Napíchnutý nerv?

39
17.2.20 18:17

Napíchnutý nerv?

Dobrý den, před týdnem jsem na pohotovosti dostala injekci Algifenu. První dny jsem měla okolo místa vpichu ztrátu citlivosti, šla po boku až ke kyčli. Následně začalo místo kolem vpichu bolet a celá oblast štípe a pálí a jde to směrem do boku a kyčle. Je to normální reakce? Ještě jsem se s tím nikdy nesetkala. Děkuji za radu zejména, pokud by se k tomu vyjádřil někdo ze oboru zdravotnictví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15070
17.2.20 18:23

To zni spis jako alergicka reakce. Modrinu tam mas? Ja mam slabou zilni stenu a injekce (napr ATB nebo prave algifen) mi udelaly vyslovene hematomy v oblasti vpichu. Ze me z toho bolela prdel, to nemusim rikat a jeste nekolik mesicu po tom jsem citila mravenceni v oblasti, kam mi to pichali.

Nerv jsem mela napichnuty v ramci spinalni anestezie pred porodem. Zabolelo to kratce, ale intenzivne a noha mi vyletela jako strela. Zada me v misto vpichu pobolivala jeste hodne dlouho, ale uz to prestalo. Takze i kdyby to napichnuty nerv byl, tak se nic nedeje, samo se to zregeneruje.

(napriklad v ramci cisarskeho rezu se prorizne hodne nervama v brise. Celou oblast mam lehce znecitlivelou nad jizvou. Cit so do bricha vraci postupne, trva to cele mesice, ale vrati se).

Z tveho popisu typuju budto na alergii nebo vyron krve v mistu vpichu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
17.2.20 18:29

Tak asi napíchla sestra nějakou cévu. Hematom je lehce viditelný žlutý- Než to z hloubky vylezlo, tak to zežloutlo. Ale že to tak pálí a štípe až do kyčle to nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 19:36
@Amado píše:
Tak asi napíchla sestra nějakou cévu. Hematom je lehce viditelný žlutý- Než to z hloubky vylezlo, tak to zežloutlo. Ale že to tak pálí a štípe až do kyčle to nechápu.

Štípání může být i hojivý proces, při vstřebávání hematomu. Při napíchnutí nervů cítíte většinou mravenčení a když je to větší nerv, tak klidně přechodně ochrne celá noha… Možná byl napíchnutý nějaký povrchový nervík, proto ta necitlivost a teď už se to hojí :smiley:
Na hematom je dobrý Lioton 100tis. a na regeneraci nervů vit. B.
Samozřejmě pokud z toho nemáte dobrý pocit, stavte se u lékaře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama