Služební zkouška

8
13.1.20 17:19

Služební zkouška

Máte zkušenost s takovouhle situaci?
V září jsem nastoupila do služebního poměru na Čssz. Podmínkou je do 1 roka složit služební zkoušku. Od konce října jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství. Už teď vím, že z nemocenské nastoupím v květnu rovnou na mateřskou. Na personálním mi řekli, že do září musím zkoušku složit ať už jsem na mateřský nebo ne jinak mi ke dni výročí smlouvy konci poměr. Současně se s takovou situaci ale ještě nesetkali. Skutečně to tak je nebo mohu dostat nějakou výjimku či překážku v práci…?
Aby jste neřekli, tak pro info dodávám že jsem tam už 3 roky pracovala jako zaměstnanec, nenastoupila jsem kvůli těhotenství a ani jsem to v té době nevěděla… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1202
13.1.20 17:22

A co obnáší ta zkouška???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2853
13.1.20 17:26

Delala jsem zkousku, kdyz jsem byla rok na rodicaku, takze to mozne je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1202
13.1.20 17:30
@Tarlin píše:
Máte zkušenost s takovouhle situaci?
V září jsem nastoupila do služebního poměru na Čssz. Podmínkou je do 1 roka složit služební zkoušku. Od konce října jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství. Už teď vím, že z nemocenské nastoupím v květnu rovnou na mateřskou. Na personálním mi řekli, že do září musím zkoušku složit ať už jsem na mateřský nebo ne jinak mi ke dni výročí smlouvy konci poměr. Současně se s takovou situaci ale ještě nesetkali. Skutečně to tak je nebo mohu dostat nějakou výjimku či překážku v práci…?
Aby jste neřekli, tak pro info dodávám že jsem tam už 3 roky pracovala jako zaměstnanec, nenastoupila jsem kvůli těhotenství a ani jsem to v té době nevěděla… :)

Jinak si teda myslím, že jestli to je znalostní zkouška, tak to možné je. :nevim: já bych se na ni naučila a udělala, kdybych o práci stála :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
13.1.20 17:40

@mamina89 pisemny test vygeneruje ze 300 otázek, které jsou pry dostupné na internetu a následně ústní zkouška, kde jsou taky nake znalostní otázky. No když nebude zbyti tak do toho půjdu, ale nevím jestli to zvládnu, je mi v 5 měsíci stále zle a téměř jen ležím. A pak v létě s miminkem to už bych se asi vůbec nic nenaučila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
13.1.20 17:47

@Tarlin já jsem asi v 10tt dělala atestaci, včetně obhajoby práce, praxe a teorie. No byla jsem ráda, že jsem nepoblila komisi :mrgreen: A doporučuji udělat ještě v těhotenství, po porodu se tím tuplem nebude chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
13.1.20 18:42

@Sue2008 tak to smekám :lol: ja jsem ořezávátko :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13160
13.1.20 18:47

Vaše personální má pravdu. V tento okamžik máš smlouvu na dobu určitou. Pokud tu zkoušku nesložíš, služební poměr ti zaniká. A je jedno, že jsi postavena mimo službu z důvodu mateřské a rodičovské dovolené. Máme takto v práci kolegyně, které si také dělaly zkoušku při rodičovské.
Jinak ještě se můžeš prohrabat informacemi na webu ministerstva vnitra ke státní službě. Je tam toho spousta, možná tam bude i nějaká konkrétní metodika. Ale to by mělo zjišťovat případně i vaše personální oddělení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama