se bala, ze umru. Ze to proste nedam.

ATB jsou super a je to svinstvo zaroven. Ze oslabujou imunitu je bez debat.

Za mne neni vubec spatny napad zkusit prekonat infekci bez ATB, no a kdyz to nejde, tak to holt nejde.

eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 04.12.18 14:24

@farska Já taky nejsem pro nadužívání. ALe na nemoci typu spála, angína, zápal plic, nebo třeba poúrazovou sepsi bych asi odvar z řepíku dala jen jako podpůrnou léčbu.)
Když jsem právě včera pročítala některé diskuze, tak jsem si říkala, že už jsme asi zase zapomněli, že na spálu se dříve vcelku často umíralo..

ivašot.
Kelišová 6725 příspěvků 04.12.18 14:24
@pikola píše:
Moje dcera měla anginu jednou a kupodivu nám na ní nikdo tady v Německu antibiotika nedal. Ono asi taky záleží, jak silná je.
Hned bych vše neodsuzovala, jinak moc tady ten výkřik do tmy nechápu.

Angína může být jak virová tak bakteriální. A pochybuji, že v Německu streptokokovou angínu neléčí antibiotiky.

farska
Vesmírná mluvilka 30260 příspěvků 04.12.18 14:26

@warita Měla jsem to totožné. Za zimu i sedm angín. Ven krční mandle,dělaly se stále ( i když de facto neměl hnis na čem držet,ale držel). Až v dospělosti mně díky jedné z dcer došlo,že jsem asi měla periodické horečky,stejně jako má ona. Ale tehdy se o této nemoci nevědělo nic ,vše bylo shrnuto do množiny ANGINA.
Teď tedy jsem na konci jedné parádní anginy,co bylo jako z učebnice. Fuj.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 04.12.18 14:27

@eva valoi Evi, já se taky ATB vyhýbám, pokud opravdu nejde o život. I při bolestech v krku s teplotou, které by zřejmě lékař diagnostikoval jako angínu. Moje - úspěšná - strategie je klid, teplo, zavázanej krk, čaje, kloktat šalvějový odvar (a cucat tobolky) a v těch nejhorších dnech kloktat slivovici (plivu, nepolykám). A dám nemoci čas, více času, než když bych měla ATB léčbu.
Po takové terapii se mi nemoc nevrací, tělo si vybuduje velké množství protilátek.

milwinka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 04.12.18 14:28

Tak třeba moje doktorka moc antibiotika nedává. Na jaře jsem měla hroznou anginu, nemohla jsem skoro polykat jak mě strašně bolelo v krku, byla jsem slabá, unavená… po třech dnech bez zlepšení, tak jsem šla ke své obvoďačce, ta mi udělala výter z krku a že mám kloktat slanou vodu a vzít si paralen a zavolat si na výsledky. Tak jsem pak volala na vysledky vyteru, vyšel mi tam Hemofilus, takže bakterie tam byla, ale moje dr.mi na to odmítla napsat antibiotika, že prý by mi je dala jen na Straptokoka. No takže jsem se z toho hrabala asi tři týdny, kloktala jsem Tantum verde.

eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 04.12.18 14:29

@warita Hele to mě mrzí. Já tvrdím, že angína a nemoci vůbec se mají vyležet. |Mně už jse dneska definitivně dobře, protože prostě atb zabrala, přesto dokud je nedoberu, tak se nehodlám pouštět do žádných větších akcí. A pak ještě minimálně týden v klidu. Nepovažuji atb za jediný způsob léčby, jsem přesvědčená, že i klid a odpočinek je důležitý. Dnes lidé nasadí atb a za dva dny jsou v práci. To je špatně.
Jak jsi se z toho začarovaného kruhu nakokec dostala?

Hobitka
Závislačka 3716 příspěvků 04.12.18 14:32
@ivašot. píše:
Angína může být jak virová tak bakteriální. A pochybuji, že v Německu streptokokovou angínu neléčí antibiotiky.

To by ses divila, ale velmi casto neleci. Chlapovi predepsali Ibac :mrgreen: .

eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 04.12.18 14:35

@pe-terka Tak já se jim nevyhýbám. Měla jsem je před deseti lety a teď. A můžu Ti říct, že jsem se v neděli v půl druhý vzbudila bolestí, měla jsem oteklý krk, že jsem nemohla ani pořádně dýchat, polykat vůbec, ani hubu zavřít. No a tak jsem jen seděla a čekala, až otevřou ráno na pohotovosti. Mandle nebyly přes otok ani vidět, všechno potažený bílým povlakem, tfuj tajbl.
No ale já jsem hlavně ráda, že díky atb jsem už nyní nenakažlivá a děti se zdá to nechytly.

Hobitka
Závislačka 3716 příspěvků 04.12.18 14:36

Jinak letos jsem anginu mela 4krat, 2krat to byl streptokok, jednou vyter z krku negativni a tudiz virove, naposledy jsem ani k Dr. nesla, delala jsem si jen domaci CRP s vysledkem 10-30. Pry vetsina angin je vitroveho puvodu jsem vycetla. Deti zjara strasne cepy na mandlich a CRP mensi nez 5 a vyter cisty. Takze ja vitam, ze nase detska ma CRP test a temer vzdy pred nasazenim ATB CRP testuje (spalu pozna, to testovat nemusi, na tu jsme odbornici :zed: ).

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19432 příspěvků 04.12.18 14:36
@ivašot. píše:

Nevím, koukla jí do krku, řekla že angina, předepsala nějaké léky na teplotu a znecitlivujici masticku a šly jsme domu

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >