Najednou mi vadí kocouři

311
7.7.15 13:50

Najednou mi vadí kočky

Hrozně se stydím za ot, co sem napíšu a věřte mi, že je mi hrozně. Nevím, komu to říct.

Momentálně jsem v 10. tt (první těhotenství) a máme doma dvě menší fenky, jsou moc hodné. byla jsem vždycky zvyklá mít kolem sebe kočky a tak jsem manžele,,ukecala" na dva kocourky, pro které jsme jeli až na Slovensko. Sama jsem si je našla, vybrala, chtěla je. Nejsou to koťata, je jim už 2 a 5 let, takže dospělé kočky. Jsou moc hodní, neplechu nedělají, na psy jsou zvyklí, psi jsou na ně taky v pohodě.

Ale jakmile jsme je dovezli domů (vlastně už po cestě), měla jsem divný pocit a mám ho doteď. Jako by byli kluci (kocourci) vetřelci, jako by byli doma navíc. Jako by mi hrozně,,vadili", překáželi, nevím, jak to popsat. Jsme teď v relativně malém bytě na tolik zvířat (cca 60 m2), ale máme se stěhovat do velikého 120m bytu a to cca do měsíce.

A já vůbec nevím, co mám dělat. Tulí se ke mě, já je taky mazlím ale manžel z nich na větvi není a já mám pořád ten pocit, že u nás být nemají, že je nemám ráda (máme je zatím 2 dny), že jsem to prostě hrozně všechno pokazila a že s náma bydlet nemají. Že máme mít jen fenky a že teď tím rozhodnutím nemůžu dalších 10 let nic dělat.

Už jsem kvůli tomu dvakrát brečela, nechci je dávat pryč, protože zvířata prostě nejsou věci, co člověk odloží, když se mu nehodí, ale zároveň vůbec nevím, co mám dělat s tím svým nepříjemným pocitem.

Měla jste to některá také? podobnou situaci? Přešly ty pocity - může to být hormonama? Nemůžu mít přece doma kocourky, které nebudu mít ráda, to si nezaslouží… Jsem z toho v koncích a manžel mi na to řekl jen,,když jsi je chtěla, tak si je měj". Mám pocit, že mě snad ani neposlouchal, když jsem mu říkala, jak se cítím a že nevím, co mám dělat.

Děkuji za reakce, ať budou jakékoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6529
7.7.15 13:59

Hmm, tak je daruj někomu, kdo je bude mít opravdu rád a bude se o ně starat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
7.7.15 14:05

A nejdou vrátit původnímu majiteli? Věřím, že za tím je to těhotenství - třeba maj toxoplazmózu a ty to nějak podvědomě cítíš. Ono hormóny dokážou ledasco, ale v první ředě tě maj za úkol ochránit, takže bych dala na instinkty a kocourkům co nejdřív našla nový domov. Co nejdřív proto, aby si u vás moc nezvykli a měli to přesídlení k jiným lidem lehčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
7.7.15 14:12

Jezis klid, jsi tehotna, to jsou i hormony a nezvyk. Stejny pocit jsem mela asi pred 3tydny z kralika. Mame 4kocky a ja si vzala kralika a pak jsem mela par dni pocit jestli jsem udelala dobre. Uvidis, ze to chyba nebyla a kor jestlu jsou fajn a hodni ;) Ve velkym byte tocbude taky o necem jinem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
7.7.15 14:12
@Gina108 píše:
A nejdou vrátit původnímu majiteli? Věřím, že za tím je to těhotenství - třeba maj toxoplazmózu a ty to nějak podvědomě cítíš. Ono hormóny dokážou ledasco, ale v první ředě tě maj za úkol ochránit, takže bych dala na instinkty a kocourkům co nejdřív našla nový domov. Co nejdřív proto, aby si u vás moc nezvykli a měli to přesídlení k jiným lidem lehčí.

No nevim, jestli vozit je zpet na Slovensko je reseni :nevim: tak je holt daruj nekomu tady v CR…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
7.7.15 14:13

Musím je stejně vzít zítra na veterinu, protože předchozí majitelka na ně asi docela pekla. Mají přerostlé drápky, jeden zřejmě nějaký zánět v očích, u koupání byl bugr (jsou to sphynxové) a to si za ně nechala ještě dát,,adopční poplatek" cca 5k (jsou teda papíroví). Takže to by se na veterině asi zjistilo, ale nemyslím si, že by měli toxoplazmózu. Já fakt hlavně nechápu, jak je možný, že jsem si je ještě doma před manželem tak obhájila že to bude supr, že se psama budou kámošit a kdesi cosi a teď si připadám jak totální kráva, že JÁ jsem ta, co se včera před spaním ošívala, že je tu nechci. Přitom se mnou spali a jsou moc milí. |Nedokážu si to racionálně nijak vysvětlit a mám z toho pěkný nervy :( No. Čímž jsme chtěla asi říct, že k původní majitelce bych je ani dávat zpátky nechtěla. Nepřipadalo mi totiž, že by se o ně starala nějak příkladně.

Vím, že kluků by se někdo ujal, tím, co jsou za plemeno by o ně někdo zájem měl, ale nedokážu absolutně vyplodit nějakou rozumnou myšlenku proč se vlastně cítím tak, jak se cítím a jestli je tedy dát pryč nebo ne. Jak kdybych měla v hlavě úl místo mozku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
7.7.15 14:15
@viky23 píše:
Jezis klid, jsi tehotna, to jsou i hormony a nezvyk. Stejny pocit jsem mela asi pred 3tydny z kralika. Mame 4kocky a ja si vzala kralika a pak jsem mela par dni pocit jestli jsem udelala dobre. Uvidis, ze to chyba nebyla a kor jestlu jsou fajn a hodni ;) Ve velkym byte tocbude taky o necem jinem ;)

Ani nevíš, jak moc bych si přála, aby to byla pravda. Asi teďka prostě zatnu zuby a nechám tomu alespoň ten měsíc. Sice by to bylo vůči nim nefér, kdyby si zvykli a nakonec šli pryč, ale tím, že opravdu neexistuje žádný racionální důvod, musí, prostě MUSÍ to být těma šílenýma hormonama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.15 14:17

Tak i kdyby toxo meli nakazlivy jsou jen tři týdny.. Ja tomu teda nerozumím.. Ja mam kocky z útulku a starám se i o cizi.. Ale pokud jsou to nejaky slechty jiste si je nekdo vezme.. Lidi maji radi neco extra i kdyz si na lásku ke zvířatům spíše jen hrajou… Predpokladam ze pro obyc by nikdo na Slovensko nejel.. Takových je na každé vesnici hafo. Omlouvam se za anonym ale nechci se tu hádat.. Jen pisu svůj názor a radu.

• Nahlásit
  • Citovat
23861
7.7.15 14:26

@xSnow tak třeba toxo nemají, ale tvoje tělo se obává, že by ji mít mohli. Mi to přijde jako racionální vysvětlené toho tvého „odporu“. Já bych je na toxo nechala vyšetřit, jestli to tedy není nějak nákladné a pokud si je chceš nechat, tak věřím, že ten pocit s těhotenstvím odezní, ale budeš se muset na pár měsíců přemáhat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
7.7.15 14:27
@Anonymní píše:
Tak i kdyby toxo meli nakazlivy jsou jen tři týdny.. Ja tomu teda nerozumím.. Ja mam kocky z útulku a starám se i o cizi.. Ale pokud jsou to nejaky slechty jiste si je nekdo vezme.. Lidi maji radi neco extra i kdyz si na lásku ke zvířatům spíše jen hrajou… Predpokladam ze pro obyc by nikdo na Slovensko nejel.. Takových je na každé vesnici hafo. Omlouvam se za anonym ale nechci se tu hádat.. Jen pisu svůj názor a radu.

Na Slovensko jsme jeli i pro,,obyč" fenku. Je to kvůli rase, ale ne její ceně. Manželovi se nelíbí a vadí chlupatý kočky. Možná to zní blbě, ale fakt mu vadí. Jenom sphynxové se mu líbí, jinak je pejskař. A jelikož jsme proti množení a kluci byli nahatí a k adopci, jeli jsme. Mám si snad připadat blbě, že jsme se rozhodli adoptovat tyhle místo jiných?

Jinak děkuji za nepodnětný příspěvek, který nebyl vůbec k věci. Rada se v něm nenacházela, jediné, co vidím, tak povýšení nad danou situací. Ty moje pocity totiž přece vůbec nesouvisí s plemenem kočky. Vidíš snad, jak mi je, ne? Ale hodin kámen do pranice, to bylo důležité. Hlavně, že se nechceš hádat. Problematiku adopcí zvířat tu opravdu rozebírat nechci. budu ráda za tvůj další příspěvek, kde opravdu napíšeš nějakou radu, místo rýpání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.15 14:39

A cože budete vařit v neděli k obědu? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.15 14:39

Tak se omlouvam ale mam moc spatnych zkusenosti co se kocek tyce. Rada neni, bud vydrzis nebo ne.. Ale toxo se fakt neni treba bat jak tu nekdo pise.. A pokud jim najdeš fajn panicky ulevi se muzna vsem.

• Nahlásit
  • Citovat
6529
7.7.15 14:42
@strýček sally píše:
A cože budete vařit v neděli k obědu? ;)

Zajíčka Barunko, zajíčka… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
7.7.15 15:02

Já právě z toxo strach nemám. Rozhodla jsem se si ten pocit zatím zakázat. Chtěla jsem je, jsou skvělí a musím začít zase myslet hlavou a ne prdelí. Beztak to je jen nějaká bouřka hormonů, protože přece není reálně možný zvířata milovat a ze dne na den se vzbudit a nemít je rád. Takže asi rozumnými argumenty musím sama sebe přivést zase zpátky na zem, možná je to i tím, že mám teď šílenou klaustrofobii, jak jsou všude po bytě krabice, nábytek, zvířata, další krabice a další zvířata a leze mi to na mozek. Kdyby bylo jó nejhůř, půjdou na dočasný azyl k našim - mají 4 kočky a bydlí naproti. Děkuju holky za podporu, ještě před dvěma hodinama jsem si myslela, že se rozteču v kaluž neštěstí, teď už mi to jako až tak tragická situace nepřipadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama