Nasadit ATB bez teploty?

491
8.8.13 15:28

Nasadit ATB bez teploty?

Ahoj,

Dcerka (16m) měla od pondělí 38,5 teplotu. Nic jiného jí nebylo, byla docela v pohodě, hrála si. Prášek jsem jí dala večer na spaní. V úterý ráno opět ta samá teplota plus průjem. Už začala být trochu nevrlá a spavější. Ve středu ráno, když teplota byla stále stejná, stále průjem a malá už byla apatická, jsem šla k doktorovi. Náš pediatr má dovolenou, tudíž se konal záskok.
Paní doktorka si malou pouze poslechla a za řevu se jí podívala baterkou na 2 sekundy do pusy a diagnostikovala angínu. Napsala Ospen a vypakovala nás z ordinace. Ani jsem se nevzmohla na odpor. Jen jsem si říkala, že kdyby jí bolelo v krku, tak by mi asi nechtěla jíst…
Doma jsme se jali s manželem prozkoumávat dceřin krk, a oba jsme se shodli, že žádné zarudnutí nevidíme. Rozhodla jsem se tedy, že s antibiotiky počkám do dalšího dne.
No, a dnes je malá úplně bez teplot (už vlastně od včerejšího večera), stolici má řidší, ale průjem už ne. Je stále unavenější, ufňukaná, není to úplně ona, ale určitě je to lepší, než předchozí dny.
Ptám se tedy, jak naložit s těmi antibiotiky??? Sama za sebe se bráním jí je dát (přijde mi to zbytečné), ale nejsem doktor, nemám předchozí zkušenost a hlavně, nechci nic zanedbat. Bohužel ani teď nemám možnost konzultace s jiným doktorem (všichni jsou v čudu – tedy ti, kterým věřím).
Jaký je váš názor, dát ATB či nedát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5413
8.8.13 15:32

Nedávala bych a pečlivě dceru sledovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
8.8.13 15:32

@anahry pokud je ji lepe a zatim zadne nedostala klidne bych pockala ;)
Ty ji znas nejlip. Kdyz bude hur uz bych je ale vzhledem k veku ditka sama nenasazovala a radsi vyhledala jineho lekare :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
8.8.13 15:48

@anahry no tak jestli jsi s mužem doktor tak nedávej. Pokud jste laik tak bych dala, kolikrát jsem v krku nic neviděla a bylo to tam.

• Nahlásit
  • Citovat
3607
8.8.13 15:49

Osobne bych nedavala, kdyz se mala citi lepe, tak to nema vyznam, nekdy si samo telo poradi samo. Pokud bude chtit nekdy ma Dr. dat malemu ATB, tak jedine za predpokladu, ze mu zmeri CRP z krve a hodnota bude vykazovat nasazeni antibiotik, jinak nic takovyho, zbytecne zasirat detske telo antibiotiky!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
8.8.13 15:56

@Jasněnkaa Ne, doktoři nejsme. Stejně tak mi nepřišlo adekvátní vyšetření vystudované lékařky. Proto pochybuji. Pokud by malou prohlídla standartně, neměla bych námitek. Ale podíváním se do krku na 2 vteřiny, bez špachtle a z toho soudit angínu… Asi má Dr. laserový zrak, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
8.8.13 15:58

@anahry
Tak je otázka jak jste se dceři do krku dívali, viděli jste na mandle?? Zkušený pediatr dokáže i za 2 sekundy vidět čepy na mandlích.. :nevim: Na druhou stranu nevím, proč by měl být u angíny průjem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
8.8.13 16:05

@anairda Ano, na mandle jsme viděli. Čepy jsem osobně měla několikrát, vím, jak vypadají. A taky si myslím, že by malá měla problémy s polykáním, když by ji bolelo v krku, nejedla by, nebo ne? Nevím, jak probíhá angína u batolat. Řídím se pouze tím, jak znám své dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
8.8.13 16:07

@anahry
A do kdy má váš doktor dovolenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
8.8.13 16:09

@anairda průjem být může, jak je horko, teď měl muž angínu a řídký kaka :lol:

@anahry pediatři jsou vycvičení, málokteré dítě jim bude pozorně sedět a nechá se dloubat špachtlí v krku ;)
Ale neznám vaši doktorku, jako nikdo tady. Moje když by řekla ATB tak je dám.

• Nahlásit
  • Citovat
11689
8.8.13 16:12

@Jasněnkaa
No ale potom ten průjem může souviset jen s horkem a ne s angínou ne?? Nebo nevím, doktor nejsem :nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
8.8.13 16:13
@anairda píše:
@Jasněnkaa
No ale potom ten průjem může souviset jen s horkem a ne s angínou ne?? Nebo nevím, doktor nejsem :nevim

nevím, jen říkám že to tak měl. Jako ne že by běhal, ale klasika to nebyla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
491
8.8.13 16:18

Na obličeji a zádech se jí začínají dělat flíčky. Něco tam měla už ráno, myslela jsem, že to jsou potničky, ale teď se to více vybarvuje. Může to být 6. nemoc??? Ale průjem mezi příznaky nepatří, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
8.8.13 16:18

@anairda Do 22.8.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
8.8.13 16:21
@anahry píše:
Na obličeji a zádech se jí začínají dělat flíčky. Něco tam měla už ráno, myslela jsem, že to jsou potničky, ale teď se to více vybarvuje. Může to být 6. nemoc??? Ale průjem mezi příznaky nepatří, ne?

to nevím :nevim: moje děti tyhle nemoci nikdy neměli. Hele, když se ti něco nebude zdát tak s ní zajeď na pohotovost, je ještě malá tak ti nikdo hlavu neutrhne ;)
Mě se teď z horka taky dělají flíčky, na stará kolena :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama