Narychlo nástup do práce - kam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 13:40
Narychlo nástup do práce - kam?

Narychlo si během dvou dnů musím vybrat a nastoupit do práce. Mám dvě možnosti:

Recepční a asistentka - byla by to celkem klidná práce, myslím, že by mě to bavilo, je tam klidné a příjemné prostředí. Prostě chod recepce plus různé administrativní práce. Tak různě od každého něco.

Mzdová účetní a vedení daň. evidence - mám v tomhle směru vzdělání (obchodka a rok financí na VŠ), rok praxe, kde jsem si ke mzdám už čuchla, ale dělala jsem jen výkazy, docházku v pc a pořízení do hrubé mzdy, dál už ne. Tady bych dělala komplet až do čisté mzdy cca 50 lidí. Docela se té práce bojím, že mi to nepůjde nebo mě to nebude bavit a spíš z toho mám respekt. Když jsem je dělala do těch hrubých mezd, tak se to zvládnout dalo, ale že by mě to nějak extra bavilo, se taky říct nedá. Je tam celkem stres, zodpovědnost, termíny, přesčasy. Ale jsem teď mladá a asi to je o tom se to naučit a možná bych si to účetnictví měla zkusit… a možná už takovou příležitost pak nedostanu? Tu recepční a asistentku můžu pak jít dělat asi vždycky. Kdybych z tohohle utekla. Ale jak říkám, bojím se toho a celkem dost :( Přestože je to vlastně můj obor a tak trošku jsem si něco kolem mezd už zkusila. S tou dan. evidencí nemám teda zkušenost vůbec žádnou. To nevím, jak je náročné.

Co myslíte? Pokud by se našel někdo, kdo má v tomhle oboru i nějakou zkušenost, tak budu taky moc ráda. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 8639 příspěvků 02.06.19 13:45

Já bych si vybrala to první, recepční, protože je to práce různorodá a přijdeš do styku s lidmi, nesedíš celý den na zadku. Práci mzdové účetní vidím jako nudnou, ale na druhou stranu stres a přesčasy, sedíš v kanceláři až do zblbnutí ;)

ivašot.
Echt Kelišová 8120 příspěvků 02.06.19 13:48

Dělám mzdy do té úrovně, jako si popisovala svou praxi, takže vlastně spíš podklady pro mzdy. Dělat komplet mzdy bych si tedy nedovolila - řešit neschopenky, exekuce… to bych si netroufla.

7.straka
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 02.06.19 13:53

Můžu to napsat za sebe, protože můj chlap slušně vydělává a to mi dává prostor „jít do rizika“ že si blbě vyberu a budu muset třeba z té práce odejít. Ale určitě bych si vybrala to druhé. Je tam šance něco si přiučit a nejspíš třeba i po čase jít někam nahoru. Mně by naopak strašně nebavila práce na recepci, pořád něco řešit s věčně nespokojenýma lidma (a věř mi, že spokojení poděkovat nepřijdou) a furt to samý.
Ale jestli máš pocit, že tě bude recepce bavit víc, jdi do toho.
Poslední možnost je hodit si korunou, protože v tý vteřině, kdy koruna letí, ti přesně dojde, jakou variantu chceš :mrgreen:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 02.06.19 14:03

Vybrala bych si tu ucetni. Recepce je super nevdecna prace, akorat si s recepcni kazdy dela hromosvod.. Vim o cem mluvím, uz bych to nikdy v zivote delat nechtela. A karierne je to nula. Tu ucetni bych aspon zkusila. Nikdo te prece nebude nutit s pistoli u hlavy tam zustavat, kdyz ti to nebude nakonec vyhovovat, ne?

Elishka1
Závislačka 3248 příspěvků 02.06.19 14:05

Šla bych na mzdovku, něco se naucis a k te první pozici muzes kdykoli zbehnout. Ja jsem ovlivněna faktem, ze v každém zaměstnání jsem se mzdovkami pracovala a víceméně vždy to byli chytre a sympatické ženy a občas i muzi, asi jsem měla štěstí :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15121 příspěvků 02.06.19 14:06

A u té účetní bude někdo kdo ti to vysvětlí poradí? alespon měsíc?

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 02.06.19 14:06

Vybrala bych si to druhé. Protože i když s lidma dělám, nemám je ráda a začíná mi to hodně vadit. Na druhou stranu u účetní je asi větší zodpovědnost, a tu zase taky nemám ráda. Ale pokud bych měla volit z těhle dvou možností, vyberu si účetní.

bartsch
Závislačka 4989 příspěvků 02.06.19 14:14

Já bych si vybrala druhou variantu, je tam možnost na sobě pracovat a posunout se dál. Je tam jisté riziko, ale stejně tak můžeš budovat svou kariéru a do budoucna i hodně získat. Být recepční mi jako výhra nepřijde.

Russet
Neúnavná pisatelka 16472 příspěvků 02.06.19 14:15
@Anonymní píše:
Narychlo si během dvou dnů musím vybrat a nastoupit do práce. Mám dvě možnosti:

Recepční a asistentka - byla by to celkem klidná práce, myslím, že by mě to bavilo, je tam klidné a příjemné prostředí. Prostě chod recepce plus různé administrativní práce. Tak různě od každého něco.

Mzdová účetní a vedení daň. evidence - mám v tomhle směru vzdělání (obchodka a rok financí na VŠ), rok praxe, kde jsem si ke mzdám už čuchla, ale dělala jsem jen výkazy, docházku v pc a pořízení do hrubé mzdy, dál už ne. Tady bych dělala komplet až do čisté mzdy cca 50 lidí. Docela se té práce bojím, že mi to nepůjde nebo mě to nebude bavit a spíš z toho mám respekt. Když jsem je dělala do těch hrubých mezd, tak se to zvládnout dalo, ale že by mě to nějak extra bavilo, se taky říct nedá. Je tam celkem stres, zodpovědnost, termíny, přesčasy. Ale jsem teď mladá a asi to je o tom se to naučit a možná bych si to účetnictví měla zkusit… a možná už takovou příležitost pak nedostanu? Tu recepční a asistentku můžu pak jít dělat asi vždycky. Kdybych z tohohle utekla. Ale jak říkám, bojím se toho a celkem dost :( Přestože je to vlastně můj obor a tak trošku jsem si něco kolem mezd už zkusila. S tou dan. evidencí nemám teda zkušenost vůbec žádnou. To nevím, jak je náročné.

Co myslíte? Pokud by se našel někdo, kdo má v tomhle oboru i nějakou zkušenost, tak budu taky moc ráda. :roll:

Má tě tam někdo čas pořádně zacvičit? Pokud ano, šla bych do druhého. První můžeš asi začít dělat vždy. Jestli máš chuť se učit a nevadí ti přesčasy.

sediza
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 02.06.19 14:26

A co odměna za práci? Jaký je rozdíl mezi mzdou? Ja osobně bych účetní dělat nešla, nebavilo by mě to. K čemu vam bude, kdyz se neco naučíte a zdokonalite se v tom, když vás to nebaví?? Recepční mě naopak baví. Kontakt s lidmi, různorodějsi prace..

Verun83
Echt Kelišová 9893 příspěvků 02.06.19 14:26

Tak dost zalezi, co chces delat do budoucna.

Mzdovka a dane ti otevrou dalsi moznosti. Lepsi plat. Recepcni jsem vzdycky brala spis pro absolventy a lidi bez praxe, proste jednoducha prace. :nevim:

Ano u mezd a dani to chce sledovat zakony, chodit obcas na skoleni. Ale rozhodne je to zajimavejsi

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4703 příspěvků 02.06.19 17:08

Volila bych to druhé, protože na recepci můžeš jít vždycky, ale opačně to jde hůř, protože jakmile má účetní v praxi práci na recepci, tak si každý položí otázku, proč šla tak moc dolů. A nabízí se odpověď, že jí účetnictví třeba moc nešlo… Můj názor

Dlouhá punčoška
Kecalka 138 příspěvků 02.06.19 17:19

Nepíšeš to důležité - kolik potřebuješ času na soukromý život, jestli mas deti a jak velké.
Mzdovka je lepsi pro mladou dívku, aby nabrala odbornou praxi do budoucna. Budeš mít dost času se ledacos naučit a to se vždycky hodí. Nicméně budeš muset investovat čas - naučit se dobře tu práci, odborná školení atd.

Recepční není tak náročné a dá ti to čas a klid pro soukromý život. Budeš mít dost času na rodinu nebo koníčky. Ale pro budoucnost nic moc.

ivašot.
Echt Kelišová 8120 příspěvků 02.06.19 17:43

A květnové výplaty bys už dělala sama nebo je v té firmě někdo, kdo by tě zaučoval?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama