Nárok na PPM na druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 08:43
Nárok na PPM na druhé dítě

Ahoj holky, chci se zeptat jak je to s nárokem na PPM na druhé dítě.
Moje situace - první dítě narozené 7/2015, byla jsem na rodičáku do 6/2018 a v 7-8/2018 jsem čerpala dva měsíce neplacené volno. V 9/2018 jsem nastoupila znovu do práce (původní zaměstnavatel) a teď zvažujeme druhé dítě. Musím zase odpracovat rok nebo jak to je? Děkuji, anonym kvůli zaměstnavateli.

Reakce:
Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5592 příspěvků 29.11.18 08:58

Nemusíš, celá doba trvání pracovního poměru se ti počítá jako účast na nemocenském pojištění, včetně RD a neplaceného volna, takže nárok při trvání zaměstnání budeš mít v každém případě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 09:06
@Lendeš píše:
Nemusíš, celá doba trvání pracovního poměru se ti počítá jako účast na nemocenském pojištění, včetně RD a neplaceného volna, takže nárok při trvání zaměstnání budeš mít v každém případě.
Čili kdyby se teď zadařilo, tak je to v suchu a budu zas nějak cca 5 měsíců brát PPM z platu a pak rodičák. Tak to je dobrý, díky :kytka: zakl.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 13:06

A jak je to prosím s výší PPM? Na první dítě jsem dosáhla na maximální výši. Teď jsem na RD a do práce nastupuju příští rok (to budou dítěti 3 roky). Kdyby se zadařilo druhé a já bych před nástupem na druhou MD pracovala třeba jen pár měsíců, budu mít stejně vysokou PPM jako při prvním dítěti? Děkuji.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5592 příspěvků 29.11.18 13:23

Při trvání stejného zaměstnání a nástupu na další PPM do 4 let dítěte se porovná aktuální vyměřovací základ s tím pro první PPM a použije se vyšší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 14:53
@Lendeš píše:
Při trvání stejného zaměstnání a nástupu na další PPM do 4 let dítěte se porovná aktuální vyměřovací základ s tím pro první PPM a použije se vyšší.

Něco jsem o tom kdesi četla, ale psali do 3 let věku dítěte. Ale do zákonů jsem se nedívala.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5592 příspěvků 29.11.18 14:56

§ 19 zákona o nemocenském pojištění
(3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 15:29

@Lendeš Díky!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >