Po octových ponožkách bolí chodidla

Anonymní
10.3.17 08:31

po octových ponožkách bolí chodidla

Prosím o pomoc! V noci měl náš 5letý syn hodně vysokou horečku, tak jsem mu dala „octové ponožky“ (ocet s vodou) a dal ho spát.. spali jsme dlouho, měl je na sobě několik hodin a ted ráno když jsem mu je sundala, brečí že ho ty nohy bolej, nechce si na ně ani stoupnout, tak jsem ho přenesla a leží na gauči, ale ty chodidla ho prý hrozně bolej :roll: Má je jak když se dlouho máchá ve vodě, varhánkovitý.. Prosím pomozte, co dělat?! Udělala jsem asi pěknou blbost, že jsem mu je nechala tak dlouho na nohách :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

11689
10.3.17 08:34

Ano, bohužel jsi udělala blbost, příště raději tvaroh. Já už jsem někde četla, že je to docela nebezpečné, ten ocet totiž působí na kosti. Snad to brzy přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
10.3.17 08:39

Octový zábal se dává tak na 30 minut max. jinak ocet lehce poleptá pokožku, pořád je to slabá kyselina. Doporučuji nohy mazat krémem s vysokým obsahem panthenolu, který rychle regeneruje pokožku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 08:43

Nám to říkali už ve škole, že ocet dlouhodobě způsobuje křehnutí kostí. :think: Že kdybys měla dostatečně dlouho namočený prst v octu, tak si ho pak zlomíš klepnutím o stůl. Jestli je to pravda, nevím. Je možný, že má z toho taky podrážděnou kůži. Já s octem uklízím záchody doma - a stačí když si to v létě cáknu na nohu, štípe to. A pokud to měl několik hodin, tak se nedivím, že ho to teď bolí :nevim: Příště radši chladivé zábaly, chladnější rychlou sprchu, nebo ten tvaroh. Kdo ti poradil ocet? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
10.3.17 08:52

@Kočičí duše
Stejně by mě ale zajímalo, jak je to vlastně možné, vždyť ten ocet se nemá šanci k té kosti dostat. :think:
Octové ponožky jsou babská rada, ale musí být hodně naředěný a jen na chvilinku. Tvaroh je opravdu lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
10.3.17 09:02

Ja octove ponozky davam (bezinkovy ocet), ale vzdy to hodne redim a necham na nohou tak deset minut. Ale co ted s tim, bohuzel neporadim. Asi bych zavolala doktorovi a zeptala se jeho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 09:06

Ocet je kysela latka co reaguje s vapnikem, ktery je v kostech.. zkus dat vejce do octa, za par hodin tam skorapka nebude (je vapenata)

Ty vado jak tohle nekoho muze napadnout, nechat ty fusekle tak dlouho. I my na zakladce vedeli, ze to je kyselina, takhle jsme nechali par hodin ukazovacek v lahvi s octem a pak s nim lehce flakli o futra a byl hned zlomeny - ulejvali jsme se z telaku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
10.3.17 09:06

@hehehe Tohle je pověra, sice založená na pravdě, ale hodně upravená, pamatuju si experiment z biologie na gymplu. Syrovou kuřecí kost ze stehna jsme namočili do 8% a 32% kyseliny octové. V té silnější se kost demineralizovala za cca 3 týdny - byla potom měkká a nelámala se, v octu zkřehla ale trvalo to cca 2 týdny než šla rukou zlomit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11496
10.3.17 09:19

@Heivka možná to bude i tím, že lidské kosti a zvířecí mají trošku jinou strukturu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
10.3.17 09:25

Neplaš. jo, ocet rozpouští kosti, ale jak píše @Heivka, tralo by to týdny.

takže nožky pořádně omej, osuš a hodně namazej něčím mastným, klidně indulonou, pravděpodobně mu poprasakala kůže a bolí ho to.

a nebo ho bolí svaly z nemoci.

nechápu, proč tu takhle zbytečně strašíte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25862
10.3.17 09:36
@Anonymní píše:
Prosím o pomoc! V noci měl náš 5letý syn hodně vysokou horečku, tak jsem mu dala „octové ponožky“ (ocet s vodou) a dal ho spát.. spali jsme dlouho, měl je na sobě několik hodin a ted ráno když jsem mu je sundala, brečí že ho ty nohy bolej, nechce si na ně ani stoupnout, tak jsem ho přenesla a leží na gauči, ale ty chodidla ho prý hrozně bolej :roll: Má je jak když se dlouho máchá ve vodě, varhánkovitý.. Prosím pomozte, co dělat?! Udělala jsem asi pěknou blbost, že jsem mu je nechala tak dlouho na nohách :zed:

Tak kostem to nic neudělá, to je snad jasný každýmu, vždyť jsou obalený kůží, tukem, svalovinou… Než by se k nim kyselina dostala, musela by se propálit tímhle.

Nejspíš má jen mírně poleptanou kůži od té kyseliny octové. Zavolej doktorce a poraď se. Udělalas chybu, to se stává. Oni ti poradí. Ale zavolej, ok? Nenecht to být, protože se bojíš, že ti vynadají. Možná ti vynadají, to je fuk, důležitý je, aby ti poradili, jak postupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25862
10.3.17 09:36
@Alyss1 píše:
Neplaš. jo, ocet rozpouští kosti, ale jak píše @Heivka, tralo by to týdny.

Jo týdny, kdy by ta kost byla přímo namočená v octu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 09:38

Alyss1: Děkuji moc za podporu!!! Syn už chodí, tak to nebude tak hrozný, ale paty ho prý pořád bolí (má na chodidlech světlou vrásčitou kůži, jako když je dlouho ve vodě), namazalaj jsem mu je krémem. No stydím se na to a po téhle zkušenosti už žádnej ocet na kůži dávat nebudu (i když tohle bylo dost ředený vodou). Jo chybama se člověk učí. Myslím, že večer už o tom nebude snad ani vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
3210
10.3.17 09:42

@Bábrdl no však jo.

když budeš mít paty celou noc ve vodě tak i taky rozpraskají. a do toho ten ocet to trochu poleptá.

nic se neděs, hlavně né odvápnělých kostí!!!

zavolej k doktorce a namaž klidně něčim hojivým. jako bys mazala popálenou kůži od sluníčka - již zmíněný pantenol ideálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
10.3.17 09:54

@iiiv Ano mají jinou strukturu, lidská kost je je výrazně odolnější a více mineralizovaná než ptačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama