Reklama

Na zimu do tepla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KristyM
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 31.01.17 08:37
Na zimu do tepla

Zdravím maminky, zkoušela jsem hledat na netu, ale nic moc jsem nenašla ani tu…
Chtěla bych se zeptat, nemáte někdo zkušenost nebo třeba informace případně tipy na blogy, webky apod o dlouhodobějším pobytu (cca půl roku podzim/zima) a tip „kam“ s dětma (3 roky a půl roku) do tepla?
Moc nás nebaví ten podzim zima v takovém počasí, uvažujeme, že bychom vyrazili toto období prožít někam do tepla. Zajímá mě vše co se této problematiky týká… vhodné destinace, na co je třeba myslet.. vůbec nemám s takovými cestami zkušenosti.. vždy jsem chtěla takhle cestovat, ale nepovedlo se a teď si říkám, že je vhodná příležitost, když děti nejsou ještě školou povinné a já prací =)
Předem děkuji za tipy =)

Reklama

Reakce:

LennaZS
Závislačka 2524 příspěvků 31.01.17 09:23

www.levnocestovani.cz, tak přímo ten zakladatel stránek, Jirka..Se nyní připravuje na delší čas na Filipíny, kde chce chvíli žít. Je to fajn člověk, vyzná se. Tak mrkni na web nebo ho přímo kontaktuj s dotazem o radu..

berushka2
Stálice 95 příspěvků 31.01.17 10:01

My byli na Kapverdech, odlítala s námi paní co tam byla půl roku, ale víc ti nepovím, byli jsme jen na týden ;)

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 31.01.17 10:54

@KristyM
Záleží na tvých finančních možnostech. Prvotní náklad letenka je jen minimum, pak také pronájem vhodného ubytování (a placení stále ještě ubytování v ČR), pokud to nebude země EU, tak by byla vhodná zdravotní pojistka (zvlášť kvůli dětem, které jsou neustále nemocné), jídlo a ostatní náklady (vybavení domácnosti jen třeba čistícíma a pracíma prostředkama jde do tisíců), jídlo je povětšinou taky dražší.

Můžete se přestěhovat do Thajska, na Bali atd., pokud budete žít jako domorodci, tak ten život tam nebude nákladnější než v Čechách, ale nesmíš chtít třeba jogurty, mlíko, musli… to už pak leze do peněz.

eluv
Echt Kelišová 7949 příspěvků 31.01.17 11:04

@KristyM záleží kde chceš jet. v destinací jako thajsko srí lanka atd. Potřebuješ ockovani do 3 roku ti nikdo dite nenaockuje.ani bych nenechala ty hnusný dětem nenechala píchnout. To už máš pak lepší vyrazit do civilizace jako florida atd. I jih mexica je fajn ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 11:16

@KristyM Jih USA, jih Španělska, Řecko (pokud nepotřebuješ mít úplné teplo, jen chceš uniknout české zimě).
Připrav se na náklady navíc, případně nechat sebe a děti doočkovat, dětem tam najít dobrého doktora, se kterým se domluvíš.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 31.01.17 13:07

@eluv Nevím, jestli lze považovat jih Mexika za fajn co se týče bezpečnosti a chorob.

S očkováním bych to tak neřešila, žlutou zimnici potřebuješ jen do Afriky a ostatní očkování jsou celkem v pohodě - žloutenka, břišní tyfus taky není živá vakcína.

eluv
Echt Kelišová 7949 příspěvků 31.01.17 15:57

@Janina81 ja jsem procestovala toho hodně v mexiku jsem byla několikrát a jih mexika považuju za naprosto bezpečnou část mexica i pro deti ;) očkování bych nepodcenovala a do 3 let se neockuje.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 31.01.17 20:32

@eluv
Jak co, zloutenka se ockuje. U brisniho tyfu existuje jeden druh vakciny, ktera sw ockuje detem od pul roku.
Zijeme stridave v zahranici v ruznych zemich a dost jsme to řešili.
Zili jsme v Indonesii, tam jeste bez deti a ani bych tam s malyma detma zit nechtěla.
A Mexiko a latinku obecne nepovazuju za bezpečné teritorium.

eluv
Echt Kelišová 7949 příspěvků 31.01.17 20:44

@Janina81 vidíš a ja spíš žíla mexico a jižní amerika a považuji to za naprosto bezpěčné. (né vnitrozemí, myslím kolem moře).jinak pro malé miminko co má půl roku je snad z očkování jen žloutenka. Břišní tyfus jsem dost řešila pro moji malou a bohužel v očkovacím centru žádnou takovou vakcínu od půl roku něměli 8o možná existuje ted, ale pře půl rokem mi ji nenabídli. jinak zakladatelka se ptala kam jet co doporučit tak ja sama za sebe doporučiji Mexico všechny karibské ostrovy co se tyče jižní Ameriky tak s dětma Brazilie (ale jen kolem moře a turistické oblasti, vnitrozemí s dětma né. Jinak co se týče i vnitrozemí tak je v pohode Argentina, Ecuador. Colmbie, Venezuela to už je divočina spís bez děti ;) Zakladatelko kdybys něco chtěla vědet i co se tyče caribských ostrovů tak pisni SZ :mavam:

eluv
Echt Kelišová 7949 příspěvků 31.01.17 20:52

@Janina81 Indonesie musela být krásná. :palec: kde jste tam byli? tam se teprve chystám jak děti porostou. Naposled jsme byli Palau a Jap island ale to je mirosidonesie. ;)

KristyM
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.02.17 08:19

Moc vam dekuji za tipy a rady :) spise uvazuji o destinacihc, ktere by byly bezpecne pro deti bez ockovai navic. Tzn, ze nejaka Indonesie, Thajsko ne.. vloni jsme uvazovali treba Mallorce, alet ed si. pohravam s myslenkou na.neco krapet „exotictejsiho“. Nemam nactene, ale nekde psali, ze pr deti super Seychely, Mauricius. Jenze talove exotictejsi jsou zase sileny kus cesty.. nevim, jestli by deti tu cestu zvladly… Florida Karibik-take krasne, s tim jsem taky koketovala. Ostrov nekde v Karibiku, jeeee :)

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 01.02.17 10:24

@eluv
My jsme byli bohužel přímo v Jakartě, která teda na život nic moc. Ale zpětně to hodnotím, že bych se tam ráda vrátila. Jídlo bylo naprosto boží, to se mi tady v Evropě ještě nepodařilo najít tak dobrý asijský jídlo.

@KristyM
My jsme teď na Kypru. Zima je mírnější, ale rozhodně ne úplný teplo. Přes den mezi 10-15.
Ale zase počítej s tím, že čím teplejší prostředí, tím víc nemocí (hodně střevních chřipek). Záleží, jak jste odolní. Třeba i ten Kypr je relativně špinavý.

eluv
Echt Kelišová 7949 příspěvků 01.02.17 13:10

@Janina81 no taky o různých jidlech snim. :mrgreen: Taky jsem zatim nenasla mexickou restaurací..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama