Jaký úvazek je nejvhodnější při rodičovské dovolené?

Anonymní
13.1.20 17:41

Na jaky uvazek nastoupit

Dobry den, omlouvam se asi za pro spoustu z vas nesmyslnou otazku… muzu nastoupit pri RD do prace ( prace by byla vicemene z domova) a nechali mi zcela volnou ruku, jestli chci ICO, DPP, DPC nebo jen tak.. a tak se chci zeptat, mate nekdo porovnani, co se kde a jak muze, aby clovek nemusel doplacet zdr, popripade co zasahuje do slevy na dani na manzelku? Vyjdou mi vstric ve vsech pripadech, jen si musim rict… :nevim: moc dekuji za odpovedi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Ou
10741
13.1.20 17:46

Začni s DPP, to je pro tebe jednoduché a pro zaměstnavatele levné. Až odpracuješ 200 hodin, tak pak začni zvažovat, jakou formou spolupráce budete pokračovat. (DPP má limit 300 hodin práce za rok)

Jinak projdi tenhle web, je tam spousta praktických info, včetně toho jak je to třeba s tou slevou na dani.

https://aperio.cz/…uj-prospech/#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56987
13.1.20 18:41

A kolik odpracuješ hodin za rok a kolik vyděláš? Od toho se to bude odvíjet.
Já začínala na 8 hod týdně na dohodu.
Pak jsem už byla na 0,7 na smlouvu.
Musíš zvážit i další faktory - nárok na placenou dovolenu, paragraf na děti, prokázání příjmu na hypotéku, jistota fleku. Nezdá se to, ale dovolená je během roku v podstatě výpadek jednoho měsíčního platu. O paragrafech nemluvě, pokud nemáš hlídání a děti jsou malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 18:52

@Lama Lama budu delat cca 40 hodin mesicne… prijmy dokazovat nikde nepotrebuji, tak prave nevim, kdyz jsou svolni resit to i bokem.. dovolena- pokud nebudu pracovat, nedostanu penize no. Ve 3,5 letech se budu vracet do puvodniho zamestnani, pokud to tady nebude zajimave, nebo nebudeme spokojeni..takze ani tu jistotu tak nejak resit nemusim :nevim: kazdopadne moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
56987
13.1.20 19:39
@Anonymní píše:
@Lama Lama budu delat cca 40 hodin mesicne… prijmy dokazovat nikde nepotrebuji, tak prave nevim, kdyz jsou svolni resit to i bokem.. dovolena- pokud nebudu pracovat, nedostanu penize no. Ve 3,5 letech se budu vracet do puvodniho zamestnani, pokud to tady nebude zajimave, nebo nebudeme spokojeni..takze ani tu jistotu tak nejak resit nemusim :nevim: kazdopadne moc dekuji

NO, tak jasně. Jen upozornuji, že prostě dohodnou ušetříš něco na odvodech, ale zase se ti to odrazí na výpadku příjmů na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama