Nakřáplý hlas

1938
8.7.09 18:35

Nakřáplý hlas

Ahoj, Tomík mi od včerejška mluví, jako kdyby přicházel o hlas. Jinak mu nic není, myslím si, že je to z těch teplot, jak je chvíli teplo, pak zima, do toho se zpotí.. Mám to nějak řešit, něco mu na to koupit, existuje něco na to pro děti vůbec? Jaké máte zkušenosti? Díky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

390
8.7.09 19:50

Ahoj,
malý měl něco podobného. Trochu chraptěl, ale nic mu nebylo, žádná teplota. Byl veselý. Měli jsem u doktorky preventivku, tak jsem ji to pro jistotu řekla a koukla do krku, měl ho zarudlý a trochu oteklý, tak nám napsala Fenistil kapky a doporučila hodně větrat. Kapky rychle pomohly. Do dvou dnů byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
8.7.09 19:52

Malá měla teď nakřáplej hlas přes 2 týdny. Už jsem taky začala pomalu panikařit, nakonec to ze dne na den přešlo. U nás tomu předcházela viróza a pak měla nasazený celkový atb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
8.7.09 21:20

Ahoj malá měla nakřáplý hlas na jaře, po 3 dnech se přidala teplota a byla z toho angína…ale pokud není teplota nebo není nějak mrzutý tak bych to tak špatně neviděla, třebas jak malá víc řádí a ječí tak to mívá taky… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
9.7.09 07:58

No protivnejsi teda je, tak uvidim jeste dnes a zitra kdyztak pro jistotu zabehnem k pani doktorce, diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4981
21.12.14 12:42

Ahoj všichni,

mám doma 4 měsíční holčičku a už druhý den místo pláče „píská“.
Zhoršuje se to. Nevíte čím by to mohlo být? Jinak je v pořádku. Teplotu má 37 po odečtu, tak to by mělo být ok. Mám s ní zajít zítra k dr.?

Byli jsme tam tenhle týden ve čtvrtek. Byla tam ženská s cca 2 letou holčičkou s podezřením na zápal plic, tak asi proto jsem tak vyděšená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
21.12.14 13:19

U nas kdyz ma maly nakraply hlas takhle v zime, tak z toho kouka laryngitida. Pomahaji nam homeopatika. Homeovox. Klidne dve tablety kazdou hodinu rozpustit ve vode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
21.12.14 13:26

@2468 vzhledem k blížícím se vánocům bych k lékaři šla… třeba v úterý, když se to nebude zhoršovat, ale ani lepšit… než pak o svátcích jet na pohotovost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
21.12.14 14:57

@2468 ahoj, to vypadá na laryngitidu. takhle malé mimi toho asi moc nemůže, jinak se na to dává třeba aescin a pak čípky Rectodelt, když je průběh horší. Co ale pomáhá je zvlhčovat vzduch (rozvěs kolem postýlky vlhké utěrky nebo ručníky), větrat, chladnější pití… aby splaskl otok v krku. A hodně pít. Laryngitida většinou rychle odezní. Kdyby se ti to nezdálo, tak jeďte k dr nebo na pohotovost, ještě jsou dobré inhalace (myslím, že jsou v inhalacích nějaké kortikoidy), ale to jde jen u dr. Pokud by se to zhoršilo, tak účinné je taky strčit dítko k mražáku nebo navléct a šup otevřít všechna okna nebo na balkon. Chladný vzduch pomáhá proti otoku. Držte se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4981
21.12.14 19:02

@mischelinka Děkuju moc ;). Všechno to provedu a snad bude brzo dobře. Když jí zítra bude stejně nebo hůř, tak radší zajdu k dr. když je před těma svátkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama