Reklama

Nechce spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MMonika
Nováček 4 příspěvky 30.06.09 21:03
Nechce spát

ahoj,
mám 11 měsíčního syna a ten nechce večer vůbec spát, přitom je tak unavený, mne si neustále oči a zývá, ale když ho položím do postýlky začne řvát… nemůžu ho nechat vyřvat, protože s ním v pokoji spí ještě jeden mrňousek. A tak mu zkoušim třeba i dát MM, ale už ho moc nemám, s tím, že se třeba uklidní, ale bezvýsledku. Co mám dělat, prosím poraďte. Díky. Monika

Reklama

Reakce:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 30.06.09 21:08

Moniko , a je to až teď poslední dobou nebo od malička? Dcera je stejně stará a má teď taky takové potíže, spíš teda přes den, ale občas i večer…sedá si, brečí, přitom už je úplně hotová…řekla bych, že u nás je to vývojovým skokem, během pár dní se naučila lézt a stavět se na nožičky a je z toho tempa celá rozhozená, podobnou zkušenost měly i jiné holky od nás z diskuze se stějně starými dětmi…
Věřím, že to je jen období a přejde to, teď to řeším všelijak, několikrát mi usnula na ruce, občas sama, když jsem si k ní lehla na postel a nechala ji batolit, dokud neodpadla…

MMonika
Nováček 4 příspěvky 30.06.09 21:12

je to tak jak píšeš, spával lépe, dobře, začal se asi před týdnem stavět na nohy, takže nové a nové poznání pro něj a doufám,že je to jen krátké období… ach jo ale vysilující… já ho někdy uspávám v kočárku a pak ho přenesu…

Babeta
Kecalka 171 příspěvků 30.06.09 23:15

Taky vzpominam na tohle obdobi. Nam pomahalo:
1. Unavit - nechat volnost pohybu, lezt co nejvic, stoupat si, sedat si pres den
2. Hodne cerstveho vzduchu
3. Nenechat „prespat“ ve dne. Mala spavala odpol. i ctyri hod a potom radila vecer. Zacala jsem ji to postupne zkracovat - kazde tri dny o ctvrthodinku a ona si tak postupne bez problemu zvykla na delsi spanek v noci

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 30.06.09 23:23

Ahojky.Maty teda spí dlouho a krásně ale někdy uspání taky trvá dlouho třeba i 45minut :roll: .Chodím si lehnout s ním a dělám že spim a hlasitě oddechuju a snažim se ho nevnímat jak mě poštuchuje a říká já jdu hrát-jako že jsi de hrát do obýváku :lol: .Občas na něj houknu když už mám nervy na pochodu ale většinou pomáhá ho ignorovat a dělat že spim.taky má tohle období asi týden tak doufám že ho to brzy přejde.

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 01.07.09 17:58

Ahoj, mohl by být přetažený, můžeš ho zkusit dát spát dřív. T. má pro přetažení speciální druh pláče, ale stačí ji trochu „sprdnout“, ať neječí a spí a ona to kupodivu udělá :P

MMonika
Nováček 4 příspěvky 01.07.09 21:32

Děkuji všem za odpovědi, je to s ním potíž, přes den toho taky moc nenaspí, vyjma cestování v autě, tam usne vždy :D a nebo přes den v kočárku to taky hají v pohodě.No tak jsem najela to, že ho nechávám tak do 23hodin lézt nevšímám si ho a pak ho šoupnu do kočárku, tam ho uspím a přenesu do postýlky. Ale je to tragédie. Doufám, že tohle období brzo skončí. Ještě studuju VŠ takže večery potřebuju volné na studium. Naštěstí už mě chybí jen dvě zkoušky a do října se to s ním snad urovná.

Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 03.07.09 14:01
Kamča.dalmatinka píše:
Ahojky.Maty teda spí dlouho a krásně ale někdy uspání taky trvá dlouho třeba i 45minut :roll: .Chodím si lehnout s ním a dělám že spim a hlasitě oddechuju a snažim se ho nevnímat jak mě poštuchuje a říká já jdu hrát-jako že jsi de hrát do obýváku :lol: .Občas na něj houknu když už mám nervy na pochodu ale většinou pomáhá ho ignorovat a dělat že spim.taky má tohle období asi týden tak doufám že ho to brzy přejde.

Pod toto se mohu podepsat i já, mám to doma v bledě modrém. Taky doufám že to zmizí. Dříve tak krásně usínala.

Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 03.07.09 14:03

Holky chce to pevné nervy. Ale kde je brát co?

gumidek
Nováček 1 příspěvek 05.07.09 18:28

Nám prcek ponocoval klidně až do jedenácti, ačkoliv jsem s ním chodila do postele, ležela jsem vedle něj, předstírala spánek nebo ho nutila ležet, nic na něj nefungovalo. Tak jsme vytvořili „uspávací rituály“ vykoupat, převlíknout do pyžámka, ztlumit hlas, podívat se na večerníček a pomalu do ložnice, tam spolu zatáhneme žaluzie a potichu si přečteme krátkou pohádku nebo mu šeptem povídám. Ze začátku se vztekal, řval a snažil se mě dostat dolu na nočník, pak pití, pak hlad apod. ale během týdne si zvykl a naučil se, že jakmile se zatáhnou žaluzie a začne se šeptat, musí ležet a většinou během deseti minut usne.. Taky ho necháváme spát přes den jen deset minut, krátce po obědě a snažíme se s ním trávit odpoledne venku na čerstvém vzduchu.

Danulenka
Povídálka 17 příspěvků 15.09.09 13:55
Melounek píše:
Kamča.dalmatinka píše:
Pod toto se mohu podepsat i já, mám to doma v bledě modrém. Taky doufám že to zmizí. Dříve tak krásně usínala.

Ahoj holky,
mám úplně stejný případ jako holky výš, syn 25 měsíců spí krásně i přes 3 hodiny v poledne, v noci celou noc ale to uspávání… ale přes den je to šílený raubíř, temperamentní a kdežpak by šel dobrovolně si lehnout, i když už nemůže tak se pořád překonává a vysiluje, taky ho uspávám že s ním ležím v posteli, snažím se ho stisknout, aspoň nožičky nebo držet za ruku ale on pořád odchází, lomcuje s klikou (musím mít zamknuto), vymýšlí si pití atd aby mohl jít do obýváku a potom ven, nebo nočník (jednou se třeba vykaká i vyčůrá, pak ho chce znovu že ještě, to už mu řeknu ať to udělá do plínky, kolikrát vyjedu, plesknu na zadek… Pláče že špát ne spát ne - odpolední uspávání hodinu mi nevadilo až teď kdy čekáme dvojčata a já na toto opravdu nebudu mít kdy, nevím co dál, čtu Nejšťastnější batole v okolí a je tam prostě nechat vyplakat, na to zase nemám nervy, ze zavřené postýlky uteče, umí už i otočit klíčem, nevím jak to bude když ho nebudu uspávat osobně hodinu tak raději neusne a pak je už od čtyř hodin nepříčetný, když se nevyspí má záchvaty vzteku a vzdoru. Když mi nějaké maminky říkají že ti jejich raubíři si lehnout do postýlky a do pěti minut spí BEZ NÁSILÍ A PŘEMLOUVÁNÍ tak se mi chce brečet. Do jedenácti měsíců to bylo to nejpohodovější dítě, skoro neplakal, pěkně spinkal, papal, žádný problém ale teď jsem se silami v koncích…

Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 16.09.09 22:08

Danulenko asi nezbývá nic jiného než to vydržet nám to trvalo celkem tři týdny dnes už spí do 5 -10 minut tedy stále uspávám stejně ležím s ní ale to už my nevadí když hned spí. Doufám že to budete mít co nejdříve za sebou a blahopřeji k dvojčátkům :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >