Náhlý problém s usínáním ročního

200
10.4.16 17:08

Náhlý problém s usínáním ročního

Zdravím a žádám o radu zkušenější maminky, které si třeba prošly něčím podobným.

Mám 12měs syna, velmi šikovného, již chodí, mluví, pojmenovává některé věci, je velmi čilý a aktivní a má obrovský zájem o svět.
Se spaním máme defacto problém od začátku. Nejdřív měl prdíky, tak jsme hodně nosili a uspávali nošením a hopsáním na balonu. Spal v postýlce.
Kolem půl roku už to bylo neúnosné s mými zády, tak jsem ho začala učit spát tak, že jsem si s ním lehla do postele a čekala až usne. Naštěstí neplakal, a postupně akceptoval nový způsob usínání. Držel mě za ruku a postupně usne, někdy to trvalo půl hodiny, ale dalo se.
Spí se mnou v posteli, protože stále vyžaduje kojení co 2 hodiny (3× přes den, ale v noci je to na palici) a já mám problém s ramenem a nemůžu ho vyndávat z postýlky. Noční kojení bych chtěla taky omezit, ale to už je jiný problém. :lol:
Poslední dva týdny ale začal být u usínání velmi neklidný a zlobivý. Nejdřív jsem si toho všimla venku, když byl čas spaní a on začal dělat v kočárku kraviny, nadskakoval, kopal, vykřikoval věci než usnul. To teď začal dělat i večer v posteli. Přetáčí se, leze po mě, mluví, výská, dostává takové tiky, klape zubama, rychle dýchá, prostě dělá vše pro to, aby neusnul. Usne, až když mu třeba zafixuju nohy svýma a nepustím ho a uměle ho donutím, aby se uklidnil. Usínání nám teď trvá i 2 hodiny. Hodinu minimálně.
Uvažovala jsem, že problém může být v tom, že není unavený, ale on si mne oči, uši, vypadá unaveně. U kojení neusne. Po kojení se odpojí a začne divadlo. Do postýlky jsem ho zkusila dát, ale brečel tak, že místy přestával dýchat. :nevim: Nejsem zastánce vyřvávání. Spí obvykle od 22 do 8. Pak kolem 11 dopoledne hodinku a půl a odpoledne kolem 15:30 hodinu a půl.
Nejaké rady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3367
10.4.16 18:05

@Ameria Odbourala bych jedno spani pres den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7585
10.4.16 18:17
@jezzz píše:
@Ameria Odbourala bych jedno spani pres den.

No, to je rada nad zlato…Jako že by spal jen večer???
Roční dítě, pokud nevydrží dopoledne, by mělo alespoň na půl hod zdřímnout a odpo tak na 1,5hod, pak spaní až večer…

Upletla sis bič, máš ho v posteli a proto chce stále často v noci kojit. Neměla jsem nikdy děti v posteli, spali ve své postýlce, a upravili si kojení sami, cca od 4m spali celou noc, ani noční čaje neznám.
Každé dítě je jiné, bez toho žádná…Měla bys být nekompromisní co se týče uspávání a pokaždé stejně…v kočárku nechat,, buď usne nebo ne a večer naučit v postýlce. Ale tobě holt to vyřvávání vadí, neumíš vydržet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
10.4.16 18:17

Také bych už dala spát přes den jen 1×.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
10.4.16 18:19

@pannda
Mám opačnou zkušenost, co spal syn se mnou v posteli, kojila jsem mnohem míň. V postýlce se stále budil a sám neusnul. Když v posteli viděl, že spím vedle něj, jen se přitulil a sám usnul. Je to dítě od dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7585
10.4.16 18:23
@zuzanx píše:
@pannda
Mám opačnou zkušenost, co spal syn se mnou v posteli, kojila jsem mnohem míň. V postýlce se stále budil a sám neusnul. Když v posteli viděl, že spím vedle něj, jen se přitulil a sám usnul. Je to dítě od dítěte.

Ano, děti nejsou stejné, ani předpisové..Ale chce to trošku řád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
10.4.16 18:41

Pokud chodí večer spát AŽ ve 22hod, což si myslím, že jen a ročáka teda dost pozdě, tak je zřejmě vyspanej přes den ažaž…

Zkusila bych to - že bych ho pomalinku to dopoledne natahovala třeba po 15ti minutách až nakonec skončíte, že půjde spinkat třeba ve 12 30hod - 13hod hezky po obědě spinkat, bude vyřízenej a dá si 2-3hodinky hezky skoro do 16hod a pak ho dáš až po 20hod nebo v půl devátý a uvidíš jak bude utahanej

Navíc se mi osvědčilo, že když někam jedeme, kde se malá nadře - herna, plavání, cvičení, tak malá úplně odpadne, uspávat nemusím, jen položím do postýlky s flaškou a je to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3367
10.4.16 20:30

@pannda Proc by mel spat vecer? :nevim:

Ne kazde dite zvlada dpat celou noc, jsou to spise vyjimky. To, ze ty jsi mela takove deti neznamena, ze tve rady funguji i na jine.

Protoze podle tve rady by to u nas melo vypadst stejne jako u vas. Dcerky spala do osmi mesicu vyhradne v postylce. I presto vsechno se od cca pul roku budila ze zacatku, co tri hodiny, v osmi mesicich co hodinu az hodinu a pul. A to i presto, ze spala celou noc v postylce.

@Ameria Pokud uspavas dve hodiny, mas ditko pretazene (horsi varianta) nebo jeste neni unavene. Zacala bych odbouranim jednoho spanku a uvidis, zda to pomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3367
10.4.16 20:32
@Conulka píše:
Pokud chodí večer spát AŽ ve 22hod, což si myslím, že jen a ročáka teda dost pozdě, tak je zřejmě vyspanej přes den ažaž…

Zkusila bych to - že bych ho pomalinku to dopoledne natahovala třeba po 15ti minutách až nakonec skončíte, že půjde spinkat třeba ve 12 30hod - 13hod hezky po obědě spinkat, bude vyřízenej a dá si 2-3hodinky hezky skoro do 16hod a pak ho dáš až po 20hod nebo v půl devátý a uvidíš jak bude utahanej

Navíc se mi osvědčilo, že když někam jedeme, kde se malá nadře - herna, plavání, cvičení, tak malá úplně odpadne, uspávat nemusím, jen položím do postýlky s flaškou a je to

Presne takto jsem to myslela :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
11.4.16 09:06

@pannda Vyřvávat ho opravdu nechat nemíním.

@jezzz Dopo spaní se mi odbourat asi nepodaří. On mi do odpoledne nevydrží… už jsem to zkoušela a byl strašně protivný a do 11 musí spát. To ho mám budit, aby nespal třeba hodku a půl, ale jen hoďku? On jak už usne, tak spí hodně douho. Jinak pokud ho v noci zlobí zuby, je schopný se budit i co hodinu a pak jde spát dopoledne mnohem dřív, protože je unavený…

Uvažuju, jestli ho trochu nevykolejil ten posun času.

Nadře se dost, myslím, že nachodí denně kilometry. Je strašně akční a nevydrží v klidu… Určitě to není ten typ, kterého někde posadíte a taky ho tam najdete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3367
11.4.16 12:56

@Ameria Ja jsem na zaklade „chytre rady“ zkousela dcerku budit a bylo to jeste horsi. Zkus to treba jednou, dvakrat a uvidis, jak ti zareaguje (kazde ditko je jine). Pokud bude plakat (jednoduse bude protivny), tak radim nebudit, nechat vyspat. A proste vecer ukladat pozdeji. Treba mas sovicku :)

Ja se ridim heslem, ze dite, ktere do pul hodiny neusne, neni unavene (pripravene na spanek).

Vecerni ritual mate? :)

Mne dcerka usinala pravidelne kolem desate. Ted ma dva roky a chodi sama od sebe spat nejpozdeji v osm. Sama si to srovnala. Jedina vyjimka je, kdyz usne pozde odpoledne (vetsinou nespi vubec, obcas dopoledne, to pak klidne i na tri hodiny :) ), tak pak jde spat az kolem desate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
13.4.16 09:39

@jezzz Teď jsem ho dva dny nechala spát 40 minut dopoledne a hodinu odpoledne a chtěla jít spát v 8 večer, ale hodinu a půl se převaloval v posteli a vymýšlel blbiny. Stejně usnul před desátou… tak to asi nebudu hrotit… možná zkusím dnes počkat, kdy odpadne sám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3367
13.4.16 12:38

@Ameria Normalne ti usina taky v deset?
Pokud ano, ukladala bych az pred pul desatou.

Mne to dcerka taky delala. Podle mne mas sovicku jako ja ( dcera je sova po tatinkovi, ja jsem naopak skrivan).

Jestli muzes, lehni si s nim, kdyz spi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama