Napuchlé předloktí

Anonymní
21.6.21 11:24

Napuchlé předloktí

Zdravím,
včera na hřišti jsme s malým hráli fotbal a já si zapomněla sundat kovový náramek. Trefil mě míč přímo do té ruky a hned mi to trochu nateklo. Večer při dotyku bolest, že jsem nemohla ani psát na mobilu. Dnes je ta bolest trochu menší, ale při ohnutí zápěstí nebo tlaku bolí, ale nic, co by se nedalo vydržet. Co myslíte, šli byste s tím k doktorovi? Nechci dělat hysterku a hlavně nechci zbytečně na rentgen.. byla jsem totiž na rtg hrudníku asi dva měsíce zpět a bojím se, že je to moc brzo po tom. Nebo jen rtg předloktí je v pohodě a nemám to řešit? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.6.21 11:28
@Anonymní píše:
Zdravím,
včera na hřišti jsme s malým hráli fotbal a já si zapomněla sundat kovový náramek. Trefil mě míč přímo do té ruky a hned mi to trochu nateklo. Večer při dotyku bolest, že jsem nemohla ani psát na mobilu. Dnes je ta bolest trochu menší, ale při ohnutí zápěstí nebo tlaku bolí, ale nic, co by se nedalo vydržet. Co myslíte, šli byste s tím k doktorovi? Nechci dělat hysterku a hlavně nechci zbytečně na rentgen.. byla jsem totiž na rtg hrudníku asi dva měsíce zpět a bojím se, že je to moc brzo po tom. Nebo jen rtg předloktí je v pohodě a nemám to řešit? 8o

Jo a doplním, občas mi po tom nárazu cuká v malíku, hlavně při kontaktu s teplou vodou :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1414
21.6.21 11:30

Může to být jen naražený, nebo taky naštípnutý, to se zjistí jen pomocí rtg :nevim: čeho se na něm prosimtě bojíš? Že budeš v noci svítit? :lol: je to úplně zanedbatelná dávka která nic neudělá, o tom bych přemýšlela jen v případě těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
21.6.21 11:36

Pravděpodobně narazene, možná větší modrina tím jak tam byl ten náramek. jinak po 2 měsících se rtg fakt bát nemusíš. dnešní moderní přístroje dávají tak malou dávku že toho víc dostaneš za odpoledne na sluníčku ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
21.6.21 11:55

Běž na rentgnen, bez toho nikdo nic nepozná.

A neboj, v ČR víc přirozeného záření do sebe získáýš prostě z podloží, než ze dvou rentgenů za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 14:51

Je mi jasné, že dávka je zanedbatelná, přesto bych se tomu nejraději vyhnula, snad chápete. Děkuji za odpovědi :kytka: a myslíte, že by se v mém případě dalo udělat třeba sono? Nechci si diktovat, ale kdyby to šlo, byla bych vděčná. Jen ať tam nevypadám jak trouba, pokud to třeba u ruky ani není možné :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1414
21.6.21 15:31
@Anonymní píše:
Je mi jasné, že dávka je zanedbatelná, přesto bych se tomu nejraději vyhnula, snad chápete. Děkuji za odpovědi :kytka: a myslíte, že by se v mém případě dalo udělat třeba sono? Nechci si diktovat, ale kdyby to šlo, byla bych vděčná. Jen ať tam nevypadám jak trouba, pokud to třeba u ruky ani není možné :lol:

Řekla bych že s prosbou o sono tam budeš úplně za mimoně a hlavně bych neříkala „v mém případě“ protože nejsi nic extra co by vyžadovalo extra péči :roll: to bych tam vážně radši nešla :lol: :lol: :lol: dcera si zlomila nohu a byla na rtg 3× než jí to zasádrovali a za měsíc měla další rtg na kontrole a ač je to neuvěřitelný - nijak ji to nepoškodilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat