Najednou scény a nechce spát sám

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
52
30.6.22 22:16

Najednou scény a nechce spát sám

Ahoj holky,
Normálně mě švihne. Malému teď byli dva. Od miminka chodil spát sám do postýlky bez přibližně. Rituál, přítel se a ním vykoupal, uložil, dal mlíčko a šel pryč a malý do 10 minut spinkal. Jenže. Přítel byl nemocný a týden byl úplně kaput. Uspávat jsem musela já, jenže spaní se neobešlo řevu, pohádek a nakonec stejně skončil po 2 hodinách sennou v posteli. Jenže je to už měsíc a je to to samé. Strašný řev a spát prostě sám v postýlce jen tak nebude. Včera jsme uspávali od 8 do 1 do rána. S přítelem se najednou nechce koupat a aby ho uspal už vůbec ne… Už jsem z toho hotová a ležet s ním každý den ve velké posteli a 2-3 hodiny dělá stejně kraviny než usne, už prostě nedám. :?

Měla jste to nějaká taky tak?
Jak se vám podařilo ho opět naučit usínat a spinkat sám?
Myslíte, že nechat ho „vyřvat“ pomůže?
Chtěla jsem druhé, ale s teď už tak hotová, že druhé bych takhle nezvládla. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lo
6278
30.6.22 22:36

Mladší syn, v říjnu bude mít 2 roky, taky neusne sám a usne jen se mnou, přítele na večerní uspávání odmítá, takže někdy taky už toho mám dost, ale je to tak od narození. Pomohlo mi, ho dávat později spát…lámala jsem ho od 8mi, pak hodina uspávání, teď chodím uspávat tak ve 20:45 a dnes v 9 spal. Uspávání trvá teď průměrně tak 20 minut. Ale!!! Já ho houpu v náručí, ho to hodně zklidní, pak ho na chvíli položím na postel, pak zase chvíli houpu. Je těžký, váží 13 kg, ale uspávání je tak rychlejší. Kdy bude usínat sám, vůbec netuším, protože zatím na to nevypadá ani náhodou. Starší byl úplný opak a má to tak do dnes, ten odpadne během chvíle :D No někdy je to už na hlavu, ale i to někdy skončí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6278
30.6.22 22:38

Ještě doplním, vyrvat nenechám a starší byl takový, že usínal sám, nebo během hry s hračkami, spal jak medvěd. Mladší je jiné ero, takže klid, druhé dítě může být opak a usínat od mimina sám a rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
30.6.22 22:47

@Lo on právě spal sám a bylo to jiné. Posouvat jsem zkoušela, ale to samé. Taky nespí…

Další věc je, že s přítelem jsme spolu jen večer, když malý usne… Jelikož ale uspávám a nakonec taky usnu, tak ani přítele pořádně nevidím a soukromí život je teď opravdu na 0 :lol: a ještě k tomu spíme odděleně aby se alespoň on vyspal… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
797
30.6.22 23:08

Zmena rituálu je proste problém, to sa mu samozrejme ten prvý večer zaspavalo zle - a za ten týždeň si mu starý rituál prepisala novým. Bez revu sa to v tých 2r asi neobíde, alebo bez zdlhaveho aktívneho uspavania ktoré vám môže trvať takto ešte mesiace.

Ale môže sa dať síce s revom, ale nie „nechať vyrevat“. Popíšem ako u nás prebiehal prechod z postylky do veľkej postele, čo je tiež celkom obrovská zmena pri zaspavani.

• prvý deň som spravila rituál ako vždy, uložila do novej postele, a keďže plač začal už v momente ako som sa pohla k dverám, ostala som sedieť vedľa postele a ponúkla ruku na držanie. Do zaspania trvalo niekoľko hodín
  • druhý deň som jej povedala, že jej dám príležitosť zaspať sama, ale keby to nešlo nech ma zavolá a ja prídem a budem tam zas sedieť. A odišla som (za revu) z miestnosti. Rev neprestával tak som sa vrátila a zas sedela vedľa postele až do zaspania, ktoré trvalo ale kratšie.
  • tretí deň podobne ako druhý, ale rev stihol prestať skôr než som sa stihla do izby vrátiť
  • ďalších pár dní ešte boli menšie protesty tesne pred zaspanim, ale každý deň menšie a po menej než týždni sme boli v stave že si pred spaním niečo ešte porozpráva sama v izbe a potom zaspí

Ja teda za „vyrevanie“ nepovažujem keď dieťa protestuje, ale ja som tam s nim. Zaspať je proste jeho zodpovednosť, ale môžem byť na začiatku pri ňom. Podobne za vyrevanie nepovažujem dať mu priestor na to, skúsiť to najprv sám a len ak to nepôjde tak prísť pomôcť svojou prítomnosťou.

Akurát by som sa vyvarovala zaspavaniu spolu v posteli, hojdaniu a pod - tým dieťa akurát naučím rituál ktorý oducit bude zas ťažké. A to hlavne pre neho, je to podobné ako keď by som ja bola zvyknutá zaspávať pri šume mora a zrazu po mne chcel niekto nech zaspím pri duneni tramvaje. To fakt prvých niekoľko nocí pôjde veľmi ťažko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
30.6.22 23:17

@Elfido snažím se najet už několik dní. Třeba teď? Pořád nespí… Ani ve velké posteli. Dělá kraviny a teď si šel do obýváku hrát. Vysvětlování je jako mluvit do zdi :) snad se to časem nějak uklidní, jen já jsem už vzteklá i na přítele, že on si v klidu kouká na televizi a já jak de.bil celé dny i noci jen s malým bez chvilky volná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12449
30.6.22 23:20

Jo, vítej v realitě. Moje dcera usínala skoro do dvou let na povel a sama. Pak se to zlomilo a uspávám ji dodnes, budou jí tři. Ale většinou usne u pohádky na dobrou noc. Taky to trvalo, byly dny, kdy jsem u ní ležela dvě hodiny. Beru to jako mateřský úděl. Někdy chodí uspávat táta a je to stejné. Já zase nemám srdce nechat ji vyřvat. Syn byl takový závislák odmala a teď v necelých pěti letech mě vyhazuje z pokoje a mně je to líto :lol: čas strašně letí. Svoje děti miluju nadevše a chci, aby byly šťastné. Navíc tedy, pokud dcera zaspí s pláčem, budí se mi často i v noci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4616
30.6.22 23:22

Mně přijde divné, že takhle malé dítě vydrží tak dlouho vzhůru. To přes den nemáte program? A přes den spí jak dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
797
30.6.22 23:23

@Haley30 inak teda, ja som čakala že taký prechod bude trvať min 2 týždne, pár dní je ešte nič.

Ísť do obývačky sa hrať by som teda nedovolila :nevim: ja mám izbu zabezpečenú tak, aby si tam nemala ako ublížiť a proste ju tam zavriem. Ak chce pomôcť so zaspanim (=leží na posteli a kričí lebo nevie zaspať) tak si tam pôjdem sadnúť, ale keby začala behať za hračkami tak odchádzam a nech si zaspí jak chce kde chce - kľudne na zemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2641
30.6.22 23:28
@Haley30 píše:
Ahoj holky,
Normálně mě švihne. Malému teď byli dva. Od miminka chodil spát sám do postýlky bez přibližně. Rituál, přítel se a ním vykoupal, uložil, dal mlíčko a šel pryč a malý do 10 minut spinkal. Jenže. Přítel byl nemocný a týden byl úplně kaput. Uspávat jsem musela já, jenže spaní se neobešlo řevu, pohádek a nakonec stejně skončil po 2 hodinách sennou v posteli. Jenže je to už měsíc a je to to samé. Strašný řev a spát prostě sám v postýlce jen tak nebude. Včera jsme uspávali od 8 do 1 do rána. S přítelem se najednou nechce koupat a aby ho uspal už vůbec ne… Už jsem z toho hotová a ležet s ním každý den ve velké posteli a 2-3 hodiny dělá stejně kraviny než usne, už prostě nedám. :?Měla jste to nějaká taky tak?
Jak se vám podařilo ho opět naučit usínat a spinkat sám?
Myslíte, že nechat ho „vyřvat“ pomůže?
Chtěla jsem druhé, ale s teď už tak hotová, že druhé bych takhle nezvládla. :,(

Já jsem se třeba vykašlala na to s malou večer ležet a čekat než usne. Tak samo jak ten tvůj, dělala kraviny. Jsou ji dva roky, holt nebude chodit spát v osm, protože já chci.
Jinak spí s námi. Ale nám to nevadi, je to za celý den to nejlepší ❤️.
Jinak malá je nespavec, má šílenou výdrž, stačí ji i málo, takže chodí spát 22-1,30.
Ty někam vstáváš?
Protože já když nemusím na ranní, tak s ní spím přes den.

Já už jsem si zkrátka zvykla, ze je taková, zkus to též. Sice jsem unavená, ale ona je zase hodná, pustím jí pohádky a ležíme..a vyrvat nebo nechat ji samotnou, to praktikovat nebudu.
Zase ani já nechodím spat na povel ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2641
30.6.22 23:35
@Serpentini píše:
Mně přijde divné, že takhle malé dítě vydrží tak dlouho vzhůru. To přes den nemáte program? A přes den spí jak dlouho?

Naše malá vydrží i 12h vzhůru :D ráno vstane v 8,–9,30 jde spát okolo 12, pospi do te 13,30 max a pak fuuu.. :D.
Když nespí odpoledne, usne sice dříve, ale okolo 21 se zase vzbudi.
Nám už to tak nepřijde..doktor rikal, že jsou děti co jim opravdu stačí málo. A to lítá třeba půl dne na hřišti, nebo jezdí ba motorce, chodíme na hory. U nas by snad zabral prášek na spaní nebo nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
30.6.22 23:41
@Aduš8 píše:
Jo, vítej v realitě. Moje dcera usínala skoro do dvou let na povel a sama. Pak se to zlomilo a uspávám ji dodnes, budou jí tři. Ale většinou usne u pohádky na dobrou noc. Taky to trvalo, byly dny, kdy jsem u ní ležela dvě hodiny. Beru to jako mateřský úděl. Někdy chodí uspávat táta a je to stejné. Já zase nemám srdce nechat ji vyřvat. Syn byl takový závislák odmala a teď v necelých pěti letech mě vyhazuje z pokoje a mně je to líto :lol: čas strašně letí. Svoje děti miluju nadevše a chci, aby byly šťastné. Navíc tedy, pokud dcera zaspí s pláčem, budí se mi často i v noci

Nevím spíš já jsem už hotová a malý plný energie. Nechápu :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
30.6.22 23:46
@Serpentini píše:

Než začla tahle situace, spal přes den od 12-15 a pak večer od těch 9 do 6-7 do rána…
Teď ho nechávám třeba jen 1,5-2 hodiny přes den. Když spí míň, tak je pak celý den uplakaný a protivný. Když nespí vůbec, tak mi už ve 4 usíná a udržet ho do 7 je oříšek.

Program máme. Defakto jsme celý den venku, máme obrovskou zahradu, celý den litá se psy, jezdí na motorce, rádi v bazénu a na trampolíně, chodíme na procházky na kačeny. Nesedíme jen doma. Ale ten večer stejně hrůza, já unavená, ale malý prostě nemůže zabrat. Teprve před 5 minutami mi konečně usnul… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
30.6.22 23:48
@Elfido píše:
@Haley30 inak teda, ja som čakala že taký prechod bude trvať min 2 týždne, pár dní je ešte nič.Ísť do obývačky sa hrať by som teda nedovolila :nevim: ja mám izbu zabezpečenú tak, aby si tam nemala ako ublížiť a proste ju tam zavriem. Ak chce pomôcť so zaspanim (=leží na posteli a kričí lebo nevie zaspať) tak si tam pôjdem sadnúť, ale keby začala behať za hračkami tak odchádzam a nech si zaspí jak chce kde chce - kľudne na zemi.

Máme velký byt ve velkém baráku a v bytě nemáme žádné dveře. Jen dveře od bytu a pak zbytek baráku. Chodíme totiž do jiné místnosti mimo být, protože v té můžeme koukat na tv a kouří se tady, jinak se jinde nekouří. Mám chůvičky a monitorem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20758
30.6.22 23:48

To je jednoduchy, potreba fyzickeho kontaktu a bezpeci jsou u deti jedny ze zakladnich potreb :nevim:.
Nehrot to, az bude utahany, usne hned.
Holt ted budete chvili travit vecery ve trech. Nelam to pres koleno, stejne to jsou akorat nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat