Nadváha, PCOS - IVF/ICSI

2
22.8.21 11:54

Nadváha, PCOS - IVF/ICSI

Ahoj holky, je tu některá která absolvovala IVF s nadváhou a má PCOS? Žiju v Anglii a bohužel se tu nedá jít na umělé oplodnění pokud BMI je více než 35. Moje BMI je 37.2. Zkouším hubnout ale je to dost těžké… Tak jsme se rozhodli, že pujdeme do ČR na umělé, našla jsem kliniky které nekoukají na BMI.

A tak mě zajímá jestli jste někdo prodělal něco podobného a nejvic mě zajíma pozitivní story?? :-)

Děkuju!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1652
22.8.21 12:06

@Verohub promiň, to není nadváha, ale obezita… U otěhotnění pomáhá shodit kila, u PCOS bohužel dvojnásob. Já jsem na hranici normy/nadváhy, ale jsem celkem dost vysportovana, tak to dělají i svaly. Každopádně jsem od vanoc začala hodně chodit, kde se dalo, jsem šla pěšky, od jara pak cca 3× týdne chodila bruslit nebo běhat. Váhový úbytek jsem ani nesledovala, ale otěhotněla jsem. Sice přes IVF, ale s PCOS také, věřím, že na to ta úprava životního stylu mela vliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
23.8.21 20:05

Z vysoký hmotnosti se hubne dobře i s pouhým vysazenim cukru ;) určitě bych doporučila ty kg navic dát dolů, protoze jinak můžeš taky vyhodit 40 tisíc oknem a kvůli vysoké váze ivf nevyjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 20:28

Ahoj, já mám nadváhu. Po stimulaci jsem měla 20 vajíček a ve výsledku mrazíme 5 pětidenních blastocyst. Ale u nás je problem i se spermiemi. Po odběru vajíček jsem měla OHSS, ale jinak v pohodě. Zatím čekáme na úspěšný transfer.

• Citovat
  • Nahlásit
65
26.8.21 17:10

Ahoj,
Urcite ti doporucim chodit pesky. Kazdy den jsem se pokousela ujit rychlejsi chuzi 8km, pit hodne obyc vody. Nevim, jestli ses divala na to, co jist nebo nejist s PCOS…
Kdyz nic jimeho chuze venku zlepsi naladu.
Jinak zkousela ses spojit s nejakou klinikou v CR? Domluv si konzultaci a uvidis co ti reknou.

Drzim ti pesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
27.8.21 16:44

Ahojky, i ja mam nadvahu. Pri odberu vajicek jsem mela 17, z toho 14 zralych, oplodnilo se 11 ale zustalo mi 5 mrazacku. Dneska jsem byla na prvnim ket. Vsechny vysledky jsem mela v poradku. Nemam ani vysoky cukr, ani cholesterol. Jsem sice tlusta ale jsem akcni clovek. V caru mi nerekli ani pul slova na moji vahu. Jinak u nas byl problem na strane manzela. Drzim palce. Vsem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat