Nájem bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 12:59
Nájem bytu

Dobrý den, měla bych dotaz třeba má někdo zkušenost. Vždy jsme platili nájem o měsíc do předu v še bylo v pořádku až do listopadu kdy nám vypadl příjem ale tím že jsme platili dopředu jsme v listopadu měli zaplaceno nebydlela jsem zadarmo ale nemohla jsem uhradit již v listopadu nájem na prosinec majiteli se to nelíbilo a dal nám podepsat dodatek k nájemní smlouvě s tím že je tam napsano že pokud 12.12 nebude zaplaceno na prosinec a 20.12 na leden tak k 20.12 končí smlouva, toho 12 jsme zase uhradili zdývá nám dnes teda uhradit na leden jenže to nejsem schopná je to 19000 a prostě tolik nemohu najednou sehnat a on nás dnes chce vystěhovat. Má na to právo když má prosinec zaplacený celý? Je nějaká výpovědní lhůta on tvrdí že není protože jsme podepsali dohodu o výpovědi ale my podepsali dodatek.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 20.12.16 13:04

Záleží, co máte napsáno ve smlouvě. Obecně ale může těžko proběhnout vystěhování, když máš do konce mělsíce uhrazeno.
Pokud jsi skládala kauci, tak doporučuji pokusit se s majitelem dohodnout, že nájemné bude strženo z kauce.

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 20.12.16 13:07

Reálně vás může vyhodit až když nezaplatíte třikrát. Bohužel.

TynazBrna
Stálice 51 příspěvků 20.12.16 13:08

Stalo se mi něco podobného, a majitelka mi sdělila, že kauce neslouží k úhradě nájemného, nýbrž k pokrytí nedoplatků jako je inkaso nebo když něco zničíte…
Je to nelehká situace a vůbec vám ji nezávidím.. :hug:

pikola
Neúnavná pisatelka 19287 příspěvků 20.12.16 13:09

A ty jsi ten dodatek podepsala?
Jako teoreticky vás vystěhovat nemůže, pokud sami nepůjdete.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 13:15

Dodatek jsem musela podepsat. Kauci nechce použít (asi nemůže) tvrdí že má učet v mínusu a potřebuje uhradit svoje závazky. Vím že kauci nemusí použít pokud nebude sám chtít. Vůbec nevím co máme dělat když peníze budu mít zase až příští měsíc. Zda mne může 1.1.2017 již vystěhovat a vstoupit do bytu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 13:16
@Bábrdl píše:

ale já sem podepsala dodatek ke smlouvě

11223344
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 20.12.16 13:19

Kde se plati nájem 19000 a za kolik pokojů?

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 13:22

Ten dodatek, přečti si občanský zákoník.
Pokud vy sami neobejdete nedostane vás pryč. Řekni mu že jestli se máte hned teď stěhovat tak ať si jde zkontrolovat být a hned vam vrátí kauci. Oba budete mít nereálné požadavky. Teď minusuu nejde do konce měsíce máte zaplaceno. Asi by to chtělo uhradit nejpozději 1.1. abyste reálné nic nedluzili

Příspěvek upraven 20.12.16 v 13:23

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 13:23

V praze byt 3+1

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 20.12.16 13:28
@Anonymní píše:
ale já sem podepsala dodatek ke smlouvě

Žádná smlouva není nad zákonem.

pikola
Neúnavná pisatelka 19287 příspěvků 20.12.16 13:34

No, podepsat jsi to nemusela… Jako teoreticky je to blbost co vám dal podepsat. že nemá on vaší kauci je jeho problém, já bych mu řekla že se nehnu dokud mi ji nebude schopen vyplatit a dal bych platila nájem. Výpověď vám nedal, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 13:39
@pikola píše:
No, podepsat jsi to nemusela… Jako teoreticky je to blbost co vám dal podepsat. že nemá on vaší kauci je jeho problém, já bych mu řekla že se nehnu dokud mi ji nebude schopen vyplatit a dal bych platila nájem. Výpověď vám nedal, ne?

on bere jako výpoved ten dodatek že tam je napsano že pokud do 20.12 nezaplatím tak končí smlouva. on mi prej nic vracet nebude pořád hrozně řve ječí páte přes deváte a to že mi tady vyhořela zásuvka taky řešit nebude a že plísen ho taky nezajímá že v ložnici nemužu vubec být. chci si najít jiný byt ale v te samé lokalite kvuli kroužkum a školce a škole a to dnes fakt neseženu ani na to teda nemám

bebecinka
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 20.12.16 13:59

On je majitel bytu a tudíž teoreticky může všechno :( a díky tomu, zes mu podepsala ten dodatek, tak je podle mě na koní. V tomhle je děsný bordel a nikde žádné dovolani :,( řešila sem něco podobného, ale kvůli pejskovi. Nakonec jsme sehnali ještě lepší být než před tim. Přeji hodně štěstí na zdárný konec a pohodové vánoce

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 20.12.16 14:13
@Bábrdl píše:

Přečti si NOZ. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >