Najednou nechce prso - rýma?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
364
26.1.22 13:54

Najednou nechce prso - rýma?

Ahojky,
asi mám blbý dotaz, ale chci se ujistit, že to dělám správně.
Syn má skoro 15 měsíců, příkrmy jsem zavedla asi od šestého měsíce. Od porodu se celou dobu se kojil po hodině, až hodině a půl. Asi měsíc zpátky se mi udělala na jedné bradavce ragada, takže jsem kojila více z druhého prsa. Minulý víkend mi pak prso s ragadou ztvrdilo a zčervenala - rozehnala jsem to studeným a Paralenem. Kojela jsem z obou prsou.
Teď k dotazu. Ve stejnou dobu jsem nastydla a o víkendu nastydl i syn. Najednou přestal chtít prso co hodinu a půl, ale vydrží třeba i čtyři hodiny. 8o Chápu, že to souvisí s rýmou, odsávám, ale on se o přisátí ani nepokusí. I v noci si prso nevezme, jen párkrát. Když se vzbudí, tak chce raději nosit. Je pravda, že začal víc jíst, ale pije pořád stejně, cca 300 8o ml čaje za den, hlavně dopoledne, kdy i víc čůrá.
Myslíte, že se to po rýmě zase vrátí zpátky? On teď u prsa usíná, to je jediná jistota. Měla bych mu zkusit dát umělé, aby neměl hlad a hlavně žízeň? Chtěla jsem kojit do samoodstavu, dík. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2010
26.1.22 14:03

UM bych nedavala. Kazdopadne - neni to ten samoodstav? Ze pres den uz proste nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
26.1.22 14:15

Umělé mlíko už je zbytečné, lepší je normální jídlo a pití. Samoodstav by to ještě být neměl, ten nastává až po druhém roce. Může mu třeba snížený tok mléka, a proto bojkotovat. Neměla jsi teplotu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
26.1.22 14:17

Tak v 15 měsících už bych se nebála, nabídla bych a když nechce, neřešila to. Určitě bych nepředcházela na UM, může to být jen období. Jestli jí příkrmy, napije se čaje, tak mu to určitě stačí. Takhle staré dítě už má více zábavy, nez aby se každé dvě hodiny kojil. Já to nechávám v tomto věku na dětech, když cítím, že potřebují, nebo sami přijdou, tak prostě nakojim. Syn kolem roku o mlíko moc nestál a teď je z něj zase velká přísavka, ani bych se nezlobili, kdyby sám chtěl omezit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
26.1.22 14:36

@Asiina Měla jsem teplotu, 38 st., srážela jsem Paralenem. Myslíš, že to může mít vliv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
26.1.22 14:38

@pamapi To je pravda, zábavu má, začíná si stoupat, takže toho má hodně. Pití za ním nosím, ale často s tím prostě hodí a čau. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
26.1.22 14:42

Já jsem přestala dceru kojit cca v 15 měsících, už sama nechtěla prso. Umělé jsem nedávala.
Syn, 8 měsíců - kojim nejvíce přes noc a před usnutím, přes den moc nechce, raději si dá běžné jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
26.1.22 15:25

Muze to byt ryma, tvoje teplota (hnusnejsi mliko), menstruace, vic zubu (lepe ji) a spousta dalsich jinych veci.
Kazdopadne to kojeni co 1,5 h je fakt hodne casto, takze bych neresila.

UM ne, proc…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
26.1.22 16:13
@Lizzie001 píše:
@Asiina Měla jsem teplotu, 38 st., srážela jsem Paralenem. Myslíš, že to může mít vliv?

Jojo, myslím že to bude tím. Bude to bojkot, hodně maminek si ho ale splete se samoodstavením a kojit přestanou. Řešila bych s LP, nebo tvorbu navyšovala sama (třeba bylinky) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat