Reklama

Nadváha - neplodnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacerek
Povídálka 22 příspěvků 30.03.09 20:52
Nadváha - neplodnost

Ahoj holky. Pomohlo některé z vás zhození nadbytečných kil k otěhotnění? Já sem po seknutí s kouřením přibrala 20 kg a mám od té doby velmi nepravidelny menzes ( jen špinění cca 2 dny). Prý má pomoct zhubnout…
Léky na spravení cyklu mi nechce doktorka dát. Chceme mimčo co nejdřív…
Dík za rady.

Reklama

Reakce:

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 30.03.09 21:00

Kacerku , jen jsem zbezne zahledla tvuj dotaz, ja ti moc neporadim, ale koupila jsem si vcera Betynku, jeste jsem ji necetla, ale videla jsem tam clanek presne o nadvaze a otehotneni, tak treba by tam byly nejake zajimave rady :?:
Pockej, mrknu na to…no, spis mi prijde, ze tam jde o tehotenstvi a porod a mozne problemy spojene s nadvahou.

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 30.03.09 21:12

Moje kamarádka po zhubnutí asi 20 kg nechtěně otěhotněla. Do té doby si myslela, že je neplodná, protože provozovali nechráněný styk asi 3 roky. Zhubla, protože spadla z kola a hodně si rozbila pusu a tak nemohla moc jíst. Já jsem taky otěhotněla po zhubnutí. Teď bych měla taky shodit nějaká ta kila, ale moc se mi do toho nechce.. Monča

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 30.03.09 21:12

Takřka okamžitě jsem si vzpoměla na již proběhlou diskuzi

https://www.emimino.cz/modules.php?…

jen tedy zopakuji. Nadváha, v mém případě hrubá obezita mám navíc bez mála 30kg, sama o sobě plodnost neovlivňuje. Za sebe můžu říct že ne, protože čekám třetí dítě!!!! Nechápu že tvoje doktorka nechce hledat příčinu i někde jinde a problém bagatelizuje. Co změnit lékaře???

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 30.03.09 21:18

a bacha na případné rychlé a razantní shazování (ale i přibírání!!!!) kilogramů (v řádu desítek).
Kamarádka si takhle rozhodila menzes uplně totálně, a to už v 19 letech - nejdřív hrozně zhubla- to bylo dobrý, ale pak zase nabrala snad 30 kilo během jednoho roku, a menzes se jí paradoxně začal ztrácet (myslela jsem, že je to problém jen anorektiček - tak ne - i obráceně to „funguje“)

• potýkala se s tím problémem několik let, doktorka jí tedy dávala hormonální prášky na srovnání - bez těch prášků neměla MS klidně dva i tři měsíce!
    (pak jí to vyvolávali těma injekcema do zadku)
    Ale musím říct, že jakmile teď chtěla otěhotnět, povedlo se brzo a bez problémů.
    Změň doktorku. Pokud jen špiníš a pořádně nemenstruuješ, něco je blbě.

A na závěr: otěhotněla i bez hubnutí, prostě těch 30 kilo jí zůstalo. Ten menzes bych ale určitě řešila.

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 31.03.09 07:07

Ani u nás nadváha(obezita) nebyla hlavní příčinou neúspěchu. Samozřejmě trochu shodit (opatrně a hlavně polehoučku) neuškodí v případě nadváhy, ale nepřehánět to, cyklus se může rozhodit ještě víc ;-)

Taky bych zkoušela hledat příčinu ještě někde jinde - pozorovat jestli ovuluješ, partner spermio atd ;-)

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 31.03.09 08:18

Ahoj, tak manželova sestřenice si myslela, že děti mít nemůže, pak shodou okolností zhubla cca 15 kg a dnes má krásnou holčičku :-))

Belf
Stálice 94 příspěvků 31.03.09 09:02

Souhlasim s tim, že shozeni nadbytecnych kil dost casto pomuze, pokud tam nejsou jine problemy !!!
Moje sestra i jeji kamaradka dlouho nic , obe byli dost pri tele, a pak zacli drzet nejakou dietu a obe dve otehotneli asik mesic po sobe ! NEPLANOVANE !!!

Tak urcite neco na tom bude !!! Rozhodne to stoji za pokus, ale rozumne !

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.09 09:20

Tak já mám kamarádku, která má cca 130 kg a už čekají 4 dítko!!!
Ona se snad otře o trencle a je těhu :P :P :P

Někomu prostě pomůže pár kilo zhubnout a někomu ne!

Jen nechápu tvoji dr., proč tvoji MS neřeší!
Ono je totiž nejjednodušší na všechny problémy říct: „Jste tlustá, zhubněte a ono se to nějak upraví“, ale většinou jen hubnutí problém neřeší!!!

leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 31.03.09 09:43

Ahoj,tak doktorka ke které jsem chodila dřív to taky doporučovala ale doktor ke kterému chodím teď to netvrdí. Mám asi 3 kamarádky které sjou fakt dost silný, myslím že mají kolem metráku a všechyn mají 2 děti. A nezhubli a přesto otěhotněli. myslím, že to tím tak úpně nebude. Jde to i přes to že jsi silnější, ale každopádně pokud to nejde tak by to pomoct mohlo :wink:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 31.03.09 10:01

Taky bych tam primární spojitost nehledala, chce to hormonální profil a řešit MS a ovulaci. Pokud tohle bude OK, vyšetřit nebo společně s tím vyšetřit i chlapa. Ale jinak to není problém. Spíš upozorňují na riziko rychlýho hubnutí, který může vše pokazit.

Marhulka
Stálice 72 příspěvků 31.03.09 10:15

Já také souhlasím ,že zhubnutí může pomoct, ale nereší to vše - já jsem otěhotněla při veliké nadváze (asi 30 kg) a vše proběhlo v pořádku a moje kamarádka má 130 kg a už má 2 děti , obě se zadařily na poprvé.
Teď plánujem druhé a snažím se zhubnout, ale spíš kvůli sobě, abych to lépe zvládala.
Určitě zkus i jinou doktorku a držím palce ať se brzo zadaří

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.09 13:13

Počkat, hlavně u syndromu PCO je snížení nadváhy mnohdy vůbec podmínkou k úspěšné léčbě! PCO sám o sobě tak trochu způsobuje nadváhu, která se pak spolu s ním podílí na neplodnosti.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 31.03.09 13:16
Anonymni píše:
Počkat, hlavně u syndromu PCO je snížení nadváhy mnohdy vůbec podmínkou k úspěšné léčbě! PCO sám o sobě tak trochu způsobuje nadváhu, která se pak spolu s ním podílí na neplodnosti.

Proto jsem doporučovala hormonální profil a vyřešit ovulaci. Tím se příjde i na případné PCO a může se řešit, léčit, třebas i hubnout. Jinak znám i hubený PCO…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >