Narostlá děložní sliznice

18.11.19 08:36

Narostlá děložní sliznice

Ahojky holky, mám takový dotaz a doufám, že mi někdo z vás uzasnych dám a slecen dokáže poradit. 14.11.2019 jsem byla na gynekologii. Objednala jsem se, protože jsem měla 11 dní zpozdenou menstruaci. Mám ji opravdu pravidelnou, antikoncepci neberu, ale aj tak mám menstruaci vždy na čas, proto mě zarazilo, že se tak zpozdila. Dostala jsem to 29.10.19 A trvala 9 dní, což je taky divné, normálně ji mám tak 5-6 dní. První dva dny jsem to měla celkem silné, pak jsem spíš jen spinila. Normálně mám menstruaci šílenou, nejsem schopná vstát ani z postele.. teď mi vůbec nic nebylo, nebolelo to, ani jsem pomalu nevěděla, že to mám. Když jsem toho 14.11.19 byla u toho gynekologa, řekl mi, že mám slušně narostou sliznici v deloze. (13 mm). Řekl mi, že to je normální před menstruaci, ale když jsem mu řekla, že ta dávno proběhla, tak se zarazil. Na ultrazvuku těhotenství nebylo, řekl mi ale, že není vyloučené. Vzal mi krev a teď čekám na výsledky. Teď mi ta sliznice narostla asi ještě víc, když se podívám do zrcadla, tak vidím, že mám břicho fakt brutálně nafoukle, normálně jsem plochá jak runway :D.. ale jde o to, že mě to dost bolí. Tlačí mi to asi aj na ledviny, protože mě bolí bedra, mám křeče v trislech a celkově mě bolí aj ten podbřišek a je to fakt dost nepříjemné. Tuplem v práci, kde se denně pohybem, tahám těžké věci atd.. můj dotaz zní, má s tím nekdo z vás zkušenost? mám jít někam m doktorovi? Mám strach, že budu muset na tu kyretaz. Doktor mi řekl, že ji mám opravdu hodně narostlou. Mám trochu strach, protože takto mojí mamce aj babičce a prababicce začínala aj rakovina dělohy. U mamky to na poslední chvíli zachránili, ale babičce a prababicce tu delohu museli vzít. Mamce propukla rakovina v 25, babičce o rok déle v 26 a prababicce nevím., to myslím také bylo kolem 25. Mně je 24 a jsem na nervy. Četla jsem, že ta zvětšené děloha může být právě predrakovinove stadium.. děkuji předem všem za odpovědi a doufám, že jsem to napsala aspoň trošku srozumitelně. Alexa :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 18.11.19 v 10:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5493
18.11.19 08:46

Udělej si test. Podle toho jednej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
18.11.19 08:53

@Alexa23 a doktor o tvoji rodinné anamneze ví? Doktoři běžně u mladých holek rakovinu nehledají. Na co všechno to dělal odběry?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 08:54

@karkarka dekuji za odpoved. :) já si test dělala, byl tam duch.. proto mi doktor bral krev, aby se ještě ujistil. Jen jsem strašně nervózní. Nevim, na co se pripravit. O mimi se sice nesnažime, ale chtěli bychom. Necháváme to na přírodě. Takže kdybych byla těhu, určitě bych byla šťastná a můj partner též.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1350
18.11.19 08:54

No tak na tvem miste bych to resila dusledne. Z krve by museli tu rakovinu poznat, ne? Na to ti ji brali nebo na tehotenstvi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 08:57

@Sue2008 Ví, říkala jsem mu to už tenkrát. Chodím k němu už od svých 15. Bral mi krev na ten HCG a pak říkal něco o zánětu a bílých krvinkach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 08:59

@Lumíkovec brali na těhotenství a pak právě zvažoval možnost zánětu a říkal i něco o bílých krvinkach. Byla jsem tak nervózní, že jsem pak moc nevnimala.. dnes si mám volat, tak se ještě na vše zeptám. Moc děkuju za reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
18.11.19 09:00

@Alexa23 tak zatím nemaluj čerta na zeď. Pokud se nechráníte, tak to těhotenství je celkem pravděpodobné. Pokud se vyloučí, tak holt budete pátrat dál. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5493
18.11.19 09:18

@Alexa23 a test sis dělala kdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 09:26

@Sue2008 moc doufám, že to bude miminko. Chtěla bych být maminkou a vím, že přítel bude úžasný tatínek. Uvidíme.. Moc děkuju za odpovědi a podporu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 09:31

@karkarka 6 dní po vynechani menstruace. Byl tam hodně, ale hodně slabý proužek. Pak jsem si ho dělala za 4 dny (tzn. 10 dní po zpoždění MS) a proužek byl stále slabý, ale přišlo mi, že byl zřetelnější, než ten první. Když jsem to pak ten další den dostala, tak jsem to neřešila, ale ta děloha zůstala pořád nafoukla a ještě ke všemu mě to pořád celkem bolelo. Normálně to po ms zas splaskne a nebolí. Tak jsem mastila na tu gyndu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5493
18.11.19 09:43

@Alexa23 no je to zvláštní. Co nějaká cysta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 09:59

@karkarka právě, že to je dost divné. Cystu mám na práve straně. Není přímo na vaječníků, je prý mimo. A je mala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 10:52

Tak teď mi doktor řekl, že tehotensky test je negativní.. což mě teda dost zklamalo. Tak nevím, jak postupovat dál, jestli mám čekat, až ta sliznice v té děloha splaskne nebo jít k nějakému doktorovi. Zas nechcu být úplně za historku a plasouna. Třeba to nic není, jen se přehnaně bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
18.11.19 12:53

@Alexa23 počkej a doktor ti jako nic víc neřekl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama