Nájem,šetření korunek

13
3.10.20 18:09

Nájem,šetření peněz

Ahoj, chtěla bych znát vás názor na toto téma. Rady, tipy, zkušenosti. Předem mockrát dekuji. :srdce: S přítelem jsem oba mladí (19let) jdeme do najmu kde budeme platit 13 tis. měsíčně (včetně energii) platy 24-28 a 15-18 tisíc. Za jídlo měsíčně utratíme tak 8 tisíc ( zelenina, ovoce, ryby). Jíme poměrně zdravé a kvalitně. Ale chtěla bych to stáhnout tak na 6-7. Chtěla jsem se zeptat zda mi nedoporučite nějaké jídlo na 2-3 dny (Levné, zdravé) (kromě spagety s kecupem) :D splátka 4000 a spoření 1500. ;) Co si o tom myslíte? Je to v pohodě? Jaké první věci do bytu pořídit? Co je nejdůležitější? 8o Mockrát dekuji :srdce: :*

Příspěvek upraven 03.10.20 v 18:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
892
3.10.20 18:17

V pohodě to je, co by ne. Jestli chceš ušetřit na jídle, zařaď do jídelníčku i nějaké luštěniny. Ty bývají levné a dají se zakomponovat i do různých salátů, takže jsou pak sytejsi.

A jinak co do bytu? Nejdůležitější je spát a jist :mrgreen: No jako první tedy asi postel, to jsem si vždy pořizovala nejdřív :lol: a pak nějaké nádobí a stůl se židlemi, ať se mate kde najíst a v čem si to připravit. Proste nějakými základními věcmi si vybavit kuchyň (pánev, hrnec, rychlovarna konvice, talíře, prkynka, příbory, hrnky, skleničky a tak). A pak až nějaké skříňky, bez toho se člověk chvilku obejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.10.20 18:23

@Semtex Luštěniny určitě zkusíme, doteď jsem s nimi nepracovala. :D Výhoda je ze postel, matraci a satni skříň máme možnost vzít od rodicu(kde jsme doteď bydleli), vše je nové kupovane z usetrenych korunek. :) Nevyhodou zase je to, ze v bytě není bohužel lednička ani pracka. Pracka nějakou chvíli vydrzi( pomůžou rodiče, kamaradi), ale ta lednička je asi nutná. :( :(
Jinak moc dekuji za odpověď :* :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 18:29

Prosím, pokud je ti víc jak 18 let nepoužívej výraz korunky. To je jak ve školce.

Hele je to tvoje první bydlení, pravděpodobně nakoupíš spoustu zbytečností, byt zařídíš a pak bude průšvih až majitel bude chtít byt uvolnit. Nábytek se může stěhováním poškodit. No a až ho budeš montovat potřetí tak z toho budeš znechucená. Ale asi si tím musí projít většina lidí :mrgreen:

Já bych do doby, než bydlím ve vlastním už nekupovala skoro nic. Jednorázový nábytek z ikea který kdyžtak oželím a hlavně univerzální věci co se dají přestěhovat a použít i v jiném bytě. Rozhodně bych do toho neinvestovala víc než minimum a ty „korunky“ raději schovala na základ hypotéky :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
18832
3.10.20 18:42

Na kvalitním jidle neusetris, sleduj akce, ale pro 2 lidi nakoupit za 6000kc mesicne a jist pritom kvalitne nejde moc dohromady, leda bys jedla hodne luštěniny a delala si vetsinu veci domácí ze základních surovin. Jinak v pohode no, najem mate pekny, pokud toneni plesniva garsonka v horni dolni :D a do bytu, no musíte mit asi kde spat, ale to se da vyresit treba kvalitní vysokou matraci, pak bych brala jako zaklad lednici a pracku, mit si kam sednout a u ceho snist jidlo (i kdyz to nekdo klidně zvlada v te posteli) :mrgreen: si pamatuju svuj prvni byt, matrace na zemi, prat sem chodila k segre co bydlela nedaleko, jidlo sem davala prvni 2 měsíce na balkon (jeste ze byl prosinec), starej konferencni stolek a skladaci zidle a zila sem, vse se dokupovalo postupně, ale mela sem svuj klid :D zpětně si říkám, jak sem to mohla přežít, ale mladý zvladnou vsechno, ted uz sem zvykla na jiny zarizeni a asi bych se na matraci do garsonky vracet nechtela :lol: ale trvá to, nez se clovek zaridi, pokud nema statisice na uctu a jde z domu s holym zadkem :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
3.10.20 18:42

@Natt77 a co nejaka lednice za par kacek z bazaru? Casto lide meni po chvili a tu „starou“ prodavaji za polovic a min…pracka to samy…

Co se tyce skrini a skrinek, jak tu zaznelo. Nejlepsi jsou ty nejlevnejsi z Ikey, kterych ti pak nebude lito, vetsinou se rozlozi a pak uz tak pekne nedrzi… Resili jsme to stejne. To same vybaveni obyvaku - gauc, stolek a stolek pod televizi. Ne nic oskliveho, ale jedno z nejlevnejsich ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
3.10.20 18:45

Jo lednici a pracku koukni po bazaru nebo se poptej známých, ja oboji sehnala za par stovek, majitel byl rad ze se toho zbavi a me to jeste posloužilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.10.20 18:46

@Kukacka123 dekuji :palec: :* na bazar nebo fb skupinky určitě mrknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3632
3.10.20 18:48

Špagety s kečupem jsou zdravé? Od kdy přesně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.10.20 18:50

@Zumpa To bylo pravé myšlené, aby mi nikdo nepsal pravé kvůli tomu, ze tyto jídla jdou mimo nás. Špatně jsem se vyjádřila ale dekuji za zpravu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
3.10.20 18:53
@Natt77 píše:
@Semtex Luštěniny určitě zkusíme, doteď jsem s nimi nepracovala. :D Výhoda je ze postel, matraci a satni skříň máme možnost vzít od rodicu(kde jsme doteď bydleli), vše je nové kupovane z usetrenych korunek. :) Nevyhodou zase je to, ze v bytě není bohužel lednička ani pracka. Pracka nějakou chvíli vydrzi( pomůžou rodiče, kamaradi), ale ta lednička je asi nutná. :( :(
Jinak moc dekuji za odpověď :* :*

Vidis a já zrovna vydržela bez lednice dva roky, bydlela jsem v garsonce a nejdřív jsem na ni setrila a pak ji nekoupila, jelikož jsem nechtěla, aby mi v noci dělala v místnosti hluk. A dalo se, vajíčka vydrzi v pokojové teplotě týden až deset dni úplně v pohodě :mrgreen: :mrgreen: a maso jsem si koupila vždy jen to, co jsem hned uvařila.

Bez pračky jsem tam byla tři měsíce, prala jsem si vše v ruce, a to bylo pro me horsi, než nemít tu lednici :lol: :mrgreen: :P

Ale jestli mate postel, tak to už bydlíte :kytka: :* :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
3.10.20 18:55
@Natt77 píše:
Ahoj, chtěla bych znát vás názor na toto téma. Rady, tipy, zkušenosti. Předem mockrát dekuji. :srdce: S přítelem jsem oba mladí (19let) jdeme do najmu kde budeme platit 13 tis. měsíčně (včetně energii) platy 24-28 a 15-18 tisíc. Za jídlo měsíčně utratíme tak 8 tisíc ( zelenina, ovoce, ryby). Jíme poměrně zdravé a kvalitně. Ale chtěla bych to stáhnout tak na 6-7. Chtěla jsem se zeptat zda mi nedoporučite nějaké jídlo na 2-3 dny (Levné, zdravé) (kromě spagety s kecupem) :D splátka 4000 a spoření 1500. ;) Co si o tom myslíte? Je to v pohodě? Jaké první věci do bytu pořídit? Co je nejdůležitější? 8o Mockrát dekuji :srdce: :*Příspěvek upraven 03.10.20 v 18:47

Zarad tam lusteniny a zakomponuj do jidel, je to sytejsi, omacky na 3dny a stridat knedlik, testoviny. platy mate slusny, tak pracku koupit z jednoho platu. Hlavne si predem reknete jak se budete podilet, jestli vse pujdete pulkou. Pri rozchodu tezko budes pulit pracku ci lednici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2143
3.10.20 18:57

@Natt77 za mě pračka, myčka. Myčka se zdá být zbytečná, ale spoustu vody ušetří. Na druhou stranu jste jen 2, tak to nemůžu srovnávat s rodinou. S jídlem neporadím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.10.20 18:58

@Semtex Teda, tak to tě obdivuji. (Snad nevadí tykání). :) Určitě si to zvládla skvěle a vezmeme si z tebe příklad a uvidíme jak to nakonec dopadne. :D
Diky! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
3.10.20 19:00

@Semtex tak ja zas lednici brala jako nutnejsi investici nez pracku :D kdyz bych behala kazdy den do kramu pro cestve chlazene veci (uz jenom nacit mliko a nedat ho do lednice, sama ho mam na nekolik dni a takhle by bylo druhy den na vyhození), tak bych utratila asi milion za to jidlo, protože pokazde bych si prihodila neco na chut :D to bych za 2 mesice prozrala na blbinach vetsi castku, nez by me stala ta lednice :D zato bez pračky to jde, kdyz nejsou deti, drobnejsi veci premachnout v ruce a vicemene ve vsech vetsich mestech je hned nekolik veřejných pradelen, clovek tam pride, vypere, ususi a jde se domu, mezitim si muze nakoupit nebo si tam sednout a precist treba knizku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama