Naivní pokrytec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ms.Ragdoll
Závislačka 2630 příspěvků 16.01.17 10:40
Naivní pokrytec?

Ahoj, diskuze vedle mě nutí k zamyšlení…
Opravdu je každá nevěra nějak omluvitelná? Ať už je to nespokojeností ve vztahu, nudou, alkoholem nebo jenom příležitostí? A když má někdo názor, že nevěra ve vztahu není košer, ať je k tomu jedno jaký důvod, tak je v podstatě pro ty, kdo se k tomu přizná jen ten co hází kamenem, ten kdo si něvěří, pokrytec nebo závidí, že on to nezažil? (jak jsem vedle četla).

Já se teda přiznám, že jsem možná naivní konzerva, ale opravdu věřím, že podvádět se navzájem, či být podváděn, normální není a ani to není něco, co by se mělo vyzdvihovat nebo chválit.

Mám muže, mám s ním dítě. Miluju ho, nikdo mě nenutil s ním být, život s ním byl má volba. Neuznávám nevěru ve vztahu, jsem mu věrná a budu. Protože mi za to stojí. A jsem na sebe za to hrdá. Myslím, že se problémy mají řešit jinak, než že pujdu „bokem“. Alespon se snažit a když to jinak nepůjde a nebude vůle, jít třeba i od sebe, ale nepodvádět se. Na to je život krátky. Podle mě je to neúcta k tomu druhému a k tomu vztahu celkově.
Partnerství je o tom nebýt sobec, podvést nebo dlouhodbě podvádět a lhát je obrovské sobectví, protože to vždycky někomu ublíží a něco zničí. At už důvěru, rodinu nebo lásku samotnou. Je hrozné, že toho sobectví je čím dál víc. Opravdu to stojí za to?

Co si o tom myslíte Vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tinuvien
Generální žvanilka 23047 příspěvků 16.01.17 10:46

Víš, tohle přesně si podle mě myslí Ti, kteří nikdy neujeli, než se jim něco takového stane. Mince má 2 strany a i nevěra má vždy 2 aktéry (toho 3. teď neberme v potaz). Máš na co být hrdá. Jen pozor na odsuzování a přemrštěnou pýchu, jak to zvládáš. Ona totiž mnohdy předchází pořádný pád na nos.

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 16.01.17 10:47

Já s tebou naprosto souhlasím. Problémy ve vztahu řeší nevěrou jen pokrytec :nevim:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 16.01.17 10:48
@Tinuvien píše:
Víš, tohle přesně si podle mě myslí Ti, kteří nikdy neujeli, než se jim něco takového stane. Mince má 2 strany a i nevěra má vždy 2 aktéry (toho 3. teď neberme v potaz). Máš na co být hrdá. Jen pozor na odsuzování a přemrštěnou pýchu, jak to zvládáš. Ona totiž mnohdy předchází pořádný pád na nos.

A myslíš, že my, které jsme nikdy neujely jsme neměly příležitost? Také jsem byla ve vztahu nešťastná a měla jsem kolem sebe dost možností, kde „ujet“ a ovládla jsem se i pod vlivem alkoholu, asi protože mám nějakou morálku a úctu.

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 16.01.17 10:52

Souhlasím. Nevím tedy jestli přímo musí nevěra zničit vztah, záleží vždy na tom co podvádí a na tom podvedeném.. vím o jednom manželství které trvalo 17 let. Chlap podváděl kde mohl, ženské to nevadilo, měla své hnízdo, chlap je živil a i chtěl být s nimi. Jednou od nich odešel kvůli jiné, ale zase se vrátil, ona odpustila.. po těch letech se chlap zamiloval do jiné a odešel, rozvedli se ale vše to bylo z jeho rozhodnutí. Být to na té ženě byla by s ním dál. Já bych to nedokázala. Zjistit že mi je muž nevěrný, jdu okamžitě od něj. Je fakt že mám kam jít, nevím jak bych přemýšlela kdybych tu možnost neměla. Ono opravdu ženským jde často jen o to aby se o ně (jí a děti) někdo postaral, proto zůstávají a chlapům to i trpí.. :nevim:

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 16.01.17 10:52

Souhlasím. Nevím tedy jestli přímo musí nevěra zničit vztah, záleží vždy na tom co podvádí a na tom podvedeném.. vím o jednom manželství které trvalo 17 let. Chlap podváděl kde mohl, ženské to nevadilo, měla své hnízdo, chlap je živil a i chtěl být s nimi. Jednou od nich odešel kvůli jiné, ale zase se vrátil, ona odpustila.. po těch letech se chlap zamiloval do jiné a odešel, rozvedli se ale vše to bylo z jeho rozhodnutí. Být to na té ženě byla by s ním dál. Já bych to nedokázala. Zjistit že mi je muž nevěrný, jdu okamžitě od něj. Je fakt že mám kam jít, nevím jak bych přemýšlela kdybych tu možnost neměla. Ono opravdu ženským jde často jen o to aby se o ně (jí a děti) někdo postaral, proto zůstávají a chlapům to i trpí.. :nevim:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 16.01.17 10:53

Myslím si, že člověk míní, život mění :mrgreen: přímo osobní zkušenost naštěstí nemám a doufám, že nikdy mít nebudu! Kdysi jsem si to myslela stejně jako ty, ale po událostech, které se udály u více párů v mém blízkém okolí, jsem svůj názor přece jen trochu přehodnotila..a tím neříkám, že nevěru schvaluji a že je v pořádku! Ale zkrátka jsem si uvědomila, že nic není černobílé ;)

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 16.01.17 10:55

@PandaVanda Já myslím, že je to vždy o okolnostech a o tom, kdo co je či není ochoten skousnout. Já taky nepodvádím a podváděná bych být něchtěla, ale věřím tomu, že jsou páry, kterým to nevadí nebo vyhovuje. A o tom to je - o té jinakosti. Nesoudím nikoho. Věřím tomu, že žěně/muži se sníženým libidem i může vyhovovat, když ten druhý má jiného sexuálního partnera, pokud vše doma jinak funguje, jak má a nežijí jen vedle sebe. I takové páry se nadjou. Vše je jen o toleranci a dohodě. Pokud to nevyhovuje oběma, tak to je pak jiná.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2630 příspěvků 16.01.17 10:59
@Tinuvien píše:
Víš, tohle přesně si podle mě myslí Ti, kteří nikdy neujeli, než se jim něco takového stane. Mince má 2 strany a i nevěra má vždy 2 aktéry (toho 3. teď neberme v potaz). Máš na co být hrdá. Jen pozor na odsuzování a přemrštěnou pýchu, jak to zvládáš. Ona totiž mnohdy předchází pořádný pád na nos.

Dle mě nevěra ty DVA aktéry nemá. Vždy jednoho, toho kdo podvede. (Jiný případ je, když se podvadí navzájem…) Ale jinak v tom tvzzení o dvou aktérech vidím jen pokus nějak si to omluvit. Promiň. Když jsi ve vztahu a nejde to jinak, můžeš se rozejít, druhému dát taky volnost a prostě nepodvádět, ne?

Paola21
Závislačka 3531 příspěvků 16.01.17 11:01

Nevěru bych nestrpěla, souhlasím s tebou.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 16.01.17 11:09
@radkka píše:
A myslíš, že my, které jsme nikdy neujely jsme neměly příležitost? Také jsem byla ve vztahu nešťastná a měla jsem kolem sebe dost možností, kde „ujet“ a ovládla jsem se i pod vlivem alkoholu, asi protože mám nějakou morálku a úctu.

Souhlasím, mám to stejně. Příležitosti i důvody byly, ale ani pod vlivem alkoholu jsem do toho nešla. Zažila jsem to totiž i z druhé strany - bývalý přítel mě podváděl a lhal mi, takže vím, jak moc to bolí a jak těžko se to překonává. I když mám třeba s partnerem neshody, krizi nebo tak, nikdy bych mu nemohla udělat něco takového. Vím, že bych ho zradila a zranila úplně nejvíc a už bych se do konce života na sebe nemohla podívat :?

Ms.Ragdoll
Závislačka 2630 příspěvků 16.01.17 11:10
@Kočičí duše píše:
Souhlasím, mám to stejně. Příležitosti i důvody byly, ale ani pod vlivem alkoholu jsem do toho nešla. Zažila jsem to totiž i z druhé strany - bývalý přítel mě podváděl a lhal mi, takže vím, jak moc to bolí a jak těžko se to překonává. I když mám třeba s partnerem neshody, krizi nebo tak, nikdy bych mu nemohla udělat něco takového. Vím, že bych ho zradila a zranila úplně nejvíc a už bych se do konce života na sebe nemohla podívat :?

Mám to taky tak.

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 16.01.17 11:12
@Kočičí duše píše:
Souhlasím, mám to stejně. Příležitosti i důvody byly, ale ani pod vlivem alkoholu jsem do toho nešla. Zažila jsem to totiž i z druhé strany - bývalý přítel mě podváděl a lhal mi, takže vím, jak moc to bolí a jak těžko se to překonává. I když mám třeba s partnerem neshody, krizi nebo tak, nikdy bych mu nemohla udělat něco takového. Vím, že bych ho zradila a zranila úplně nejvíc a už bych se do konce života na sebe nemohla podívat :?

Já nevěru také zažila, ale nemyslím si, že by to bylo tím, měla jsem to tak i dřív. Mám své zásady, za kterými si stojím :nevim: Každý jsme jiný, někdo svědomí má, někdo ne, někdo je amorální, bezcitný a sobecký…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16788 příspěvků 16.01.17 11:18

@PandaVanda
Kde je ta diskuse, kde se píše, že nevěra je omluvitelná? Ještě jsem nikdy na takovou nenarazila. Vždy tam byl někdo, kdo nevěru považuje za neomluvitelnou.

Premek_Orac
Závislačka 4389 příspěvků 16.01.17 11:19

@PandaVanda Myslím, žes to v vodním příspěvku popsala moc hezky. Dokonce si myslím, že ve fungujících vztazích to tak vnímá, minimálně zpočátku každý.
Já to mám podobně jako ty, snad jen, že nevěru bych považoval za své naprosté selhání, protože proč bych si proboha měl kvůli chvilce rozkoše ohrozit vztah, ve kterém jsme spokojený.

Tenhle můj přístu ale neznamená, že bych šmahem odsoudil všechny nevěrníky. Každý jsme za svůj život zodpovědní, a každý musíme být připravený za svá rozhodnutí nést následky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >