Reklama

Náhrada za kvalifikaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:10
Náhrada za kvalifikaci

Dobrý večer, předem avizuji že na internetu jsem již hledala, ale uspokojivou odpověď nenašla. K věci. Manžel pracuje u firmy, která mu nařídila zvýšení kvalifikace, manžel se tedy kvalifikoval, před začátkem studia musel podepsat kvalifikační dohodu na 2 roky setrvání u zaměstnavatele, pracovní smlouvu měl však pouze na 1 rok. Kvalifikační dohoda tedy přesahovala pracovní smlouvu. Pracovní smlouva mu nyní končí s tím že manžel souhlasil s prodloužením o jeden měsíc (navrženo zaměstnavatelem kvůli dokončení zakázky).
Pracovní smlouva tedy zanikne. Je i přesto manžel povinen uhradit zaměstnavateli alikvotní část peněz za zvýšení kvalifikace?
Podotýkám že firma takto propouští všechny zaměstnance a na jaře je bere zpět s novou smlouvou zase na rok. Manžel již, ale k firmě zpět nastoupit nehodlá.
V zákoníku se píše že náhradu zaměstnanec uhradit nemusí pokud byla smlouva ukončena ne jeho vinou zaměstnavatelem. V tomto případě však smlouva ukončena nebyla, ale zanikla.
Děkuji všem za odpověď. Anonym protože sem chodí účetní z manželova zaměstnavatele, děkuji za pochopení.

Lucka.

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20358 příspěvků 1 inzerát 18.12.16 21:28

Dle mě je tohle smůla zaměstnavatele. On má možnost si tam chlapa nechat. Dle mě by měl manžel platit, jen v případě, že by teď řekl, já to nepodepíšu, nechci, ale pokud odmítne na jaře, tak už dle mě je z obliga, proč by měl čekat 3 měsíce až se zase bude hodit.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 18.12.16 21:32
@Anonymní píše:
V zákoníku se píše že náhradu zaměstnanec uhradit nemusí pokud byla smlouva ukončena ne jeho vinou zaměstnavatelem. V tomto případě však smlouva ukončena nebyla, ale zanikla.
Děkuji všem za odpověď.

Vždyť sis odpověděla sama. A mi to tak přijde i logické. Nebo kvalifikační dohoda stanovuje něco jiného, příp. toto vůbec neřeší?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 21:42

@zvidavajanca No všude se tam píše o ukončení smlouvy, nikde se nepíše o zániku. Dále jsem našla případ kde soud rozhodl že zaměstnanec musí zbytek částky uhradit protože nepodepsal novou smlouvu, kterou mu zaměstnavatel nabídl.

Lucka.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 18.12.16 22:06

Ano, pojud mu ji nabizi ihned a za stejnych podminek, tak bych to tak videla, ale po 3 mesicich tezko. Maximalne bych navrhla prodlouzeni o dalsi treba 2 mesice a pokud zamestnavatel neprijme, tak je partner z obliga.

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 19.12.16 07:36
@Anonymní píše:
Dobrý večer, předem avizuji že na internetu jsem již hledala, ale uspokojivou odpověď nenašla. K věci. Manžel pracuje u firmy, která mu nařídila zvýšení kvalifikace, manžel se tedy kvalifikoval, před začátkem studia musel podepsat kvalifikační dohodu na 2 roky setrvání u zaměstnavatele, pracovní smlouvu měl však pouze na 1 rok. Kvalifikační dohoda tedy přesahovala pracovní smlouvu. Pracovní smlouva mu nyní končí s tím že manžel souhlasil s prodloužením o jeden měsíc (navrženo zaměstnavatelem kvůli dokončení zakázky).
Pracovní smlouva tedy zanikne. Je i přesto manžel povinen uhradit zaměstnavateli alikvotní část peněz za zvýšení kvalifikace?
Podotýkám že firma takto propouští všechny zaměstnance a na jaře je bere zpět s novou smlouvou zase na rok. Manžel již, ale k firmě zpět nastoupit nehodlá.
Děkuji všem za odpověď. Anonym protože sem chodí účetní z manželova zaměstnavatele, děkuji za pochopení.Lucka.

Já bych to řešil tak, že bych zaměstnavateli písemně navrhl novou smlouvu na dobu neurčitou, jejíž začátek navazuje na konec smlouvy na dobu určitou. Anebo na dobu určitou (pokud by jí ovšem nebyl překročen maximální počet opakování). Nepřijme? Dobrá - ale já jsem potom z obliga.

Nikdo není povinen sedět doma na zadnici 3 měsíce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama