PPM na otce a přepsání na matku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 21:47
PPM na otce a přepsání na matku

Anonym, protože se tu vždycky najde dokonalá, vše zvládající rýpalka co spolkla moudrost světa, tak se nechci ptát svým jménem :palec: (jinak kdyžtak smažte)

Prosím vás, moje otázka je mířená hlavně na ty maminky, které to taky nějakým způsobem obešly, nebo to teoreticky znají (z práce, od kamarádek,..).

Bohužel jsem musela v novém zaměstnání nastoupit na rizikové těhotenství pár dní před skončením zkušební doby. Předtím jsem normálně roky pracovala na jednom místě. Bohužel se mnou zaměstnavatel ukončil pracovní poměr po 14 dnech trvání PN. Nedávno jsem posílala žádost o PPM a, jak jsem čekala, přišla zamítnutá, nevešla jsem se o pár týdnů do ochranné lhůty.

Takže přišel pokus o PPM na muže. O tom veškerá pravidla znám, jen mu bohužel zaměstnavatel neumožní pracovat na jinou smlouvu. Jinam na ten půlrok jít nemůže (má příslib zvýšení mzdy a po takovém „podrazu“ by to padlo). Od svého kolegy se ale dozvěděl o třetí možnosti, na kterou jsem se vás chtěla zeptat, jelikož o ní nikde nic není.

Údajně má být možné, aby klasicky po šestinedělí nastoupil na mateřskou, já mu dítě papírově svěřím do péče. Po minimálně 7 dnech si to může jakože rozmyslet a dítě v péči budu mít papírově zase já, ale převezmu s ním i jeho PPM. :nevim:

Víte o tom někdo něco? Sehnat mi o tom nic nejde a na ossz se bojím sprda :D
Chci udělat vše možné pro to, aby aspoň něco klaplo, dřeli jsme oba jak mezci a uteklo mi to o tak málo a ne přímo mou vinou :zed:

Předem děkuji za odpovědi k věci a ne „rady“ co jsme měli udělat jinak a s čím se mám smířit a tak :palec:

Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 26.11.18 21:49

ne, nic takového není

Lendeš
Kelišová 6153 příspěvků 26.11.18 21:54

Žádnou takovou možnost zákon neumožňuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 21:57

@terinka4444 @Lendeš
Taky mi to přišlo podezřele jednoduché no :think: No nic, po šestinedělí rodičák, asi jdu tvořit rozpočet :lol: Děkuju :palec:

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 26.11.18 22:04

To by bylo, jakoby se manžel hodil marod a ty bys pak chtěla na sebe přepsat jeho nemocenskou. To nejde.
Dřív se tahle obstrukce dělala s rodicakem, matka měla nárok jen na čtyřletý, otec nastoupil na RD, zvolil výši RP a pak normálně chodil do práce, protože na RD můžou být oba, ale příspěvek je jen jeden.

Nicméně fakt nechápu, proč jste nemohli pár týdnů počkat, než ti skončí zkušebka. Mohla jsi po 3 měsících odtancit středem na nemocenskou a PPM bys měla jistou. Takhle budeš mít holt jen rodicak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 22:10

@Helileli Jak jsem psala výše, co se dá dělat no, prostě to nevyšlo.

K vaší poznámce - ne, že by vám do toho něco bylo, ale fakt jsem si takové zdravotní komplikace neplánovala, vše probíhalo v klidu a ze dne na den jsem byla ležák, to si člověk nevybere ;)

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 26.11.18 22:14
@Anonymní píše:
@Helileli Jak jsem psala výše, co se dá dělat no, prostě to nevyšlo.K vaší poznámce - ne, že by vám do toho něco bylo, ale fakt jsem si takové zdravotní komplikace neplánovala, vše probíhalo v klidu a ze dne na den jsem byla ležák, to si člověk nevybere ;)

Dá se po dobu zkusebky chránit před početím. :nevim: Já kdysi nastoupila do práce kvůli nároku na PPM a normálně jsem si spočítala, kdy už můžem. Vím, že mi do toho nic není, jen to z logického hlediska nechápu, obzvlášť když o tu PPM teď tolik stojíš. Taky jsem pak skončila na nemocenské.

rozand
Závislačka 4379 příspěvků 26.11.18 22:15
@Anonymní píše:
@terinka4444 @Lendeš
Taky mi to přišlo podezřele jednoduché no :think: No nic, po šestinedělí rodičák, asi jdu tvořit rozpočet :lol: Děkuju :palec:

Proc po sestinedeli? Na rodicak mas narok od porodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 22:25

@Helileli :palec:

@rozand Jsem stále na neschopence, blíží se mi porod a údajně se pn nechává do konce šestinedělí, když nemám nárok na ppm :nevim: Stejně budu doma, tak mě vycházky neomezí. A když už nebude mateřská, tak aspoň jeden poslední měsíc využiju „výhody“ pracujícího člověka :D

Mira1991
Nováček 1 příspěvek 05.12.18 07:25

Zdravím, taky by mě zajímalo. Má tady někdo zkušenost s tím, aby PPM pobíral otec? V práci mám dohodnutou jinou smlouvu, ale potřeboval bych vědět postup, resp. kdy kam jít a s jakým papírem. Můžu nastoupit po šestinedělí, budu čerpat 22 týdnů. Ale potřeboval bych tak nějak postup.
Předem moc díky!

Váš příspěvek
Reklama