Reklama

Nadměrné brkání a reflux

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mamina dvojek
Nováček 5 příspěvků 31.12.16 23:08
Nadměrné brkání a reflux

Ahoj maminky,
prosím zkušené maminky s dětmi s refluxem o případné laskavé rady či typy, co bychom mohli změnit či vyzkoušet, aby se situace u nás zlepšila. Abych ale naši situaci vysvětlila, bude to trošku na delší čtení, tak kdoví, jestli to vůbec někdo přečte :-) Případným vytrvalcům předem děkuji :-)

Máme 6-ti měsíční dvojčata holky- pracovně je nazývejme „brkací dvojče“ a „blinkací dvojče“…to již samo napovídá, že „brkací dvojče“ má potíže s podle mě extrémním brkáním a „blinkací dvojče“ má diagnostikovaný reflux, který se nelepší ani s příkrmy. V gastro poradně nám bylo řečeno, že se to zlepší s příkrmy a s vertikalizací. Zatím žádné zlepšení nenastalo, spíše naopak. S příkrmy jsme začali v 4,5 měsících.

Pro představu jejich vzorový den (který není samozřejmě pořád stejný, pouze jako příklad) vypadá takto:

v 6 hod se začínají budit
6.20 snídaně UM 150ml (obě mají Bebu AR)
9.30 svačina UM 120ml
12.00 oběd masozelenina cca 100-130 gramů
15.20 svačina UM 120ml
18.30 večeře kaše s ovocem (domácí vařená kaše (kukuřičná, rýžová, pohanková apod.)

Po snídani bývá situace nejlepší, každá si cca 10× brkne, občas nějaké ublinknutí zcela v normě, v cca 7 hod jsou napapané, vybrkané, obvykle vykakané :-), přebalené a v postýlce spinkají- spí cca 1-1,5 hod…to ovšem za předpokladu, že „brkací dvojče“ nevzbudí nucení na brkání, to ji musím vzít, nechat odbrkat přes rameno a pak už neusne…anebo „blinkací dvojče“ vzbudí potřeba se vyblinkat, to ji taky musím vzít na rameno, několikrát se vyblinká a také už neusne…i když je toto neprobudí a spí zhruba tu hodinu, tak jakmile je vezmu z postýlky a dám si je automaticky přes rameno, tak se „blinkací dvojče“ do chvilky několikrát vyblinká, co do množství celkem dost výrazně. Pak si obě hrají na zemi na podložce a „blinkací dvojče“ ještě asi tak 5×-10× blinká, celkem dost.

Na svačinu, jak dopolední tak i odpolední dělám UM jen ze 120ml vody, protože když udělám ze 150ml, tak to sice vypijí, ale obě pak o dost výrazněji blinkají. Po svačině jdou obvykle obě dvě ještě tak na 30-45 minut spinkat, ovšem stává se, že buďto „blinkací dvojče“ pořád blinká a jak ji to tlačí v bříšku, tak nechce ležet a musím ji stále nosit přes rameno (na zemi na bříšku dost heká a naříká) anebo „brkací dvojče“ potřebuje pořád brkat, takže taktéž je přes rameno (ta se ale celkem dobře vybrká i při hře na zemi na bříšku)…v nejhorším případě mají problém obě dvě a já je pořád střídám při nošení přes rameno.

Na oběd mají nejčastěji pyré z batátů s další různou zeleninou, masem apod. Tak zhruba 20 minut před obědem jim dám napít čaje. „Brkací dvojče“ pije tekutiny o něco lépe a vypije tak 20-30ml…„blinkací dvojče“ nepije téměř vůbec…po jídle pije jen „brkací dvojče“- zdá se mi, že má žízeň, ale po pití po jídle se obvykle dost poblinká…„blinkací dvojče“ nedostává po jídle napít vůbec- jednak si jen párkrát cucne, ale hlavně i po těch pár cucnutích o dost víc vyblinká oběda…Po obědě jdou hned do kočárku a tam spí v ideálním případě 1,5-2 hod- opět za předpokladu, že je neprobudí dřív brkání nebo blinkání, to už pak obvykle neusnou…

Odpolední svačina- naše první taková „přednoční“ můra…po odpoledním UM „blinkací dvojče“ blinká opravdu hodně. Zkoušeli jsme ji po vypítí mléka cca 30 minut nosit přes rameno a ještě alespoň 15-20 minut zabavit v křesílku, aby nešla hned na bříško, ale nemělo to žádný efekt…prostě i po tak dlouhé době si jde hrát, přetočí se na bříšku a začíná házet jednu „šavli“ za druhou…šavle je smíchaná s obědem…„brkací dvojče“ zase pořád brká, nedá se to snad ani spočítat, kolikrát si brkne přes rameno a při hraní…někdy brkne v pohodě, jindy jí to nejde, začne naříkat a musím ji vzít z podložky a dát si ji přes rameno anebo přes koleno, dokud to nepovolí a nebrkne si…občas, když jsou po obědě brzy vzhůru, jdou na asi 30 minut spinkat i odpoledne…pokud se dobře vyspaly po obědě, tak už spát nejdou a hrají si do koupání- v cca 17.30-18.00…blinká se i během koupání, po koupání, prostě kontinuelně pořád, obvykle je to stále smíchané s obědem…

A největší hrůza nastává po večeři. Zase tak těch 20 minut před večeří dostanou napít, opět „blinkací dvojče“ pije minimálně, dejme tomu tak 10ml…„brkací dvojče“ tak těch 30ml…na večeři vařím domácí kaše, všemožné, od kukuřičné, pohankové, špaldové, přes různé kombinace…do kaše přidávám ovoce, nejčastěji domácí zavařené jablíčka s dalším ovocem (s jahodami, meruňkami, broskvemi apod.), občas banán (po tom se mi totiž zdá situace nejhorší)…kaše holkám moc chutnají, spapají toho každá asi tak 230 gramů…po najezení si s manželem vezmeme každý jednu přes rameno a začíná 1-2 hodinový boj s blinkáním a brkáním…ano, opravdu je někdy nosíme přes rameno i 2 hodiny, než jsou vybrkané anebo vyblinkané a můžou jít bez problémů spát…nejhorší je to s „blinkacím dvojčetem“, které má při blinkání zřejmě nějaké křeče, takže se kroutí, naříká a blinká a blinká…paradoxně se ale stále usmívá a kromě naříkání, když přijde asi nějaká ta křeč, vypadá naprosto bezproblémově…blin­ká ale celkem výrazně, mlíko smíchané s kaší…„brkací dvojče“ brká snad 30×, než je v pohodě a jde do postýlky…holky začínají večeřet dejme tomu okolo 18.30…za 15 minut mají spapané a tak okolo 20 hod děláme první pokus o uložení do postýlek…holky jsou zcela evidentně unavené, není to, že by se jim nchtělo spinkat…první pokus vyjde jen výjimečně, buďto hned anebo za několik minut začne jedna či druhá naříkat- potřebuje vzít přes rameno a vybrkat anebo vyblinkat, co je ještě potřeba…takových ukládacích pokusů bývá několik, než mají v bříšku klid a můžou usnout- usínají samy, bez houpání, zpívání či jiných uspávacích rituálů…prostě pokud je v bříšku už nic netlačí, není problém usnout…není výjimkou, že tato situace nastane až kolem 21. hod…to už prakticky padám na hubu, ruce vytahané až k zemi, záda ani necítím.

Jak UM, tak oběd a večeři holky dostávají v polohovacích jídelních židličkách, kde mají zatím tu opěrku zad nastavenou do nejnižší polohy a opěrku nohou zvednutou, takže jsou v takovém nízkém polosedu…když tu opěrku zad zvednu o jeden stupeň, tak se mi to na jejich věk zdá už celkem dost sed…

A teď babo raď, jak se říká. Samozřejmě, že pro holky udělám první poslední a budu je přes to rameno nosit, dokud to budou potřebovat…anebo dokud ze mě nebude invalida :-)
Ale pokud má někdo z vás radu, nápad, zkušenost, co bychom mohli udělat jinak, vyzkoušet a tak, budu moc ráda :-) Přehnaně kritické a nepříjemné maminky prosím o zdržení se komentářů, nerada si kazím náladu :-)

No, nevím, zda někdo dočetl až sem, sama jsem zvědavá :-)

Mockrát děkuji za všechny dobře míněné rady :-)

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10560 příspěvků 01.01.17 00:24

Tak uplne podrobme jsemto necetla, ale s refluxem myslim bohuzel neudelate nic, exustuje medikace, ale jestli jste sledovani na gastru a nic nedali, tak to asi nepovazuji za dost vazne. Syn ublinkaval a zlepsilo se to az nekdy po 9. mesici, zcela vymizelo mozna v 10.-11., uz presne nevim, musi se proste uzavrit ta prepazka, ted nevim, jak se to jmenuje, to bohuzel vyresi jen cas. Az bude sedet, melo by to byt taky lepsi.
Jinak jedine, co me napada, je odlehcit zadum tim, ze je budete vic davat do kresilek, nebo do autosedacky, nebo potrebuji opravdu az pres rameno? Mate naklonene postylky?

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 01.01.17 01:00

@Mamina dvojek uf tak jsem to prelouskala. Dcera mela silny reflux, zkusenosti mam hafo. Takze, prvni zaklad vse zvednute - postylka, prebalovak, kocarek, mate? Proste nikdy nelezet rovne…po kazdem jidle vazne aspon 30-40min drzet. Je jim uz 6m myslim si psala, misto ar beby bych davala hipp (nejlepsi na trvaneni) a zahustovala kasi (delala jsem misto nutritonu). Prikrmy vcetne vecerni kase delas dost huste? Piti davej po troskach v pribehu celeho dne ne jen pred a po jidle. Event zkusit koupit a dat gastrotuss sirup - dava se po jidle a ma udelat „zatku“. Ale pomuze jak komu, chce to zkusit. Jinak pokud holky prospivaji, pribyvaji nic se neresi. Jen vydrzet, nejhorsi ale nejpravdivejsi rada :roll: me taky porad posluvali kdy se to zlepsi - ve 3m, pak s prikrmy, pak az si sedne…no blila do roka…ale nastesti tuk tuk tuk bez nasledku. Pak event po roce pokud stale problemy jsou, resi na gastru - kuli jicnu, nachylnost k bronchytidam atd. Ale to jsou spise vyjimky ;) takze obalit nervy, mit po ruce dost plen a vydrzet ;) jo a posledni co me napada - Manduca - ta mi zachranila zada! Po jidle jsem ji tam soupla a nosila a delala si co potrebuju - jo a vylepsovak :mrgreen: mela jsem klas. Latkovou plenu uvazanou dceri a me za krkem takze mezi nami byl „lavorek“ :lol: kdyztak se ptej.

Mamina dvojek
Nováček 5 příspěvků 01.01.17 11:28
@beruska9 píše:
Tak uplne podrobme jsemto necetla, ale s refluxem myslim bohuzel neudelate nic, exustuje medikace, ale jestli jste sledovani na gastru a nic nedali, tak to asi nepovazuji za dost vazne. Syn ublinkaval a zlepsilo se to az nekdy po 9. mesici, zcela vymizelo mozna v 10.-11., uz presne nevim, musi se proste uzavrit ta prepazka, ted nevim, jak se to jmenuje, to bohuzel vyresi jen cas. Az bude sedet, melo by to byt taky lepsi.
Jinak jedine, co me napada, je odlehcit zadum tim, ze je budete vic davat do kresilek, nebo do autosedacky, nebo potrebuji opravdu az pres rameno? Mate naklonene postylky?

@beruska9

Ano, opravdu potrebuji az pres rameno, v kresilku se zacnou kroutit a plakat, kdyz si potrebuji brknout ci blinkat…postylky jsou naklonene uz od narozeni…

Mamina dvojek
Nováček 5 příspěvků 01.01.17 11:40

@saadet Dekuji moc za prelouskani :D :D :D Ano, vse mame zvysene.. s mlikem zatim zustavame u Beby AR, protoze kdyz jsem zkusila jine mliko (shodou okolnosti Hipp), tak zacala dost blinkat i ta „brkaci“…taky mi nejdriv rikali, ze to bude lepsi po 3 mesici, pak s prikrmy, pak kolem pul roku atd. atd…

Obed delam celkem dost husty a maji uz i trosku namackane kousky- bramboru, maso apod. Neco je mixovane, neco mackane.

Vecerni kase je polohusta, protoze ta blinkaci hustou jist nechce…

Mliko kasi nezahustuju, protoze ty kupovane kase vubec nepouzivam…

Rada bych jim dala napit i vickrat v prubehu dne, ale vzhledem k tomu, ze v podstate skoro porad spi, tak bych mohla jen chvili pred anebo po mliku, a to neni dobry, to pak to mliko leti ven…kdyz jsou vzhuru delsi dobu, tak zase prubezne porad zvraci, tak nevim, jestli by to ten caj jeste nezhorsil??? No a hlavne problem je v tom, ze blinkaci holcicka nechce pit skoro vubec…stava se i, ze ji prebalim pred spani kolem 20 hod a rano v 6 je uplne sucha :( :( Je to spatne, ale proste pit nechce…vyzkousela jsem ruzne druhy caju a dokonce i bio ovocne stavy naredene, i kdyz jsem se jim chtela vyhnout, ale stejne to nema efekt- parkrat si cucne a vic nechce…ani lzickou…zkusila jsem i ruzne druhy lahvi a ruzne savicky..

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 01.01.17 12:10

@Mamina dvojek me se dcera rozpila na svestkove stave od hipp - hodne redene vodou. Jinak k tomu UM myslela jsem zahusteny hipp - bud nutritonem a lepe kasi. Tak jsem to delala ja, jelikoz jsem si urcila hustotu sama. Davala jsem kasi od nutrilonu - prvni kase nebo tak nejak kukuricno/ryzova. Zeleninu a ovoce jsem mela fakt huste a davala pit i v prubehu jidla, ale fakt po troskach. Mela jsem ucici hrnek od mam. Jeste mi napadlo, ze dcera nela nejdrive nutrilon AR ten mi prisel na reflux nejlepsi, pak jsem presla na hipp normalni a ten jsem zahustovala. A jeste jak jsem psala, zkusit ten gastrotuss. ;) no drzim palce, je to narocne a obzvlast, kdyz mate dvojcatka, mate muj obdiv. At se holcickam dari a brzy mate klid. Jo jeste vlastne je pravda, ze dost se to zlepsilo kolem 8-9 m dcera si sama sedla a stoupla behem tydne a byl vazne casteji vertikalne a pomohlo to. Ale jak jsem psala blindila do roka, pak jak kdyz utne…vim jak jsem pak dlouho nemohla pochopit, ze po jidle ji necham a ona beha a nic :lol: akorat jogurt nemohla snad do 14m…ten lital…

Mamina dvojek
Nováček 5 příspěvků 02.01.17 08:10

@saadet U nás nezabrala ani ta švestková šťáva :( :( Během jídla popíjet nedávám, můžu to zkusit alespoň u té, která pije…ten hrnek od MAM máme taky :)
My jsme taky měli nejdříve Nutrilon AR, ale ten neseděl ani jedné, obě po něm blinkaly celkem výrazně…na té BEBA AR je to o dost lepší…
A vy jste na večeře dělala taky kaše?? Asi ty kupované že?? Přemýšlím, že bych zkusila kaše vysadit úplně na nějakou dobu, když je to teď po nich takové divoké a že bych zkusila na večeři nějakou hustou zeleninovou polévku uvařit…
Děkuji za uznání, je to opravdu náročnější s dvojkama- mají sice stejný režim spaní i papání, ale samozřejmě ta potřeba brkat apod. je budí různě a samozřejmě obvykle to vzbudí jednu, tu odnosím přes rameno a až je klid, tak to vzbudí druhou a zase nosím…takže prakticky celý den s nima strávím nošením přes rameno, namísto hraní, povídání apod. :,( :,(

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 02.01.17 13:53

@Mamina dvojek :hug: to dáte…a s pitim je to tezke, musite najit na co se „chyti“. Nemusi to nutne byt cista voda-muj nazor. A kase jsem davala vecer, kupovane konkretne od nutrilonu prvni kase ryzovo kukuricna docela dlouho a pak jsem davala od hippu kase na dobrou noc. Ale pokud mate pocit ze holkam nesedi urcite zkuste tu zeleninu! A mozna bych zkusila i ten gastrotuss. A jinak holky prospivaji/pri­byvaji v pohode?

Mamina dvojek
Nováček 5 příspěvků 04.01.17 22:01

@saadet Zeleninu na veceri ted ukousime 3 vecery po sobe a zatim je to teda stejne jako po kasi, takze v nich to zrejme nebude…neprestane me udivovat to jejich brkani…nektere deti jsou ublinkane hodne, ale zatim jsem se u nikoho a nikde nesetkala s tim, ze by nekomu mimca neustale brkaly a brkaly…ano, prospivaji…chvili mely holky krizi, nekdy kolem 3. mesice, to neprospivaly (za 6 tydnu zadny prirustek), ale ted uz je to dobre…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama