Nárok na mateřskou, teď UP

Anonymní
8.6.21 13:31

Nárok na mateřskou , teď UP

Jak to prosím je? Jsem teď na UP. Zaměstnána jsem byla loňsky rok zhruba 1 měsíce, pak jsem rok marodila protože jsem měla autonehodu. Byla jsem ve zkusebce takže jsem dostala po 14 dnech v ochranné lhůtě výpověď. Teď jsem se přihlásila na UP, ale jsem těhotná. Doktor mi bude psát neschopenku. Peníze z UP dostávat budu, prý na to mám nárok. Mám nárok i na mateřskou před rodicakem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8995
8.6.21 13:49

Na PPM nárok nemáš a na nemocenskou taky ne, jediné jako omluvenku na tom pracaku. Po porodu si zazadej o rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17098
8.6.21 13:52
@Anonymní píše:
Jak to prosím je? Jsem teď na UP. Zaměstnána jsem byla loňsky rok zhruba 1 měsíce, pak jsem rok marodila protože jsem měla autonehodu. Byla jsem ve zkusebce takže jsem dostala po 14 dnech v ochranné lhůtě výpověď. Teď jsem se přihlásila na UP, ale jsem těhotná. Doktor mi bude psát neschopenku. Peníze z UP dostávat budu, prý na to mám nárok. Mám nárok i na mateřskou před rodicakem?

Na ppm ani na pn nemáš nárok. Jen na rp po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
8.6.21 13:56

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
8.6.21 14:00

Nemáš nárok ani na jedno, nemocenská jen jako omluvenka pro ÚP, zbytečně budeš muset dodržovat vycházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 14:22

Počkejte ale já dostavala po té nehodě normálně nemocenskou. Tak jakto že teď nemám?

• Citovat
  • Nahlásit
8436
8.6.21 14:33
@Anonymní píše:
Počkejte ale já dostavala po té nehodě normálně nemocenskou. Tak jakto že teď nemám?

Protože jsi byla zaměstnaná při nástupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
8.6.21 14:38
@Anonymní píše:
Počkejte ale já dostavala po té nehodě normálně nemocenskou. Tak jakto že teď nemám?

Protože jsi byla zamestnana, což teď nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 14:40

To mi chcete říct že bych byla pak bez jakéhokoliv příjmu?

• Citovat
  • Nahlásit
8995
8.6.21 14:43
@Anonymní píše:

Az ti skončí podpora a nez porodis tak ano. Asi tě bude muset zivit otec dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
8.6.21 15:13

Já bych si tu neschopenku nebrala. Budeš doma zadarmo, ale budeš muset dodržovat vycházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
8.6.21 15:43
@kavenka píše:
Já bych si tu neschopenku nebrala. Budeš doma zadarmo, ale budeš muset dodržovat vycházky.

A jsou tam nějaký sankce když je nedodrží? Peníze ji nevezmou když žádný nedostane a zdravotní za ni stejně platí stát když je na UP :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
8.6.21 15:46

Zakladatelko na Tvém místě bych se na PN vykašlala a našla si alespoň brigádu, protože finančně to máš teda hodně špat :,( ný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
8.6.21 15:49
@Anonymní píše:

Přesně tak. Jsi nezaměstnaná na UP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
8.6.21 16:31
@JancaS84 píše:
A jsou tam nějaký sankce když je nedodrží? Peníze ji nevezmou když žádný nedostane a zdravotní za ni stejně platí stát když je na UP :think:

No já bych řekla že ji můžou zrušit registraci na ÚP i neschopenku, takže by to zdravotní musela platit, ale myslím, že to v praxi moc časté nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat