Insolvence a těhotná

95
17.11.19 18:34

Insolvence a těhotná

Ahoj holky, jdu k vám pro radu. Mám insolvenci po ex příteli. Teď jsem začala 4 rok, takže mi schází 1 a třičtvrtě roku. Mám partnera 2 roky a 8 letého syna. S přítelem bychom se chtěli příští rok sestěhovat do podnájmu. Dneska jsem si dělala těh. test a vyšel pozitivní. Zítra jdu k lékařce, tak uvidíme. Má otázka zní, jak je to s insolvencí když jsem těhotná? Ráda bych si dítě nechala, přece jenom mi je 28 let, nějaké gyn. problémy v minulosti byli, ale trápí mě ta finanční situace. Přítel by se přestěhoval za mnou, ale zase když počítám, zaplatili bychom byt, výdaje, školu atp.tak by nám toho asi moc nezbylo. :nevim: Já nevím co dělat, chce se mi brečet… Budu ráda za jakkoukoliv radu. Děkuju moc holky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2362
17.11.19 18:40

@NoeBi Hlavně neplaš, nejsi ani první a ani poslední. Důležité je, kolik máš teď uhrazeno procent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
17.11.19 18:46

Jak muzes mit insolvenci po ex pritelovi? :roll: holka hold jste si poridili dite tak musite zvladnout nebo se chranit jina rada neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23522
17.11.19 18:57

Dluhy, exekuce a insolvence jsou vždycky po expartnerovi. Pokud nejsou po rodičích. To už z místních diskuzí vím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
17.11.19 18:59
@inkakřivák píše:
Dluhy, exekuce a insolvence jsou vždycky po expartnerovi. Pokud nejsou po rodičích. To už z místních diskuzí vím.

Tak jsou, ano byla jsem blbá a hloupá před 5ti lety, dluhy na mé jméno…když jsem se s nim rozešla, protože byl jakej byl, přestal platit.To se dalo čekat, ale já jsem z toho neviděla ani korunu. Nemám potřebu si vymýšlet, chápu, byla to i má chyba, ale drahá, na to se neptám… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
17.11.19 19:00
@migmina píše:
Jak muzes mit insolvenci po ex pritelovi? :roll: holka hold jste si poridili dite tak musite zvladnout nebo se chranit jina rada neni

Vysvětluji níže, tak mohla jsem napsat po ex manželovi, ale já nemám potřebu lhát nebo řikat věci jinak než jsou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
17.11.19 19:02
@bertoldina píše:
@NoeBi Hlavně neplaš, nejsi ani první a ani poslední. Důležité je, kolik máš teď uhrazeno procent.

Procentuelně to v září vycházelo na 59% uspokojení věřitelů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 19:05

@NoeBi tak buď v klidu, po dobu materske a rodicaku, je podstatné aby jsi platila aspoň insolvenčního správce kazdy měsíc, což je myslím 1089,– a hlídat si, aby jsi neklesla pod 30% :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
17.11.19 19:19

@NoeBi spis pujcky na tve jmeno. a prestal platit? kdyz byli na tve jmeno tak si mela platit ty, kdyz nepridal ruku k dilu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
17.11.19 19:20
@migmina píše:
@NoeBi spis pujcky na tve jmeno. a prestal platit? kdyz byli na tve jmeno tak si mela platit ty, kdyz nepridal ruku k dilu :roll:

Nerozebírala bych to nijak dopodrobna, já za to platím teď, měli sme spolu jinou odhodu, ale to sem do tohoto tématu nepatří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69496
17.11.19 19:28

@NoeBi S insolvencí je to úplně stejně jako kdybys těhotná nebyla, prostě pojede dál a budeš dál splácet. Na mateřský to samý a při rodičáku je potřeba nastavit ho tak vysoký, aby stále nutné minimum odcházelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2362
17.11.19 19:32
@NoeBi píše:
Procentuelně to v září vycházelo na 59% uspokojení věřitelů

Tak to buď v klidu, v těhotenství ještě něco uhradíš, ale i tak už teď máš tu stěžejní hranici za sebou. Hlavně hradit toho správce. Po porodu se Ti o prcka zvedne nezabavitelná částka, pokud byste se vzali, tak se zvedne ještě víc. Detaily tu neřeš, to řeš se správcem, popř. se můžeš jít poradit i do některé občanské poradny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 19:33

Ahoj přidám svou zkušenost řeším něco podobného. Udělala jsem si dluhy kvůli své mámě. Mama mela exekuce a je nemocná. Pomáhala jsem ji splácet abychom ji vyvazala z exekuce který mela na byt. Bylo domluveno, že až bude po všem byt prodá a peníze mi vrátí šlo o 250 tisíc. Přišla jsem pak o práci, zaměstnavatel rusil pobočky a ja neměla na splátky. Matka přišla s tím ze byt nakonec neprodá že má k němu citový vztah jenže její zdravotní stav se zhoršil a peníze taky neměla. Tenkrát jsem se bála to říct i novému příteli a vse tajila pořád vyhruzne dopisy o exekuci a vse okolo. Už jsem myslela ze to nezvládnu. Si toho jsem vychovala dceru z prvního manželství a nevěděla jak dopadneme. Nakonec jsem podala insolvenci jinak by šli partnerovi do bytu a to jsem nemohla potom všem co pro nás dělal udělat. Po 3 měsících mi soud insolvenci schválil kamarád se mi zaruciil s tím ze mi bude pomáhat aspoň s těmi minimálními skatkami. Ale stihla jsem si najít i novou práci. Tak to bylo ok. Pak přišel čas to vše říct partnerovi ale zjistil to dřív než jsem mu stačila vše říci. Byli zle ale vše pochopil díky bohu. Naštěstí partner vydělá úplně jiné peníze takže u nás druhé dítě problém není ja spíš řeším ten strach aby mi nakonec po těch 5ti letech odkuzili jsem v insolvenci rok a 3 měsíce a uz mam zaplaceno 33% takže plním. Spíš řešíme to ze mě je 31 partner dítě nemá vlastní a samozřejmě chce ja taky a doktoři mě honí kvůli endometrize se kterou se léčím 3 roky. Mám strach jak na mě budou koukat taky hledám někoho kdo má nějaké zkušenosti. S matkou se celou tu dobu nebavím její zdravotní stav se zlepšil pracuje ale to že platím její dluhy ji nezajímá. Dostala jsem lekci od vlastní matky.

• Nahlásit
  • Citovat
95
17.11.19 19:38
@Anonymní píše:
Ahoj přidám svou zkušenost řeším něco podobného. Udělala jsem si dluhy kvůli své mámě. Mama mela exekuce a je nemocná. Pomáhala jsem ji splácet abychom ji vyvazala z exekuce který mela na byt. Bylo domluveno, že až bude po všem byt prodá a peníze mi vrátí šlo o 250 tisíc. Přišla jsem pak o práci, zaměstnavatel rusil pobočky a ja neměla na splátky. Matka přišla s tím ze byt nakonec neprodá že má k němu citový vztah jenže její zdravotní stav se zhoršil a peníze taky neměla. Tenkrát jsem se bála to říct i novému příteli a vse tajila pořád vyhruzne dopisy o exekuci a vse okolo. Už jsem myslela ze to nezvládnu. Si toho jsem vychovala dceru z prvního manželství a nevěděla jak dopadneme. Nakonec jsem podala insolvenci jinak by šli partnerovi do bytu a to jsem nemohla potom všem co pro nás dělal udělat. Po 3 měsících mi soud insolvenci schválil kamarád se mi zaruciil s tím ze mi bude pomáhat aspoň s těmi minimálními skatkami. Ale stihla jsem si najít i novou práci. Tak to bylo ok. Pak přišel čas to vše říct partnerovi ale zjistil to dřív než jsem mu stačila vše říci. Byli zle ale vše pochopil díky bohu. Naštěstí partner vydělá úplně jiné peníze takže u nás druhé dítě problém není ja spíš řeším ten strach aby mi nakonec po těch 5ti letech odkuzili jsem v insolvenci rok a 3 měsíce a uz mam zaplaceno 33% takže plním. Spíš řešíme to ze mě je 31 partner dítě nemá vlastní a samozřejmě chce ja taky a doktoři mě honí kvůli endometrize se kterou se léčím 3 roky. Mám strach jak na mě budou koukat taky hledám někoho kdo má nějaké zkušenosti. S matkou se celou tu dobu nebavím její zdravotní stav se zlepšil pracuje ale to že platím její dluhy ji nezajímá. Dostala jsem lekci od vlastní matky.

Ach jo, to je je ještě horší než platit dluhy z vlastní blbosti za ex přítele, který mě po tom všem ještě mlátil. To je mi líto :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 19:39
@NoeBi píše:
Ach jo, to je je ještě horší než platit dluhy z vlastní blbosti za ex přítele, který mě po tom všem ještě mlátil. To je mi líto :(

Nebylo to lehké dcera nemá babičku a ja nemam mamu. Hlavně ja nemam ani tatu o toho jsem přišla když mi byl rok. Mám jen segru.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama