Náhlé umrtí kojence

11.3.17 18:46

náhlé umrtí kojence ....

Ahoj, nerada zakládám zrovna takové téma :,(
Setkali jste se někdy s tím, aby náhlé umrtí kojence postihlo batolata - 10 měsíců a výš?
Všude se píše o tom, že je to do 6.měsíců…
Děkuju za odpovědi, rejpalky nevypisovat, nechcu tu udávat důvody mé otázky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2435
11.3.17 18:49

@Barunka.10 bohužel, SIDS je možný do 1 roku života :( a naštěstí jsem se s tím osobne nesetkala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 18:50

@Barunka.10 v rodině, to postihlo 11 měsíční holčičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
11.3.17 19:25

Na teto adrese je videt, jak klesa pravdepodobnost SIDS s vekem v mesicich

http://www.babywill.org/…s-statistics

Je to ten druhy graf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 19:32

@Barunka.10 nesetkala jsem se s tím, ale podle názoru doktorů co dělají na příjmu a výjezdy je to možné prý až do 2 let. Nechci se tu však hádat, že to je blbost a proto dávám anonym. JInak prosím smazat.

Anonym K

• Nahlásit
  • Citovat
3926
11.3.17 19:36
Blbost to neni, ale po roce to jiz nespada do kategorie SIDS. Jako SIDS je to nazyvano pouze do 12 mesicu a pravdepodobnost viz. muj prispevek vyse, tj. 0,5% ze vsech pripadu SIDS se stane 12m detem. 90% pripadu SIDS se stane detem mladsim 6 mesicu, 10% detem 7-12 mesicu a s vekem pravdepodobnost klesa.
@Anonymní píše:
@Barunka.10 nesetkala jsem se s tím, ale podle názoru doktorů co dělají na příjmu a výjezdy je to možné prý až do 2 let. Nechci se tu však hádat, že to je blbost a proto dávám anonym. JInak prosím smazat.Anonym K

Příspěvek upraven 11.03.17 v 19:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 19:38
@Limi123 píše:
Blbost to neni, ale po roce to jiz nespada do kategorie SIDS. Jako SIDS je to nazyvano pouze do 12 mesicu a pravdepodobnost viz. muj prispevek vyse, tj. 0,5% ze vsech pripadu SIDS se stane 12m detem.

na graf jsem koukala. Přesně jak píšeš, pak už to neberou jako SIDS - napsala jsem to blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
28884
11.3.17 19:39

Může se to stát i u staršího dítěte, ale už to nespada do statistiky SIDS. Naštěstí jsem se s tím nesetkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
11.3.17 19:46

Když byl syn miminko, tak jsem četla o SIDS u 10m miminka při spánku v kočárku na zahradě. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 19:48

Pokud vím, tak ve skupince máme nejmenovanou maminku které se to stalo dítku staršímu půl roka.. jinak co jsem byla ve výzkumu, tak častěji to postihuje chlapečky ve věku 0-6 měsíců.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3840
11.3.17 19:52

Když jsem se svým nedonošencem jezdila do neuro poradny, tak jsem se ptala našeho neurologa a ten říkal, že takové případy se můžou stát až do tří let, ale že ta pravděpodobnost je strašně malá. Čím je dítě starší, tím je roziko menší. Ptala jsem se ho přímo na SIDS, o tom, že by to po prvním roce nespadalo do této kategorie nic neříkal. Akorát v našich statistikách se uvádí cca 20 případů ročně a na to mi řekl, že těchto případů je bohužel mnohem víc :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.17 20:33

Děkuju za reakce…
Hrozný, že se to vůbec děje :/ a vlastně nikdo neví proč, nebo jak tomu zabránit :/
Ještě jednou děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 08:23

Zemřela mi kamarádka ve 40 letech, při pitvě nic nezjistili. Nedávno byl o tom článek, ač v blesku, tak tam psali kolik lidí náhle zemře bez důvodu, že i u dospělých kolikrát nezjistí proč. Ji tenkrát ještě i okamžitě zachraňovali, stalo se to v nemocnici a přesto se to nepodařilo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama