Nabytí právní moci?

1446
9.10.07 21:46

Nabytí právní moci?

Ahoj chtěla bych se zeptat zda někdo nevíte kam mám zajít s rozsudkem aby mi potvrdily , že nabyl právní moci.
A mohu tam jít již po uplynutí odvolací lhůty?
Mám jít na soud kde byl rozsudek vynesen, nebo musím na krajský soud, ke kterému se odvolává?

Doufám, že je to dost srozumitelné :roll: :D

Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5430
9.10.07 22:10

Ahoj Odyseo,
já teda nejsem právník, ale myslím, že rozsudek nabývá právní moci dnem rozsudku nebo jiným určeným datem (třeba odvolací lhůta) a žádné potvrzení shánět nemusíš. A pokud už uplynula odvolací lhůta tak už rozsudek právní moci nabyl.

Ale nejsem si tím na 100% jistá, tak snad se ti ozve někdo povolanější :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.07 23:30

ahoj,

žádné potvrzení shánět nemusíš. Rozsudek nabývá právní moci práve uplynutím odvolací lhůty. Popřípadě jiným datem, ale to by tam muselo být výslovně určeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
9.10.07 23:39

Já jsem si musela pro razítko dodatečně asi po půl roce od vynesení rozsudku, protože mi to sociálka při zpracování podkladů nechtěla přijmout. Byla jsem na soudu (podatelně) kde byl rozsudek vynesen. Měli tam obrovskou knihu, ve které mi to dohledali a dali razítko.
Nebudu to psát s absolutní jistotou, ale mám dojem že se to štempluje až po uplynutí odvolací lhůty. My jsme se práva na odvolání vzdali a stejně mi rozsudek nepotvrdili hned a musela jsem pak jet 200 km a 200 zpátky jen kvůli tomu razítku..... :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
andela
10.10.07 08:24

Rozsudek nabívá právní moci většinou 15 dní po jeho vynesení. (těch 15 dní je lhůta pro odvolání). A po ní jsme museli na soud a tam na „vrátnici“ nám dali štempla že nabyl právní moci. je to jen razítko do kterýno napíšou nějaký číslo s datumem a muří nohu k tomu. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
16299
10.10.07 08:44

ahoj,

pro právní moc na rozhodnutí se chodí na prvostupňový soud ( tedy např. okresní soud, nikoliv krajský soud) a to na příslušnou kancelář,kde se spis vede. Pokud nevíš, na vrátnici či na informacích tě nasměrují. Pro právní moc si můžeš jít kdykoliv, tedy i za rok :wink: .

ale zmiňuješ se nejasně o odvolání. pokud bylo po vynesení rozsudku podáno odvolání, tak rozsudek není v právní moci a věc se bude projednávat na Krajském soudě.

POkud hodláš podat odvolání po zákon.lhůtě, tedy zř. po 15 dnech od doručení, tak toto již nelze !

ještě malá technická. rozhodnutí nabývá právní moc po uplynutí „odvolací“ lhůty VŠECH účastníků !

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.10.07 13:08
andela píše:
Rozsudek nabívá právní moci většinou 15 dní po jeho vynesení. (těch 15 dní je lhůta pro odvolání). A po ní jsme museli na soud a tam na „vrátnici“ nám dali štempla že nabyl právní moci. je to jen razítko do kterýno napíšou nějaký číslo s datumem a muří nohu k tomu. ;-)

ROZSUDEK NABÝVÁ!!!

• Nahlásit
  • Citovat
1446
10.10.07 13:15

děkuji za odpovědi,

pro přesnost já se odvolávat nechci ale mám strach, že se odvolá můj bývalý protože se k soudu nedostavil a rozsudek vynesli bez jeho přítomnosti.
Takže po uplynutí 15 dní po doručení tam zajdu. Je to ale peklo s těmi úřady.

Díky moc všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
6.12.12 13:57

Ahoj holky,
můžete mi prosím poradit? Právě se rozvádím a přišel mi rozsudek od soudu, že mi soud svěřil děti do péče. Mám teď jít s rozsudkem na příslušný soud na podatelnu, nechat si dát razítko? Někde jsem to četla, ale nejsem si jistá jak to tedy je. Díky moc za rady :kytka: Janina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
6.12.12 14:14

@Jeny Jakmile uplyne lhůta pro podání odvolání tak jít s rozsudkem na soud (spíš než na podatelnu ale do příslušné kanceláře podle spisové značky - číslo a písmena na začátku). A prvně bych si tam zavolala, jestli to právní moci nabylo, abys tam nechodila zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
6.12.12 14:31

Prvně si tam zavolej - řekni spisovou značku a oni ti řeknou zda už je to v právní moci. Někde ti to vyznačí přímo v kanceláři, záleží o jaký soud se jedná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
6.12.12 14:39

Pokud se protistrana neodvolá, tak po této době si zajdeš pro razítko na soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
6.12.12 14:43
@AliTad píše:
@Jeny Jakmile uplyne lhůta pro podání odvolání tak jít s rozsudkem na soud (spíš než na podatelnu ale do příslušné kanceláře podle spisové značky - číslo a písmena na začátku). A prvně bych si tam zavolala, jestli to právní moci nabylo, abys tam nechodila zbytečně.

Aha, my jsme se s manželem odvolání vzdali, ale stejně je v rozsudku uvedeno 15 dní od doručení lze podat odvolání. Já se teď na soud stejně nedostanu dříve jak za 14 dní, takže to snad opravdu nabyde právní moci. A nemám to moc daleko. Jednu stanici metrem (bydlím v Praze). A do příslušné kanceláře? A nevíš prosím tě, co si vlastně nechává potvrdit na tom rozsudku? Zřejmě to, že to nabylo právní moci? Připadám si jak tatar 8o že mám jít kamsi pro cosi :nevim: :D Taky mě štve, že k tomu nepřiloží dopis, kam s tím rozsudkem pak jít. Moje kamarádka o tom neměla ani potuchy, že někam musí, od koho taky a pak jí hrozili pokutou 50.000,– děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
6.12.12 14:44

Ano, dají ti tam razítko nabylo právní moci toho a toho datumu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
6.12.12 14:46

@Lonette
díky :kytka: jen kam zavolat :D nikde v papírech od nich nemám žádný kontakt. Asi zkusím ústřednu a uvidím, jedná se o soud na Praze 2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama