Nachlazení ve 33tt

Anonymní
1.11.19 04:16

Nachlazení ve 33tt

Ahoj… Co používáte na nachlazení? Od středy mám kašel, škrábání v krku, rýmu, unavu, včera se k tomu přidala teplota 37.5… Doma mám septilen a beru 2× denně Paralen. :( Měla jsem před 3 týdny atb na zub, tak se bojím aby tohle neublížilo malé… Teplota mi vyskočila potom co mě zase vystresovala tchyně, doteď jsem ji neměla. :,( :zed: k dr zas běhat nechci, stejně by mi nic nedal a ještě bych v čekárně čekala 3 hodiny. Včera rano mi bylo už celkem fajn… A večer po tchyni teplota, a teď v noci taky :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
298
1.11.19 04:47

Vincentku na inhalaci, házím si do ní rýmovník, na kašel jsem měla dětský čaj bylinkový z lékárny, cucací vitamín C. Jinak odpočinek a nestresovat, Paralen se má brát co nejkratší dobu, takže bych teplotu srážela spíš na noc nebo, kdyby vylezla k 38, obyčejné nachlazení neuškodí mimču, naopak od tebe získá protilátky. K doktorovi bych šla, kdyby teplota byla přes 38, nebo se nelepšil ten kašel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
1.11.19 06:28

@phedr paralen nicemu nevadi, hlavne ne mimcu ;)

Zakladatelko klidne si paralen vem, ale samozrejme se jim necpi co dve hodiny. Ja do sebe lila caj s medem a citronem a klidne si dala kapku zazvoru (ne tolik, aby me palila pusa). Inhalace je taky fajn, jeste mam tip kloktat slanou vodu (mne se po tom navaluje, ale manzel mamka si to strasne chvali), tak pokud to zvladnes… ;) a kdyby bylo hur, klidne bych k dr zasla. Lepsi nez aby se ti rozjelo neco horsiho…pripadne si zavolej, ze jsi tehotna a jestli te vezmou driv, abys nemusela cekat v cekarne mezi chrchlajicima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
1.11.19 06:32

Mám to samé ted v 28tt.. přes noc mě začalo škrábat v krku, k tomu rýma.. nu což, máme tu zimu. kloktám slanou vodu, vyplachuju si nos, piju horké čaje, jím horké polévky, jím ovoce, užívám cibuli s medem.. :nevim: když to jde, zalezu pod deku a odpočívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
1.11.19 06:48

V lekarne mi davali homeopatika - sirup a tabletky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
1.11.19 08:27

Ahojky,
predne-neboj-viroza nema miminku jak ublizit. V teto fazi tehotenstvi mu nema jak ublizit ani pripadna horecka (a tim myslim vazne horecku nad 38, ne zvysenou teplotu)… takze mimo tveho nepohodli se nic nedeje. Pokud by na konec byly potreba znovu atb, tak ty tez miminku neublizi (respektive-vyber rad antibiotik je takovy, ze Dr. urcite naordinuje radu, ltera neni kontrainfikovana v tehotenstvi).
Takze vsechny vyse zminene rady, hlavne to vylezet a pripadne na kasel apod. se pry daji vyuzit temer vsechny bezne dostupne leky (Mucosolvan apod.), ktere bezne lekarnici tehotnym zakazuji. Tam doporucuju si pripadne nastudovat tehotenskou poradnu na porodnice cz… ;)
Tak at je brzo lip ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
1.11.19 08:53

Čaj s citronem, meden a zázvorem. Zázvoru teda ne úplně hodně, může vyvolat kontrakce. Ale na nachlazení jiné léky nejsou potřeba, nebrala jsem tyhle reklamní taháky ani kdyz jsem nebyla těhotná. Maximálně Coldrex když jsem potřebovala rychlou úlevu kvůli práci a to bylo tak jednou ročně pár sáčků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat