Nákupy - závislost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deluxe27
Stálice 82 příspěvků 7 inzerátů 15.07.18 12:41
Nákupy - zavislost?

Zdravím,
je mi 19 let, okolo roku 2013 (leden),kdy mi bylo 15 let, tak se stalo to, že jsem byla najednou (dříve vůbec) takové to,,zbohatlické" děcko… takže jsem měla co sem chtěla ale horší bylo, že jsem měla denně 150,– no jenže kvůli tomuhle teď musím zápasit s jednou hodně nepříjemnou (jemně řečeno) věcí :(
a to je to, že já sem si za těch 5 let vypěstovala doslova až závislost na nakupování a jelikož se mi podařilo zabojovat a překonat výchovu, je mi ta závislost teď na obtíž :,(
Prostě já jdu do obchodu tak 2-3× denně a to MINIMÁLNĚ!!!
A i přesto, že opravdu nemám (už) na rozhazování a mám 7 měsíční dceru, tak s tímhle musím bojovat, ale to nejde ja mám strašně nutkání tam jít jsem šťastná když vím, že do obchodu mužů/mám pro co jít… nejkrásnější jsou pro mně dny, kdy mám nakoupit dopředu do zásoby to jsem šťastná a těším se na to, ale co s tím??? furt ty samé obchody neustále dokola že vím, kde na co mají akce atd. a když tam jdu pro ten pocit štěstí, tak tam tak 2× jdu jen pro energeťák za 7,– ale hlavně že tam jdu :(
poraďte mi prosím ja se toho chci zbavit, ale nevím jak :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16811 příspěvků 15.07.18 12:46
@Deluxe27 píše:
Zdravím,
je mi 19 let, okolo roku 2013 (leden),kdy mi bylo 15 let, tak se stalo to, že jsem byla najednou (dříve vůbec) takové to,,zbohatlické" děcko… takže jsem měla co sem chtěla ale horší bylo, že jsem měla denně 150,– no jenže kvůli tomuhle teď musím zápasit s jednou hodně nepříjemnou (jemně řečeno) věcí :(
a to je to, že já sem si za těch 5 let vypěstovala doslova až závislost na nakupování a jelikož se mi podařilo zabojovat a překonat výchovu, je mi ta závislost teď na obtíž :,(
Prostě já jdu do obchodu tak 2-3× denně a to MINIMÁLNĚ!!!
A i přesto, že opravdu nemám (už) na rozhazování a mám 7 měsíční dceru, tak s tímhle musím bojovat, ale to nejde ja mám strašně nutkání tam jít jsem šťastná když vím, že do obchodu mužů/mám pro co jít… nejkrásnější jsou pro mně dny, kdy mám nakoupit dopředu do zásoby to jsem šťastná a těším se na to, ale co s tím??? furt ty samé obchody neustále dokola že vím, kde na co mají akce atd. a když tam jdu pro ten pocit štěstí, tak tam tak 2× jdu jen pro energeťák za 7,– ale hlavně že tam jdu :(
poraďte mi prosím ja se toho chci zbavit, ale nevím jak :,(

Ještě vydrž.Pak dej dítě do školky a nech se tam zaměstnat. Budeš v ráji. A vlastně když máš doma všechno hotovo, klidně můžeš být v obchoďáku. Jen ta klimatizace není nic moc dobrého pro děti. A bakterie tam lítají od všech možných lidí. Bezpečné to není. Nevadí ti to?

BloomingGorgeous
Závislačka 2812 příspěvků 15.07.18 12:49

Je to regulerni zavislost, pomuze Ti psycholog.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 407 příspěvků 15.07.18 12:54

Tak se závislostí jakoukoliv pomůže pouze odborník. :nevim: Už jenom to, že se ptáte zde signalizuje, že si s tím nevíte sama rady. Je jedno jestli jde o drogy, alkohol, automaty nebo gumový žížalky; závislost je závislost a musí se k ní přistupovat stejně. Pravidelná porada s odborníkem, vnitřní disciplína. Já mám teď něco podobného ale jen proto, že mám pupek a nemám do čeho píchnout. Tak přemýšlím, co bych kde koupila. Ale celkově mám takovou „úchylku“ že musím mít od všeho hodně (X druhů mycích přípravků, X různých kusů zeleniny, X druhů sušenek, jogurtů…) Jde i o to, mít jiné záliby a zájmy; soustředit se na ně. Já koupila kovové prase co nejde otevřít ani rozbít. Občas tam hodim 5kilo a když chci jít do krámu tak si řeknu; To je smůla, 500 v háji a víc utrácet nemůžu. :) :think: Ale to je prkotina, Vám by to už nepomohlo. 2×-3× do krámu už je extrém. Tak jedině ta pomoc nezúčastněné osoby, která s tím má zkušenosti. :think:

AnnaNuvoletta07
Kecalka 407 příspěvků 15.07.18 13:00

Omlouvám se za úplně irelevantní příspěvek ale připomnělo mi to Ženatý se závazky; Pegy, snad jsi zase nenakupovala krámy z těch televizních pořadů!! :cert: Ale ne Ele, jen jsem koupila pár užitečných věciček do domácnosti. :andel: Otevřela dveře a místo verandy krabice až po střechu. :D Hihi ale to bylo tak na odlehčení. Přeju vám ať se toho zbavíte ať už sama nebo s pomocí. :kytka: :hug:

cecetka
Kelišová 7363 příspěvků 15.07.18 13:06

@Deluxe27 A co na to tvuj chlap?

Az das decko do skolky (jeste je brzy, ja vim) a pujdes do prace, tak nebudes mit cas behat po obchodech :mrgreen:

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2024 příspěvků 15.07.18 13:15

Zkus psychologa,sama si asi nepomůžeš,jen lituji tvoje dítě,trávit dětství v obchodech. Věnuj se raději malé a místo do obchodu ji vezmi do přírody,na hřiště…i když si sama ještě nemůže hrát,bude mít radost koukat na děti. A ty nebudeš mít nutkání courat po obchodech. A jinak bys mohla poděkovat rodičům,jak tě ,,rozmazlili".

Deluxe27
Stálice 82 příspěvků 7 inzerátů 15.07.18 14:10

Můj chlap no on to nějak neřeší jen mi říká vždycky ,,pro co zase jdeš?" :zed:
no to jedině asi fakt počkat na to, až malá půjde do školky :(
s odborníkem jsem taky přemýšlela, že bych to udělala ale nevěděla jsem,jestli to neni banální :?
no a právě proto, celé dětství v obchoďáku nechci ať má :(
a zkusím to na hřiště i podle mě se bude smát a dívat na děti, směje se vždy na sestřenici (4 roky).
a rodičům .. oba marní, netuší o výchově nic,neuznali nikdy chybu :(

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 15.07.18 15:38

Závislost na nakupování je hrůza. Protože nakupovat se musí. Jestli to chceš zkusit sama,tak přestaň nakupovat. Řekni chlapovi, že teď musí převzít nákupy on. A proč. Ty si u sebe nech minimum peněz nebo ideálně nic. A zkus si zavést režim. Od do hřiště, od do uklízet. Prostě si naplánovat ideálně naplánovat celý den tak, aby nebylo čas na nákup

Evulina
Neúnavná pisatelka 15218 příspěvků 15.07.18 15:50
@Deluxe27 píše:
Můj chlap no on to nějak neřeší jen mi říká vždycky ,,pro co zase jdeš?" :zed:
no to jedině asi fakt počkat na to, až malá půjde do školky :(
s odborníkem jsem taky přemýšlela, že bych to udělala ale nevěděla jsem,jestli to neni banální :?
no a právě proto, celé dětství v obchoďáku nechci ať má :(
a zkusím to na hřiště i podle mě se bude smát a dívat na děti, směje se vždy na sestřenici (4 roky).
a rodičům .. oba marní, netuší o výchově nic,neuznali nikdy chybu :(

Zkusila jsi napsat seznam a nakupovat striktně podle něj? Nic navíc?
Jak tu někdo psal, že je závislost na nakupování těžká v tom, že nakupovat člověk musí, tak ano, s tím souhlasím. Já zas měla před lety bulimii a závislost na jídle je to samé - člověk jíst musí i nadále..ale vše se dá překonat, vyhecuj v sobě vůli. Budeš pak na sebe pyšná, když to zvládneš. Já to tak měla - vlastní vůle a velké chtění se toho zbavit mě dostala z PPP, odborníci ani ne..
Popřemýšlej o něčem, co tě (krom nakupování) baví, nějaká činnost, koníček, neškodný..ke kterému by jsi se upínala víc, než k nakupování. Zkus sportovat - sport ti vyplaví endorfiny, budeš se cítit skvěle..i s mimčem jde např. běhat, když máš kočárek pro jogging.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15218 příspěvků 15.07.18 15:53
@Netopirek píše:
Závislost na nakupování je hrůza. Protože nakupovat se musí. Jestli to chceš zkusit sama,tak přestaň nakupovat. Řekni chlapovi, že teď musí převzít nákupy on. A proč. Ty si u sebe nech minimum peněz nebo ideálně nic. A zkus si zavést režim. Od do hřiště, od do uklízet. Prostě si naplánovat ideálně naplánovat celý den tak, aby nebylo čas na nákup

Jenže tím se toho podle mě nezbaví, když přestane nakupovat úplně. Musí se naučit nakupovat uvědomněle a normálně. Šla bych na to přes ty seznamy na papírku. Dodržet, striktně, tečka. Nic navíc.

_BBQ_s
Echt Kelišová 9316 příspěvků 15.07.18 19:02

No, rekla bych, ze se asi nudis, jinak si nedokazu vysvetlit, ze se ti chce vracet pro energetak. Predpokladam, ze i ten energetak si kupujes, abys mela silu zas a a zase vylezt. Neni ti lito tech penez? Jak dlouho mas radost z koupene veci? Jak moc ses zadluzena? Asi moc dlouho ne, kdyz se tam porad vracis. Pokud nechces navstivit odbornika, pust si treba nejakej dokument o opravdove chudobe, to by ti mohlo otevrit oci.

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 15.07.18 21:04
@Evulina píše:
Jenže tím se toho podle mě nezbaví, když přestane nakupovat úplně. Musí se naučit nakupovat uvědomněle a normálně. Šla bych na to přes ty seznamy na papírku. Dodržet, striktně, tečka. Nic navíc.

Je to závislost. S závislosti se většinou zbavuje tak, že od ‚drogy‘ striktně odřízne. A když vyprší „abstinenční“ příznaky, tak se postupně k „droze“ přibližuje s učí se ovládat. Pokud je nutné se s drogou naučit žít.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15218 příspěvků 15.07.18 23:01
@Netopirek píše:
Je to závislost. S závislosti se většinou zbavuje tak, že od ‚drogy‘ striktně odřízne. A když vyprší „abstinenční“ příznaky, tak se postupně k „droze“ přibližuje s učí se ovládat. Pokud je nutné se s drogou naučit žít.

No, já to takhle udělat s bulimií bohužel nemohla..závislost na jídle se nedá řešit tak, že se od jídla odřízneš, protože jíst se bohužel musí každý den. Bylo to hrozně těžký, ale zvládla jsem to nakonec..Myslím, že kdyby v sobě zakladatelka vyburcovala zdravé naštvání se na situaci, kterou prochází, zmobilizovala svoji vůli a chtíč se toho zbavit, tak se z toho taky dostane a nakupovat může chodit dál, ale prostě třeba nejdřív s jinou osobou nebo aspoň s tím seznamem, aby si uvědomila, co je normální nakupování a co už je moc..

Deluxe27
Stálice 82 příspěvků 7 inzerátů 17.07.18 06:45
@_BBQ_s píše:
No, rekla bych, ze se asi nudis, jinak si nedokazu vysvetlit, ze se ti chce vracet pro energetak. Predpokladam, ze i ten energetak si kupujes, abys mela silu zas a a zase vylezt. Neni ti lito tech penez? Jak dlouho mas radost z koupene veci? Jak moc ses zadluzena? Asi moc dlouho ne, kdyz se tam porad vracis. Pokud nechces navstivit odbornika, pust si treba nejakej dokument o opravdove chudobe, to by ti mohlo otevrit oci.

je mi lito těch peněz :( chvili pred zaplacenim a po ale v puli cety domu me ta radost prejde a mam nutkani jit znova do obchodu :?
zadluzena nejsem ani korunu :nevim: zas s penezi umim,kupuju si obleceni velmi malo(z minule doby mam plnou skrin) a kdyz uz,tak tilko za 109,– ,pro malou taky velmi malo(ma tez plnou skrin) za 35,– - 89,– ,s penezi se teprve ucim(a ac to zni desiva,az od kvetna :( ) a dluh me napadlo uz udelat,ale diky bohu za to,ze me napadl udelat jen pres kreditku a internetove bankovnictvi, kde mam zablokovane pujcky :andel:
jako takhle to neni o zadlužení (mi rodice desne nakladali s penezi - dluhy,nevychazeli jsme..) takze mam resistenci proti tomu neumet s penezi 8)
ale nejvice me stve,ze ta zavislost existuje u me a taky to,ze mala venku neni nikdy nikde jinde semnou :,(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >