NADÝMÁ NUTRILON?

65
11.11.05 13:13

NADÝMÁ NUTRILON?

Ahoj holky,
prosím, napište mi Vaše zkušenosti s Nutrilonem 2 Follow on. Honzík trpí na prdíky. V noci špatně spinká. Podle sona příška je nafouklej šíleně. Byla jsem s ním u doktorky, navrhla na týden vyhodit mléko z jídelníčku a všechnu nadýmavou zeleninu a ovoce. Zdá se mi, že ho nadýmá vše. Bojíme se alergie na kravské mléko. Máte zkušenosti s umělými mléky? Které nenadýmá???
Díky moc,
Pijule + Honzík 10 1/2 měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
11.11.05 13:19

Nemohu to tvrdit s jistotou, ale možná to s tim tak nesouvisí. Nemáš tam bublinky, když mu to dáváš pít? Já do flašky UM dávám pár kapek sab simplexu, rozpustí je a nic nás nezlobí. teď máme už batolecí a taky je to v poho, ale asi i záleží na konkrétním bříšku, každému může sedět něco jiného. Co zkusit nutrilon omneo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
11.11.05 14:22

Ahoj.

Radimek měl problémy s Nutrilonem asi od 2 měsíce - vyzkoušeli jsme Nutrilon Premium, Forte i Omneo (to Radimek odmítal velmi rázně). Myslím, že pokračovací Nutrilon 2 Follow on má podobné složení. Kvůli nadýmání jsme kapali Sab simplex do každé 2 dávky, tj 5× denně. Trochu to pomáhalo, ale pak dostal zácpu a ta byla strašná. Bez rektální trubičky nebo teploměru se prostě nevykakal. Na doporučení dětské doktorky jsme přešli na Bebu (odchovala na ní své děti) a bylo po problémech. (Do doby než se prokázala částečná alergie na bílkovinu kravského mléka - s Bebou nesouvisela - a po přechodné době 4 měsíců jsme se k ní vrátili.)

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
11.11.05 15:40

Ahoj, taky pijem Nutrilon 2 Follow-on a nadymani nas vubec netrapi. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
11.11.05 20:50

Ahojky,

my máme Nutrilon od narození, nejdřív hypoalergenní a teď normální 2. Nic nás netrápí. Petýsek měl taky období nadýmání a z naší zkušenosti můžu říct, že nám kapky Sab simplex vůbec nepomohly - bolení bříška strašně zhoršily. Pomohla nám mastička na bříško Flatulin od Altermedu, mazali jsme ji tak 3× denně po směru hodinových ručiček.

Ivina a Peťule 6,5měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
11.11.05 21:02

Ak je 10 mesacny co pil doteraz ?Bol dojceny ?Ak sa nafukovanie dostavilo po zaradeni kravskeho mlieka do jedalnicka spajala by som to s moznostou alergie Nutrilon ako znacku mlieka nepovazujem za dovod nafukovania . Nafukovanie moze byt jednym z prejavou alergie na KM . Aku ma maly stolicu -zmenila sa nejak?Odber krvi na spec. IgE proti bielkovine kravskeho mlieka povie pomerne presne ci sa jedna o alergiu ,alebo nie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
11.11.05 22:04

Ahoj Pihule,
moje zkušenost s Nutrilonem je následující: po 16 měsících kojení jsem se rozhodla Lucinku odstavit a pomalu jsem ji zvykala na Nutrilon až jsem jí jednoho dne utla i noční kojo a dala flašku s Nutrilonem.
Každou noc se několikrát probudila díky prdíkům a taky ji trápila tužší stolice. Jednou mi Nutrilon došel, tak jsem jí dala Sunar a nastala velká změna. Nejenže zmizely prdíky (a bobečky se spravily:), ale konečně se mi Lucka v noci probudí jen jednou! Huraaa:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18230
11.11.05 22:26

Napodobne, bohuzel jsem musela prikrmovat od 6.tydne veku, ale porad jsme jeste stridali a myslim ze i po zasluze Aventu flasku a kozu :D
Uderem tretiho mesice jsem musela ze dne na den odstavit, protoze me cekala akutni laparoskopie zlucniku.
Takze jsme ze zacatku prikrmovali HA Nutrilonem a ten letel kvuli krecim a kvuli tomu, ze mala kadila 1× za tri az ctyri dny a ten pulden nez se vykadila bych nikomu neprala. Sab Simplex ani masaze briska nepomahaly a rekt.rourku mi pediatr nedoporucil kvuli moznym dedicnym problemum se strevy (nastesti se nepotvrdilo).
Takze Omneo, ktere ji pro zmenu vubec nejelo a nacpat do ni neco byl um. Nakonec jsme skoncili na hypoalergeni BeBA (manzel je alergik) a od te doby vice mene pohoda domova…
V pul roce jsme presli nejdrive na hypoalergeni Bebu Bifidus a pak mi pediatr doporucil Beba Bifidus. A od te doby byl klid - zadne prdiky, hezky a hlavne pravidelny bobiky :lol: Zhruba od desateho mesice jsme stridali Nestle Junior mleko s Bifidobakterii se Sunarem od 10. mesice a pak se Sunarem s prichutema. :)
A nastesti se ani neprojevila pripadna dedicnost manzelove alergie. I tak mi pediatr doporucil rovnou alergie nealergie radsi hypoalergeni mleko tak i tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.11.05 22:23

Holky,
děkuji moc za odpovědi. Píšu od jinud a nepamatuji si heslo :wink: Honzíka jsem kojila do 8 měsíce s dokrmy Nutrilonem od šestinedělí. Měl koliky a zácpy a tak jsme dávali Omneo, vůbec nepomáhalo a smrdí. Od 4. měsíce se v noci děsně budí a kňourá. Konzultovala jsem možnou alergii, ale prý by nebyl takový obřík a měl by i jiné příznaky - průjmy, zvracel… Koupila jsem na zkoušku malé balení Sunaru od 1O měs. Včera mi spal celou noc - asi po půl roce! Uvidíme co dneska, snad to nafouklé bříško má z Nutrilonu a jiným mlíčkem se to upraví. Doufám. Tuhou stravu se snažíme hlídat, aby ho to nenafukovalo.
Pihule a Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
81
13.11.05 22:40

Ahoj,
držím pěsti, aby Honzíkovi (a tím pádem i Tobě:) pohodové spaní vydrželo! Já si úplně chrochtám:) U nás to taky vypadá, že Lucinka přechází na spaní celou noc (taky už je načase). Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
13.11.05 23:44

Ahojky tiez mame podobny problem. Chcela som zacat malemu davat Um aspon noc, pripadne mliecne kase. Ale nic nechce, zje tak 30-40ml mliecnej kase. Tak ho dorazam jogurtom. Po aktivii (mal ju prvy krat v 11m) mal zelene hnacky. po holandii mi obcas blinkal a strasne prdel aj v noci sa budil kvoli brusku. Tiez som sa bala alergie, no skusila som Danone biely a odvtedy je klud. Sice mu tak nechuti, ale co uz.
Um som skusala Nutrilon pro bio, Sunar HA, a Hamilon hajaja s pridavkom ryzovej kasicky. Bebu som este neskusala, ale moc sa nenadejam, zeby mu zachutila, on ma na to UM radar a nechce ziadne. Uz sa mi tu kopia Um a asi to bude pojedat ja :-(
Tak ak mate niekto radu na toto, tak budem rada. Na flasu bol maly zvyknuty, pil z nej ryzovu kasicku s MM a bananom, Jemu evidentne nechuti to Um :-((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama